Nowości

HTC 10 – nowy flagowiec HTC, dopracowany do perfekcji

#PowerOf10: Obsesja HTC przekuta w precyzję wykonania, niedoścignioną wydajność i najwyższą jakość przetwarzania obrazu

Firma HTC zaprezentowała dziś efekt wytężonej pracy ostatnich 12 miesięcy. HTC 10 zaprojektowany został z uwzględnieniem opinii klientów i obsesyjną wręcz dbałością nawet o najdrobniejsze detale. Dzięki temu zapewnia wszystko, czego użytkownicy mogliby oczekiwać od flagowego urządzenia HTC.

 Perfume

Zgodnie z hasłem „Power of 10” – symbolizującym wielkość i niezależność, ale również to, że całość jest większa od sumy części – najnowszy przedstawiciel rodziny HTC łączy w sobie takie elementy jak : światowej klasy aparat, najwyższej jakości dźwięk, nowy, śmiały projekt jednoczęściowej metalowej obudowy unibody z niedoścignioną wydajnością.

HTC 10_Handset (18)

Dopracowany do perfekcji

Zainspirowany grą światła, HTC 10 wciela nowe podejście we wzornictwie, w którym śmiałe kontury rzeźbi się wprost z litego metalu. Smukłe, ścięte krawędzie przepięknie chwytają światło, a przedni panel w całości wykonany ze szkła, płynnie przechodzi w metalową obudowę.

Wyczuleni na punkcie najdrobniejszych szczegółów, projektując nowy smartfon, inżynierowie HTC kładli nacisk nie tylko na wykorzystane materiały. W przypadku HTC 10 zespoły projektowe niestrudzenie pracowały także nad zbudowaniem telefonu, w którym nawet przycisk zasilania jest małym dziełem sztuki, głośniki wyglądają i brzmią lepiej, niż kiedykolwiek przedtem, a czujnik linii papilarnych rozpoznaje palec przyłożony pod niemal dowolnym kątem.

Perfume

Równie ważna jest wysoka trwałość konstrukcji. HTC 10 zaprojektowano z myślą o codziennym użytkowaniu, a więc także wstrząsach, uderzeniach oraz zadrapaniach. Nową konstrukcję poddano ponad 168 godzinom testom w skrajnych temperaturach, od -20°C do 60°C, a także ponad 10 000 testom odporności na upadek, zgięcie, zadrapanie i korozję.

Perfume

Aparat światowej klasy!

W HTC 10 wbudowano najlepszy aparat, jaki naszym zdaniem jest obecnie dostępny na rynku. Pierwsze na świecie, bardzo jasne obiektywy (f/1.8), wyposażone w optyczną stabilizację obrazu zamontowano zarówno w przednim, jak i tylnym aparacie. Zastosowano też większe, 12 MP matryce „ultrapiksel” najnowszej generacji (1,55 µm na piksel), szybszy laserowy autofokus w głównym aparacie, a także szerokokątny obiektyw w aparacie do UltraSelfie oraz funkcję lampy błyskowej w wyświetlaczu. Wszystko to sprawia, że bez względu na warunki oświetleniowe, HTC 10 zapewnia niezwykle ostre zdjęcia wysokiej rozdzielczości bez różnicy, czy mowa o przednim, czy tylnym aparacie.

Aparat uruchamia się w ciągu zaledwie 0,6 sekundy, a laserowy autofokus drugiej generacji pozwala szybciej ustawić ostrość. Jest tak szybki, że działa nawet w trybie zdjęć seryjnych. Wszystkie ustawienia znajdują się wprost pod palcem, a tryb Pro oferuje zaawansowane opcje dla bardziej doświadczonych fotografów, w tym obsługę formatu RAW.

Ferfume

Wynik 88* w teście DxOMark oznacza, że w HTC 10 znajduje się jeden z najlepszych smartfonowych aparatów, jakie dotychczas powstały. Jest on wynikiem dziesiątek tysięcy godzin poświęconych
na dostrajanie każdego elementu w taki sposób, aby zapewnić najwyższą możliwą jakość zdjęć i filmów.

Najlepszy wygląd, najlepsze brzmienie

Nowy smartfon jest liderem nie tylko pod względem funkcji fotograficznych. HTC 10 łączy odtwarzanie wideo o rozdzielczości 4K z pierwszym na świecie 24-bitowym systemem nagrywania dźwięku Hi-Res, który pozwala zarejestrować 256 razy więcej szczegółów, niż standardowe nagranie, w dwukrotnie większym zakresie częstotliwości. Słuchając nagrań, można poczuć się tak, jakby było się przy nich osobiście.

Perfume

HTC 10, zbudowany z myślą o audiofilach, ma certyfikat Hi-Res Audio i zapewnia brzmienie zgodne z intencjami artystów. Wzmacniacz słuchawkowy o mocy dwukrotnie większej od typowej, możliwość skalowania dźwięku z 16 do 24 bitów oraz wydajny przetwornik cyfrowo-analogowy wspólnie, oferują niedoścignioną jakość dźwięku, zapewniając nawet 10-krotnie niższe zniekształcenia, niż inne urządzenia dostępne na rynku.

