Na zdrowie,Nowości

Co to jest ROSACEA?

 

 

 

 

image001

Trądzik różowaty (łac. rosacea) to przewlekłe schorzenie skóry, występujące u osób dorosłych i objawiające się zmianami rumieniowymi, grudkowymi oraz krostkowymi.

Etiopatogeneza schorzenia nadal pozostaje niewyjaśniona.

Składają się na nią czynniki genetyczne i środowiskowe wpływające na odpowiedź immunologiczną organizmu oraz zmiany jakie zachodzą w naczyniach.

W leczeniu łagodnych zmian pomocne jest stosowanie odpowiednich dermokosmetyków, które w swoim składzie posiadają substancje czynne wpływające na redukcję stanów zapalnych na skórze.

CALM-ROSALGIN Krem redukujący zaczerwienienia na noc

CALM-ROSALGIN Krem redukujący zaczerwienienia na noc

WSKAZANIA:
Krem na noc dla skóry z trądzikiem różowatym, ze skłonnością do zaczerwienień, trwałego oraz napadowego rumienia i zmian grudkowo-krostkowych.

DZIAŁANIE: 
Komplementarne działanie 3 składników aktywnych InnoTetrapeptideTM, ekstraktu z liści drzewa oliwnego oraz tioproliny ukierunkowane jest na hamowanie zaburzeń skórnych towarzyszących trądzikowi różowatemu. Wpływa jednocześnie na detoksykację (usuwania toksyn z komórek skóry), wspomagając intensywną regenerację oraz odżywienie, zmniejszając stopień nasilenia zmian grudkowo-krostkowych oraz widoczność teleangiektazji. Krem zmniejsza trwałe zaczerwienienia skóry oraz widoczność naczyń krwionośnych. Receptura kremu zawierająca jony wapnia Calm-CalciumTM Ca2+ koi i łagodzi podrażnienia. D-pantenol, olej Canola i alantoina wspomagając działanie łagodzące, zmniejszają tendencję do nadreaktywności skóry na czynniki zewnętrzne. Olej z czarnych porzeczek przywraca zaburzoną, fizjologiczną równowagę skóry i wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie naskórka. Preparat działa antybakteryjnie, zmniejsza uczucie pieczenia i swędzenia skóry w obrębie zmian oraz zapobiega ich nawrotom. Zapewnia odpowiednie nawilżenie, niwelując objawy fizjologicznego stresu i zmęczenia.

SPOSÓB UŻYCIA: 
Oczyścić skórę żelem z serii R, następnie rozprowadzić krem na skórze twarzy. Stosować na noc.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA W BADANIACH NA SKÓRZE Z TENDENCJĄ DO TRĄDZIKA RÓŻOWATEGO:
– 90% – zmniejsza uczucie pieczenia i swędzenia,
– 77% – zmniejsza stopień nasilenia zmian skórnych,
– 73% – zapobiega nawrotom zaczerwienień.

Średnia cena detaliczna: 39.90zł
Pojemność: 30ml

Możesz również polubić…