Dla mam

Jak ukoić płacz noworodka?

Kiedy na świat przychodzi nowy członek rodziny wszyscy się cieszą, jednak trzeba pamiętać o tym, że wraz z narodzinami  dziecka przybywa nam nowych obowiązków, a także i trosk. Najwięcej trosk rodzicom małego dziecka przynosi jego płacz, gdyż na początku nie do końca wiemy, dlaczego maleństwo płacze. Z czasem zaczynamy rozpoznawać co spowodowało niezadowolenie u naszej pociechy – głód, zmęczenie, strach, ból czy po prostu nuda i odpowiednio reagujemy. Trzeba też pamiętać, że na każde dziecko działają inne metody uspokajania, jednak jest kilka „uniwersalnych” sposobów na ukojenie niespokojnego maleństwa. Najlepsze efekty przynoszą te metody, które po części pozwalają odtworzyć warunki, które dziecko pamięta z czasu, kiedy przebywało w łonie matki.

Birds aden + anaisJednym z najprostszych i najczęściej stosowanych jest przytulenie dziecka i jego delikatne głaskanie po buzi. Maleństwo należy ułożyć na przedramieniu tak, aby brzuszek przylegał do przedramienia rodzica, zaś rączki i nóżki swobodnie zwisały. Z tak ułożonym dzieckiem należy chodzić i delikatnie je kołysać – sprawi to, że maluch będzie czuł się tak jak w łonie mamy, kiedy ona się poruszała. Wówczas też odczuwał takie delikatne kołysanie.

Birds aden + anaisInnym sposobem jest w miarę ciasne otulenie dziecka, tak by rączki przylegały ściśle do jego ciała. Wybierając taką metodę trzeba pamiętać o tym, że otulacz powinien być wykonany z delikatnego i przewiewnego materiału, który sprawi, że dziecku będzie ciepło, ale jednocześnie nie przegrzeje się (przegrzanie mogłoby wywołać skutek odwrotny od zamierzonego). Doskonale sprawdzają się tutaj wyroby z muślinu – bardzo delikatnej tkaniny, która jest stosowana do pielęgnacji dzieci już od tysięcy lat. Przykładem może być tutaj zestaw 2 otulaczy Birds aden + anais, który można znaleźć w sklepie www.babymama.pl. Otulacz jest bardzo duży, co sprawia, że można go używać na wiele sposobów – nie tylko do otulania dziecka. Można go wykorzystać również w formie chusty do noszenia dzieci lub okrycia w czasie letnich upałów, gdyż pozwala on utrzymać optymalną dla dziecka temperaturę ciała.

Birds aden+anaisWiele mam uwielbia śpiewać swoim dzieciom. Jednak, jeśli chcemy ukoić noworodka lepiej wymruczeć dla niego jakąś melodię, gdyż małe dzieci będąc w brzuchu u mamy nie słyszały wyraźnych słów czy melodii, ale właśnie szumy i mruczenie. Dlatego też często można zaobserwować, że dziecko momentalnie uspokaja się, gdy usłyszy pracujące w innym pomieszczeniu sprzęty takie jak pralka, odkurzacz czy suszarka. Bardzo często rodzice szukają w Internecie nagrań z odgłosami tych właśnie sprzętów, aby móc je odtwarzać dzieciom w kryzysowych momentach. Pamiętać, jednak trzeba o tym, by dźwięki nie były za głośne, gdyż mogą wystraszyć dziecko.

Zestaw 2 otulaczy birds aden+anais – cena 149 PLN

Możesz również polubić…