Dla mam

Nietypowe przytulanki – najlepszy pomysł na prezent dla noworodka

Często udając się z pierwszą wizytą do nowo narodzonego dziecka lub na coraz popularniejszy baby shower nie wiemy, jaki prezent kupić. Szczególnie, jeśli świeżo upieczeni rodzice nie określili się, co im jest potrzebne. Ciekawym pomysłem, w takim przypadku może okazać się zakup przytulanki, która dodatkowo pełni określone funkcje. Oto kilka najciekawszych przykładów tego rodzaju przytulanek:

Przytulanki pozwalające ukoić dziecko

Takie przytulanki stają się coraz bardziej popularne. Są to zabawki w formie misia lub innego sympatycznego zwierzątka. Mają małe rozmiary i „magiczną moc” zaklętą w sobie. Są one przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Pozwalają ukoić noworodka i znacznie ułatwiają mu wyciszenie się i zaśnięcie. Mają one w sobie mechanizm pozwalający odtworzyć szum bicia serca, jaki maleństwo słyszało będąc jeszcze u mamy w brzuchu.

Kocyk przytulanka Apple Park

Przytulanka z zapachem rodzica

Małe dziecko uspokaja się nie tylko słysząc znane mu dźwięki, ale i wtedy, gdy poczuje znajomy mu zapach. Dlatego też producenci zabawek oferują produkty takie jak przytulanki utrzymujące zapach rodzica. Warto wybrać te wykonane z włókien bambusowych, które są w pełni bezpieczne dla dziecka i nie wywołują alergii, a także doskonale utrzymują zapach. Rodzić przez kilka dni śpi z taką przytulanką i dzięki temu przesiąka ona jego zapachem. Później dziecko czując przy sobie zapach rodzica jest o wiele spokojniejsze i radośniejsze. Dodatkowo przytulanki te mają ciekawą i odpowiednią formą nawet dla najmniejszych dzieci.

Kocyki – przytulanki

Tutaj wybór jest naprawdę duży, gdyż zabawki takie przybierają naprawdę przeróżne formy. Najczęściej spotykane to maskotki, które można po rozłożeniu zmienić w kocyk dla malucha. Coraz popularniejsze stają się także kocyki kształtem stylizowane na zwierzęta lub inne interesujące dla dziecka formy z dużą ilością metek ze wszystkich stron. Metki są wykonane z bezpiecznych materiałów i mają zachęcić malucha do zabawy, która rozwija zmysły. Inną ciekawą formę kocyka-przytulanki przygotowali projektanci firmy Apple Park, która zajmuje się tworzeniem ekologicznych zabawek dla dzieci. Jest to kocyk przytulanka sowa Apple Park dostępny w sklepie www.babymama.pl . Produkt jest połączeniem kocyka w kształcie drzewa z naszytymi jedwabnymi jabłuszkami z siedzącą na nim sową. Sówka jest jednocześnie pacynką, którą można założyć na palec, dzięki czemu można przy jej pomocy zrobić małe przedstawienie lub zaaranżować scenkę dla dziecka. Kocyk wykonany jest z bawełny organicznej, a jego wypełnienie stanowi włókno kukurydzy. Również opakowanie jest ekologiczne (wykonane z papieru pochodzącego z recyklingu z nadrukiem z tuszu sojowego).

Kocyk przytulanka sowa Apple Park – cena 69 PLN, www.babymama.pl 

 

Apple Park to amerykańska firma, której założeniem jest tworzenie ekologicznych zabawek, które będą odpowiednie dla wszystkich dzieci. Projektanci dbają o każdy najdrobniejszy szczegół, dzięki czemu firma otrzymała wiele certyfikatów, w tym GOTS – międzynarodowy standard dotyczący wyrobów z tekstyliów organicznych.

Możesz również polubić…