Profesjonalne techniki makijażu * Niezbędne narzędzia * Zachwycające stylizacje

Everything Eyes

Światowej sławy wizażystka i autorka bestsellerów o sztuce makijażu z dumą zapowiada premierę ósmej w swoim dorobku książki pod tytułem Everything Eyes, która ukaże się w języku angielskim nakładem wydawnictwa Chronicle Books. Publikacja, której wydanie zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem do sprzedaży wiosennej kolekcji kosmetyków do makijażu Bobbi Brown, stanowi prawdziwe kompendium wiedzy i praktycznych porad, dotyczących makijażu oczu.

Perfekcyjny makijaż oka wymaga odpowiednich narzędzi i technik aplikacji, co nierzadko okazuje się dla nas, kobiet, prawdziwym wyzwaniem. Najnowszy podręcznik makijażu Bobbi Brown, który rozpoczyna się opisem niezbędnych narzędzi i podstawowych metod aplikacji znacznie nam to zadanie ułatwia. Brown pomaga kobietom określić, jaki rodzaj makijażu najkorzystniej podkreśla kształt i kolor ich oczu i wyjaśnia krok po kroku jak wykonać dziesięć niezawodnych stylizacji  obejmujących m.in. połyskujący makijaż oczu, smokey eyes czy retro glamour. Znana z wyczucia stylu autorka tłumaczy również jak prawidłowo dobrać do kształtu twarzy, karnacji i typu urody oprawki oraz udziela nieocenionych wskazówek jak podkreślić oczy przesłonięte okularami.

Pełna inspirujących ilustracji i szczegółowych instrukcji dotyczących makijażu książka to pozycja obowiązkowa na półce każdej marzącej o pięknie podkreślonych oczach czytelniczki.

Bobbi Brown jest cenioną na całym świecie, która posiada w swoim dorobku bestsellery z listy New York Timesa.

W 1991 r.  Brown, w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientek na prosty, łatwy w aplikacji i twarzowy makijaż, zadebiutowała na rynku kolekcją dziesięciu szminek do ust bazujących na odcieniu brązu. Jej wyjątkowe podejście do kosmetyków zwróciło uwagę potentata w branży kosmetycznej –  grupy Estée Lauder Companies, Inc. – która przejęła Bobbi Brown Cosmetics w 1995 r. Obecnie Bobbi Brown Cosmetics – czołowa marka profesjonalnych kosmetyków do makijażu stworzona przez kobietę – działa w ponad 60 krajach na całym świecie. Jako dyrektor do spraw handlowych Brown sprawuje w firmie kontrolę nad procesem kreacji i pozostaje jedną z najbardziej uznanych wizażystek na świecie.

O Chronicle Books

Założone w 1966 r. Chronicle Books to jedno z najbardziej szanowanych i cenionych amerykańskich wydawnictw.  W ciągu dziesięciu lat swojej działalności firma zasłynęła z nagradzanych, przełomowych publikacji oraz znakomitej jakości produktów. Stanowiące alternatywę dla tradycyjnych wydawnictw Chronicle Books wyznacza nowe trendy zarówno pod względem treści jak i formy, oferując czytelnikom pozycje z zakresu sztuki, literatury dziecięcej, muzyki, popkultury i sztuki kulinarnej. Więcej informacji na stronie www.chroniclebooks.com.