Emolientowa linia Pharmaceris EMOTOPIC została  wzbogacona o unikalny szampon, przywracający równowagę i niwelujący suchość skóry głowy. FIZJOLOGICZNY SZAMPON NAWILŻAJĄCY W PIANCE przeznaczony jest do codziennego mycie wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień skóry głowy dzieci od 1. dnia życia oraz dorosłych. Powinien być stosowany przy nasilonej suchości i towarzyszącym świądzie skóry głowy, dla osób z atopowym zapaleniem skóry. Wyjątkowo łagodna receptura nie wywołuje szczypania oczu. Bąbelkowa formuła uatrakcyjnia dzieciom czas kąpieli. Uzyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

Szampon w formie ultra-łagodnej pianki, biozgodnej z fizjologicznym pH skóry oczyszcza skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń, nie naruszając hydrolipidowej bariery naskórka.

– Aktywny biologicznie D-pantenol i betaina zapewniają optymalne nawilżenie skóry głowy, tworząc naturalną osłonę przed podrażnieniami oraz nadmiernym przesuszeniem i łuszczeniem.
– Szampon zmniejsza świąd i zapobiega tworzeniu się nawracającej suchości skóry głowy. Ekstrakt z rumianku zmniejsza tendencję do nadwrażliwości na czynniki zewnętrzne, regeneruje skórę i wzmacnia włosy.
– Szampon koi i łagodzi podrażnienia skóry głowy.
– Wyjątkowo łagodna baza myjąca nie szczypie w oczy.
– Szampon nie obciąża włosów, ułatwia ich rozczesywanie oraz pozostawia je miękkie i jedwabiste w dotyku.
– Piankowa forma szamponu, poza udowodnioną skutecznością, sprawia dzieciom radość z kąpieli i mycia włosów.

NIE ZAWIERA PARABENÓW, BARWNIKÓW, ALERGENÓW, SLS, SLES, MYDŁA. PRODUKT HIPOALERGICZNY.  WYKAZUJE WYSOKĄ TOLERANCJĘ I BEZPIECZEŃSTWO OD 1. DNIA ŻYCIA.

SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO POTWIERDZONE ZOSTAŁY W BADANIACH KLINICZNYCH POD NADZOREM DERMATOLOGÓW DZIECIĘCYCH.

WSKAZANIA:
Polecany do codziennego mycia wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień skóry głowy dzieci od 1. dnia życia. Rekomendowany do stosowania przy nasilonej suchości i towarzyszącym świądzie skóry głowy dzieci i dorosłych oraz osób z atopowym zapaleniem skóry. Wyjątkowo łagodna receptura nie wywołuje szczypania oczu, a dzięki bąbelkowej formule uatrakcyjnia czas kąpieli.

DZIAŁANIE:
Szampon w formie ultra-łagodnej pianki, biozgodnej z fizjologicznym pH skóry, dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń, nie naruszając hydrolipidowej bariery naskórka. Aktywny biologicznie D-pantenol i betaina zapewniają optymalne nawilżenie skóry głowy, tworząc naturalną osłonę przed podrażnieniami oraz nadmiernym przesuszeniem i łuszczeniem. Szampon zmniejsza świąd i zapobiega tworzeniu się nawracającej suchości skóry głowy. Ekstrakt z rumianku zmniejsza tendencję do nadwrażliwości na czynniki zewnętrzne, jednocześnie regeneruje skórę i wzmacnia włosy. Szampon koi i łagodzi podrażnienia skóry głowy. Wyjątkowo łagodna baza myjąca nie szczypie w oczy. Szampon nie obciąża włosów, ułatwia ich rozczesywanie oraz pozostawia je miękkie i jedwabiste w dotyku.
Piankowa forma szamponu, poza udowodnioną skutecznością, sprawia dzieciom radość z kąpieli i mycia włosów.