Dla mam

Dzień maluszka dobrze zorganizowany

Dzienniczek Maluszka

Wielu przyszłym i świeżo upieczonym rodzicom narodziny maleństwa kojarzą się z wielkimi zmianami, a przede wszystkim chaosem, który wywróci ich życie do góry nogami. Jednak mimo pewnego zamieszania, jakie następuje na początku, z czasem następuje moment, gdy każda mama może powiedzieć, że wszystko ma pod kontrolą. Warto jak najszybciej wprowadzić regularność czynności pielęgnacyjnych przy dziecku. Pozwoli to na lepsze rozplanowanie czasu, ale będzie miało też pozytywny wpływ na dziecko.

Dlaczego regularność jest tak ważna w życiu noworodka?

Często się słyszy, żeby noworodka kąpać codziennie o tej samej porze oraz starać się wykonywać wszystkie czynności regularnie. Jednak nie zawsze jest wyjaśnione, dlaczego jest to tak ważne. Otóż dla małego dziecka, które dopiero przyszło na świat, taka regularność daje poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu, że maleństwo przyzwyczaja się do wyznaczonego przez rodziców rytmu dnia, staje się ono spokojniejsze i weselsze, przez co i rodzice mogą cieszyć się pierwszymi chwilami spędzonymi ze swoją pociechą. Najważniejsze by regularność wprowadzić w czynnościach pielęgnacyjnych takich jak kąpiele. Jest to też o tyle ważne, że rozpoczyna rytuał kładzenia dziecka spać – maleństwo wtedy o wiele szybciej zasypia.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby opanować początkowe zamieszanie warto zapisywać sobie pory, w jakich dziecko domaga się jedzenia (szczególnie, jeśli karmione jest butelką), godziny zmiany pieluszki czy też z której piersi było karmione (jeżeli jest karmione naturalnym pokarmem). Oczywiście warto też zapisywać najbardziej wzruszające chwile, które są godne zapamiętania. Rzeczy takie można zapisać w zwykłym zeszycie, jednak o wiele lepiej jest użyć organizera takiego jak Dzienniczek Maluszka Czas ze sklepu www.babymama.pl. Takie organizery są tworzone przez specjalistów, po to by ułatwić rodzicom życie. Z reguły zawierają one osobne tabelki do zapisywania różnego rodzaju czynności, ale posiadają również wszelkiego rodzaju porady dla mam. Zapisywanie takich informacji znacznie ułatwia przekazanie dziecka pod opiekę innej osobie, ale również pozwala na szybsze wychwycenie anomalii w zachowaniu dziecka.

Dzienniczek Maluszka Czas cena: 29,90 pln, www.babymama.pl

Dzienniczek Maluszka

Możesz również polubić…