Jakie oświetlenie w pokoju dziecka zaplanować na jesienne popołudnia i wieczory? Lamps&Co. ma na to pomysł! Zobaczcie sami nowe propozycje od tej polskiej marki.
Jesień i zima to miesiące, podczas których dostęp do słońca i światła dziennego mamy ograniczony. Szybciej robi się ciemno i mniej światła wpada do mieszkania. Jak zatem zadbać o odpowiednie oświetlenie w jesienno-zimowych miesiącach w pokoju dziecięcym?
Rozwiązaniem mogą okazać się punkty świetlne usytuowane w różnych miejscach w pokoju dziecka o różnym natężeniu światła, jak lampa stojąca, lampa wisząca, lampa podłogowa i kinkiety. Światło w zależności od potrzeb kierujemy z różnych miejsc, wysokości z różnym natężeniem. Niewielka lampa stojąca, którą można ustawić na szafce nocnej idealna będzie wieczorami przy czytaniu bajek, na komodzie jako dodatkowe źródło światła lub przy przewijaku. Standardowo do takich lamp stosowane, są żarówki o mocy 40-60W. Jeśli jednak w domu znajduje się małe dziecko, które wymaga częstego wstawania w nocy polecamy wymianę żarówki na taką o mocy 20W. Dzięki temu otrzymamy delikatne, przytłumione i nastrojowe światło, które nie rozbudzi naszej pociechy.
Większych rozmiarów lampa podłogowa sprawdzi się w pokoju starszego dziecka, jako dodatkowe źródło światła zarówno do czytania bajek wieczorami, jak i do zabawy oświetlając tylko część pokoju.

Jesienne dni z Lamps&Co.
Kinkiety to świetny pomysł na lampki ozdobne w pokoju zarówno niemowlaka jak i przedszkolaka. Dzięki nim można uzyskać ciekawy efekt wizualny na ścianie, doświetlić ramki ze zdjęciami lub obrazy. Takie oświetlenie wprowadza dużo uroku do wnętrza i jest delikatne dla oczu.
Najwięcej światła w pomieszczeniu otrzymamy z powieszonej pod sufitem lampy wiszącej. Często tego rodzaju oświetlenie jest zaplanowane w centralnej części pokoju. Dzięki temu zyskujemy doświetlenie całego pomieszczenia – idealne do zabawy lub nauki.

Jesienne dni z Lamps&Co.
– Planując oświetlenie w pokoju malucha warto zaplanować kilka źródeł światła z różnych miejsc, które wzajemnie będą się uzupełniać. Ponadto
lampy przeznaczone do pokoju dziecięcego powinny być wykonane z bezpiecznych dla dzieci elementów – drewniana noga i podstawa pomalowane ekologicznymi farbami czy bawełniany abażur to elementy, które świetnie sprawdzą się w pokoju najmłodszych– mówi Anna Nawrot z Lamps&Co, polskiego producenta lamp i dodatków do dziecięcych wnętrz. Weźmy również pod uwagę fakt, lampa powinna nie tylko dawać światło, które rozjaśni pokój, ale może także oddziaływać na zmysły najmłodszych poprzez niebanalne wzornictwo– dodaje.

Jesienne dni z Lamps&Co.
Różnorodne lampy oraz inne dodatki do dziecięcego pokoju znaleźć
można na www.lampsandco.pl.
Ceny produktów polskiej marki Lamps&Co.:
Lampy stojące – 299 zł
Lampy wiszące – 279 zł
Kinkiety – 169 zł
Lampa podłogowa – 499 zł
Abażury – 160 zł
Lamps&Company
Lamps & Co. to nowy design w dziedzinie lamp i dodatków do pokoju dziecka. Ta polska firma proponuje urocze lampy na klasycznych podstawach, wykonanych z drewna Proste w formie abażury przełamują „spokój”, wprowadzając do wnętrza klimat zabawy i żywych kolorów. Oprócz oświetlenia stojącego i wiszącego dostępne są również dodatki takie jak pufy, poduszki i narzuty na łóżko, które dostępne są w korespondujących z lampami wzorach. Wszystkie produkty są pieczołowicie wykonanym wyrobem o najwyższych standardach, bezpieczne dla dzieci i funkcjonalne. Na bazie tych przedmiotów można zbudować ciepły, delikatny pokój dziecka.