Pharmaceris T DERMOPIELĘGNACJA SKÓRY TRĄDZIKOWEJ

CELOWANE DZIAŁANIE NA TRĄDZIK

H2O2(nadtlenek wodoru) to skuteczna formuła o działaniu molekularnym na skórę trądzikową o charakterze krostkowo-grudkowym. Formuła oparta na nadtlenku wodoru to innowacja w terapii skóry trądzikowej, zapewniająca wysoką efektywność działania, zachowując jednocześnie wysoki stopień tolerancji i bezpieczeństwa.

H2O2 wykazuje silne działanie antybakteryjne, bakteriostatyczne i dezynfekujące. Nadtlenek wodoru poprzez kontakt ze skórą uwalnia molekułę tlenu, która oddziałuje bezpośrednio na beztlenowe, patogenne bakterie, odpowiedzialne za powstawanie trądziku Propionibacterium acnes, hamując ich namnażanie i powodując ich eliminację.

CELOWANE DZIAŁANIE MOLEKULARNE FORMUŁY H2O2 NA ZMIANY TRĄDZIKOWE KROSTKOWO-GRUDKOWE

  • Zmniejsza stan zapalny.
  • Zmniejsza nasilenie zmian trądzikowych.
  • Zmniejsza widoczność grudek.
  • Zapobiega powstawaniu nowych zmian zapalnych

PRZEZNACZENIE

  • Dla osób z trądzikiem krostkowo-grudkowym.
  • Na zmiany mikrozapalne.
  • Dla osób z nadmiernie przetłuszczającą się skórą i łojotokiem.

13e14002_medi_acne-cream_30ml_tub

Średnia cena detaliczna: 52,90zł

WSKAZANIA:
Preparat polecany do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej w celu zapobiegania, kontroli i zmniejszania zmian mikrozaplanych typowych w przebiegu trądziku krostkowo-grudkowego. Rekomendowany dla osób z nadmiernym przetłuszczaniem i łojotokiem.

DZIAŁANIE:
Preparat zawiera intensywną formułę H2O2 w stężeniu 1% wykazując celowane działanie molekularne na zmiany trądzikowe. Czynnik aktywny o wysokiej skuteczności antybakteryjnej działa bezpośrednio na szczepy bakterii Propionibacterium acnes odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych o charakterze zapalnym. Wykazuje skuteczne działanie ukierunkowane na niwelowanie patogennych bakterii i ich namnażanie. Wnika głęboko w ujścia gruczołów łojowych, zmniejszając ilość porfiryn – wydzieliny bakterii beztlenowych odpowiedzianych za tworzenie się zmian trądzikowych. Krem efektywnie zmniejsza nasilenie istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości, podskórnych krost oraz nierówności. Łagodzi zaczerwienienia. Preparat niekomedogenny.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA W BADANIACH NA SKÓRZE TRĄDZIKOWEJ O CHARAKTERZE KROSTKOWO-GRUDKOWYM*:
– spadek liczby krost o 63%*
– spadek liczby grudek o 24%*
– zmniejszenie liczby porfiryn o 18%**
– zmniejszenie liczby nierówności o 22%**
– zmniejszenie liczby porów o 16%*
– zmniejszenie zaczerwienienia o 29%**

* Kliniczna ocena stanu skóry przez dermatologa po 7 dniach stosowania.
** Badania aparaturowe bioinstrumentalne.

SPOSÓB UŻYCIA:
Krem stosować codziennie wieczorem na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy. Na dzień stosować krem Pharmaceris T z filtrem SPF 30 SEBO-MOISTATIC lub SPF 20 SEBOSTATIC DZIEŃ.

Przejściowe pieczenie oraz zabarwienie masy na biało w kontakcie ze skórą, jest dowodem działania i naturalną właściwością preparatu. Uwaga: Zawiera nadtlenek wodoru. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu natychmiast zmyć wodą.

MEDI ACNE-POINTGEL – Żel punktowy na miejscowe zmiany mikrozapalne – H2O2 2%
13e14001_medi_acne-pointgel_10ml_tub

Średnia cena detaliczna: 28,90zł

WSKAZANIA:
Preparat przeznaczony do miejscowego stosowania bezpośrednio na zmiany trądzikowe (wykwity podskórne, krosty, grudki) w celu natychmiastowego działania przeciwtrądzikowego.

DZIAŁANIE:
Preparat zawiera stężoną 2% formułę H2O2 oraz kwas salicylowy. Wykazuje natychmiastowe celowane działanie molekularne na zmiany trądzikowe. Skutecznie przyspiesza ustępowanie istniejących zmian trądzikowych, zmniejsza ich wielkość oraz widoczność. Zapobiega rozwojowi szpecących niedoskonałości. Działa kojąco i łagodząco, zmniejszając zaczerwienienia oraz wspomaga proces regeneracji skóry.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA W BADANIACH NA SKÓRZE TRĄDZIKOWEJ*:
– spadek liczby krost o 72%*
– spadek liczby grudek o 46%*
– zmniejszenie liczby porfiryn o 19% w ciągu 48h**
– spadek widoczności zmian trądzikowych o 40%*

* Kliniczna ocena stanu skóry przez dermatologa po 7 dniach stosowania.
** Badania aparaturowe bioinstrumentalne.

SPOSÓB UŻYCIA:
Żel stosować miejscowo na zmiany trądzikowe 2 razy dziennie do ustąpienia objawów. W fazie zaostrzenia zmian 3-4 razy dziennie przez 2 dni.

Przejściowe pieczenie oraz zabarwienie masy na biało w kontakcie ze skórą, jest dowodem działania i naturalną właściwością preparatu. Uwaga: Zawiera nadtlenek wodoru. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu natychmiast zmyć wodą.