W poprzednim poście – Klik dowiedziałyście się, jak rozpoznać swój kształt twarzy i dobrać do niego brwi, jak sprawdzić czy nasze brwi mają odpowiedni kształt. Poznałyście także kilka trików na podkreślanie łuku brwiowego. Dziś natomiast parę słów dla tych kobiet, które nie mają czasu każdego dnia poprawiać wyglądu swoich brwi. Wiadomo, że odpowiednio zadbane potrafią zmieniać nasz wyraz twarzy i dają naprawdę ogromny efekt. Zatem co zrobić, by cieszyć się pięknymi brwiami na stałe?

Najtrwalszą metodą jest makijaż permanentny. Najpopularniejsze jest wykonywanie tatuażu kosmetycznego. Linergistka wstrzykuje pod skórę barwnik za pomocą cienkiej igły. Oczywiście okolice łuku brwiowego są znieczulane żelem. Drugą metodą jest technika piórkowa, gdzie rekonstruuje się włoski, rysując ich imitację. Pozwala to cieszyć się bardzo naturalnym wyglądem. Podczas makijażu metodą piórkową pigment wprowadzany jest jedynie do naskórka, dodatkowo zabieg jest praktycznie bezbolesny. Takie zabiegi pozwalają cieszyć się brwiami od 2 do 5 lat, gdyż na skutek ścierania się na skórka i odnawiania skóry barwnik staje się mniej widoczny.

Początkowy efekt zabiegu jest zaskakujący, brwi są intensywne. Po około dwóch tygodniach komórki ciała rozkładają barwnik i efekt staje się naturalny. Warto zadbać o odpowiedni wybór fachowca, aby nie zrobił nam krzywdy. Zabiegi iniekcyjne wymagają sporej wiedzy a także dbałości, dlatego przed wykonaniem zabiegu przemyślcie dwa razy decyzję, żeby potem cieszyć się pięknymi brwiami.

Osobiście uciekam się do mniej inwazyjnej metody, czyli henny. Efekt utrzymuje się na moich brwiach około dwóch tygodni, jednak dużo zależy od indywidualnych cech. Henna sama w sobie jest preparatem roślinnym barwiącym na rudo, jednak w połączeniu z basmą, która barwi na ciemno, powstaje mieszanka idealna barwiąca trwale. Dostępne są henny w kremie i proszku, czym się różnią? Oczywiście konsystencją, ale poza tym henna proszkowa farbuje także skórę , podczas gdy henna w kremie barwi wyłącznie włoski, Zdarza się, że i henna kremowa zafarbuje skórę, ale jest to efekt bardzo krótkotrwały, czasem znika już po demakijażu. Rynek oferuje wiele kolorów, więc bez problemu kosmetyczka dobierze odpowiedni dla nas. Zabieg można wykonać u niemalże każdego, przeciwwskazaniem są alergie, dermatozy, choroby oka, zdarcia naskórka oraz świeżo wyregulowane brwi.

Do wykonania henny potrzebujemy wody utlenionej, henny, naczynka (najlepiej sprawdzi się kieliszek do henny) i czegoś, czym będziemy nakładać produkt. Przyzwyczajenia są różne, ja lubię aplikować hennę pędzelkiem, jednak są zwolennicy bagietek, szpatułek, patyczków drewnianych, zapałek, wykałaczek… Łuk brwiowy należy odtłuścić i wystarczy nałożyć kosmetyk, pamiętając o zachowaniu odpowiedniego kształtu.

A Wy jak nadajecie kształt Waszym brwiom? Też macie „brwiowe zboczenie” i obserwujecie brwi kobiet w autobusie, w pracy, na zakupach? Czy któraś z Was robiła sobie zabieg permanentnego makijażu, może pokusicie się o wpis na ten temat?

Artykuł przygotowała Magda – Klik