Jednym z podstawowych kroków w pielęgnacji naszej cery jest odżywanie. Z wiekiem, to właśnie ten element staje się niezbędny,  pomaga utrzymać naszą skórę w dobrej kondycji i hamować powstawanie zmarszczek pomimo upływu lat. Dlaczego warto używać serum w codziennej pielęgnacji i jakie najlepiej wybrać? Już zdradzamy!

Etapy pielęgnacji

W podstawowej pielęgnacji wyróżniamy 3 etapy – oczyszczanie, tonizację i odżywianie. Pierwszy krok pomaga nam pozbyć się zabrudzeń zgromadzonych na naszej twarzy po całym dniu. Pot, kurz oraz drobnoustroje z którymi mamy kontakt osadzają się na naszej skórze. Dlatego tak ważne jest jej dokładne jej umycie. Tonizacja wyrównuje pH naszej skóry, które w ciągu dnia zostaje zachwiane przez czynniki zewnętrzne czy choćby makijaż. W tym kroku najlepiej sprawdzą się toniki, hydrolaty lub esencje. Wyrównanie pH przygotowuje także naszą cerę do 3 etapu, który ma za zadanie wprowadzić składniki odżywcze wprost do naszej skóry.

Odżywianie ma moc

Niezależnie od rodzaju cery jaki posiadamy, nasza skóra wymaga codziennej pielęgnacji i dostarczenia jej odpowiednich składników odżywczych. Jest to niezwykle istotny krok o którym musimy pamiętać, by jak najdłużej cieszyć się zadbaną i promienną cerą. Z wiekiem, włókna kolagenowe w naszej skórze są produkowane w mniejszym stopniu przez co możemy zauważać powstawanie zmarszczek. Dodatkowo możemy mieć tendencję do pojawiania się bruzd mimicznych, które z czasem zaczną się pogłębiać. Dzięki prawidłowemu odżywianiu, nasza skóra nie tylko zachowa zdrowy i młody wygląd, ale także pozbędziemy się niechcianych niedoskonałości.

Odpowiednie serum

Kiedy już wiemy jak istotne jest odżywianie w codziennej pielęgnacji, musimy dokonać wyboru najlepszego serum. Jeżeli chcemy nie tylko odżywić naszą skórę, ale dodatkowo zadbać o jej gładkość i zniwelować oznaki postępującego czasu to sięgnijmy po serum przeciwzmarszczkowe. Idealnie sprawdzi się nowość – serum LAZIZAL, którego wygładzające efekty zobaczymy już po 30 sekundach od aplikacji! To produkt o aksamitnej i niesamowicie lekkiej konsystencji. Składniki aktywne LAZIZAL trafiają do głębszych warstw skóry, a dzięki odpowiedniej recepturze serum szybko się wchłania, nie zatyka porów i nie pozostawia skóry tłustej. Dodatkowo, LAZIZAL poprawia naturalne rozświetlenia skóry i wspiera jej odpowiednie nawilżenie. Efekt liftingujący utrzymuje się nawet do 8h po aplikacji.

Regularne stosowanie serum w codziennej pielęgnacji wpłynie na poprawę kondycji naszej skóry. Nie tylko zwolnimy postępujący proces powstawania zmarszczek, ale przede wszystkim odżywimy naszą skórę aktywnymi składnikami, tym samym poprawiając jej wygląd.