Faktem jest, że każdy słyszy dźwięki nieco inaczej. Stąd koncepcja, zupełnie nowego systemu Personal Audio Profile. Zapewnia on jeszcze lepsze doznania dźwiękowe za sprawą unikatowych profilów dostrojonych do indywidualnego słuchu użytkownika. Częstotliwości dźwięku są dynamicznie dopasowywane do każdego ucha, żeby muzyka brzmiała tak, jak powinna. W przeprojektowanych głośnikach HTC BoomSound™ Hi-Fi Edition zastosowano oddzielne emitery wysokich oraz niskich tonów, podobnie jak ma to miejsce w czołowych systemach audio. Niezależne wzmacniacze dla każdego głośnika, zapewniają natomiast niespotykaną w smartfonach klarowność brzmienia.

Doskonały dźwięk zasługuje na doskonałe słuchawki, dlatego nowy flagowiec HTC wyposażony jest w bezprecedensowej jakości słuchawki z certyfikatem Hi-Res Audio. Dzięki polimerowej membranie o grubości 8µm i przetwornikom powiększonym aż o 70 proc. użytkownik może cieszyć się najwyższą jakością dźwięku, zyskawszy bogatsze brzmienie oraz dwukrotnie większy zakres częstotliwości.

Perfume

Niedościgniona wydajność

HTC 10 to nie tylko nowoczesne rozwiązania sprzętowe, ale również oprogramowanie światowej klasy. Aplikacje uruchamiają się dwukrotnie szybciej i działają zgodnie z najwyższymi standardami. Ekran Quad HD nowej generacji zapewnia niemal kinowe wrażenia, oferując barwy intensywniejsze o 30 proc. Wyświetlacz HTC 10 jest też o 50 proc. bardziej wrażliwy na dotyk, niż w poprzednim modelu, dlatego rozpoznaje nawet najmniejsze, najszybsze ruchy palców.

Perfume

Dbałość o detale na tym się nie kończy! Zdając sobie sprawę z faktu, że bezpieczeństwo danych stanowi bardzo poważną kwestię, HTC wyposażyło nowego flagowca w skaner linii papilarnych, który odblokowuje smartfona w czasie 0,2 sekundy, a dzięki specjalnemu algorytmowi, z czasem, coraz szybciej i dokładniej rozpoznaje użytkownika.

HTC 10, zaprojektowany pod kątem trwałości, działa w oparciu o najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z ulepszonym modułem 4G LTE. Nowe systemy, takie jak przyśpieszający pracę smartfona Boost+ z funkcją App Lock, App Manager, czy PowerBotics, nie tylko usprawniają działanie urządzenia, ale także optymalizują zużycie energii, co w efekcie pozwala wydłużyć czas pracy na baterii nawet do dwóch dni po jednym naładowaniu! Ładowarka 3.0 Rapid Charger z ulepszonym zarządzaniem termicznym, umożliwia natomiast naładowanie baterii do 50 proc. w ciągu zaledwie 30 minut, co jest bardzo przydatne, kiedy bateria zaczyna się wyczerpywać przed końcem dnia pracy.

 Bez tytułu

Kontrolowany przez Ciebie!

Poprzez ograniczenie liczby zduplikowanych i pre-instalowanych aplikacji oraz zintegrowanie najlepszego oprogramowania z oferty HTC i Google stworzyliśmy zoptymalizowany smartfon, który to użytkownikowi oddaje decyzję o doborze aplikacji.

Nowy, specjalnie stworzony przez HTC układ Freestyle nie jest ograniczony do siatki, która dyktuje rozmieszczenie elementów na ekranie. Można kreatywnie przeciągać ikony, naklejki i widżety w dowolnie wybrane miejsce. Można też układać je w warstwy i grupować, łączyć naklejki z aplikacjami albo w ogóle pozbyć się ikon z ekranu – wybór należy do użytkownika.

Najnowsza wersja HTC Themes zapewnia też dostęp do tysięcy profesjonalnych motywów z ikonami, tłami i dźwiękami, żeby każdy mógł dostosować telefon do swojego indywidualnego stylu.

 Perfume

Akcesoria i dostępność

Aby zapewnić jeszcze większy komfort użytkowania, HTC 10 oferuje zupełnie nowy futerał Ice View z półprzezroczystą i bardzo wszechstronną przednią pokrywą. Aby odebrać połączenie telefoniczne lub wiadomość, przełączyć się na następny utwór albo zrobić zdjęcie, nie trzeba nawet otwierać futerału. To idealna kombinacja prostoty i ochrony.

HTC 10 będzie dostępny od kwietnia 2016 r. w dwóch kombinacjach kolorystycznych: Carbon Grey oraz Glacier Silver.

Możesz również polubić…