Odpowiednie nawilżenie powietrza jest niezwykle ważne dla naszego dobrego samopoczucia i funkcjonowania. To samo tyczy się naszych dzieci, jeśli powietrze w ich pokoju jest odpowiednio nawilżone są one spokojne, łatwiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach, ale też zachowują lepsze zdrowie.

mama-dziecko

Pamiętać trzeba, że optymalne nawilżenie powietrza w pomieszczeniu wynosi około 40 do 60%, a gdy zimą ogrzewamy mieszkania jego stopień może spaść nawet do 15%. Tak niski poziom nawilżenia może wywołać wiele dolegliwości u dziecka, od bólów głowy, poprzez przesuszoną i podrażnioną skórę, aż po infekcje górnych dróg oddechowych. Tak suche powietrze powoduje zazwyczaj także przesuszenie błon śluzowych i śluzówki oka. W tym czasie łatwiej o przeziębienia właśnie z uwagi na podrażnione błony śluzowe gardła, co rodzice mylnie wiążą z zimnem panującym na zewnątrz. Zbyt suche powietrze przyczynia się również do zaburzeń snu – maluch może wybudzać się wtedy nawet kilka razy w nocy pokasłując.

nawilzacz-Beaba

Co zrobić, aby przywrócić odpowiednie nawilżenie w dziecięcym pokoju?

Trzeba wybrać stosowny nawilżać powietrza. Jeśli dyskomfort nie jest zbyt duży i chcemy jedynie podtrzymać nawilżenie można zastosować ceramiczne nawilżacze powietrza montowane bezpośrednio na grzejniku. Jednakże w większości mieszkań wilgotność powietrza w czasie sezonu grzewczego spada znacznie poniżej 40%. Wówczas warto kupić urządzenie elektroniczne, dzięki któremu można dostosować poziom nawilżenia do swoich potrzeb. Warto wybrać takie, które posiada automatyczny włącznik i wyłącznik (wyłącza się w momencie, gdy w urządzeniu zabraknie wody). Jeśli nawilżacz ma stać w dziecięcym pokoju to lepiej wybrać ultradźwiękowy, taki jak np. nawilżacz powietrza Beaba, który dzięki cichej pracy nie wybudzi dziecka ze snu. Nawilżacz ten można znaleźć w sklepie www.babymama.pl. Nawilżacz posiada duży zbiornik, który pozwala na pracę nawet do 9 godzin, czyli przez całą noc. Dodatkowo jest bardzo łatwy w obsłudze i ma dodatkowe funkcje takie jak regulacja natężenia pary.

Nawilżacz powietrza Beaba – cena 245 PLN, www.babymama.pl