Nowości

Oceans Day Crème de la Mer

La Mer zaprasza na obchody Światowego Dnia Oceanów 2013

Specjalna edycja Oceans Day Crème de la Mer

 

Marka La Mer, międzynarodowa organizacja Oceana oraz National Geographic Society jednoczą działania, aby wspólnie działać na rzecz ochrony dóbr oceanicznych i morskich na całym świecie. Zwieńczeniem ósmej już kampanii jest obchodzony corocznie 8 czerwca Światowy Dzień Oceanów. Jego najważniejszy cel to poszerzanie świadomości nie tylko na temat piękna i wzmacniającego działania oceanów, ale także ich słabości i konieczności ochrony. La Mer wspiera inicjatywy mające na celu ochronę siedlisk morskiej fauny i flory, aby chronić i zachować te zasoby dla przyszłych pokoleń. W maju i czerwcu 2013 dostępna będzie nowa limitowana edycja cieszącego się niesłabnącym powodzeniem Crème de la Mer od La Mer w słoiczku o pojemności 100 ml i nowoczesnym kształcie, który upamiętnia znaczenie Światowego Dnia Oceanów.

La Mer z dumą wspiera dwie wiodące w ochronie oceanów organizacje, National Geographic Society
i Oceana
– powiedziała Sandra Main, Dyrektor Generalny La Mer.  Ocean stanowi integralną część dziedzictwa marki La Mer i zawsze szukamy możliwości zwiększenia naszego wsparcia dla programów, których celem jest poprawienie kondycji naszych oceanów.

Oceans Day Crème de la MerPartnerstwo z National Geographic Society

W tym roku La Mer rozszerzyło swoje partnerstwo
z National Geographic Society o współpracę z uznaną badaczką oceanów i „żywą legendą”, dr Sylvią Earle, aby zagłębić się w historię ochrony podwodnych siedlisk, uwzględnić zmiany przydatne do ochrony w przyszłości oraz globalnie wspierać oceaniczne misje National Geographic Society. Zwieńczeniem partnerstwa będzie krótki film, który stworzy bezprecedensową możliwość zobaczenia oceanu oczami dr Earle. W czasie swojej kariery dr Earle stała na czele ponad 100 morskich ekspedycji i spędziła ponad 7000 godzin pod wodą, dzięki czemu stała się jednym z najbardziej wpływowych ekspertów ds. oceanów naszych czasów. Nazwana „Jej Głębokością” przez New York Times, „Żyjącą Legendą” przez Library of Congress, i pierwszą „Bohaterką Planety” przez Time Magazine, dr Earle przewodziła pierwszej kobiecej grupie akwanautów w ramach Projektu Tektite w 1970 roku, uzyskała mianowanie od trzech prezydentów USA, a ostatnio, w lipcu 2012 roku, ustanowiła rekord w nurkowaniu solo na głębokości 1000 metrów.

Partnerstwo z organizacją Oceana

La Mer z dumą już poraz ósmy podejmuje współpracę z Oceana, największą na świecie międzynarodową organizacją działającą na rzecz obrony oceanów. Wspierając Kampanię na rzecz Ochrony Siedlisk Oceanicznych prowadzoną przez Oceana, a także inne globalne inicjatywy zmierzające do ochrony oceanów, marka La Mer przekazała dotychczas na rzecz Oceana w sumie ponad 1 milion dolarów, wspierając w ten sposób Światowy Dzień Oceanów.

Światowy Dzień Oceanów

Ustanowiony w 1992 roku i oficjalnie uznany przez Narody Zjednoczone w 2009 roku, Światowy Dzień Oceanów odbywa się co roku 8 czerwca. Jest to dzień, który pozwala zrozumieć znaczenie mórz jako niezbędnego ekosystemu i podjąć działania mające na celu ochronę ich siedlisk oraz fauny i flory.

La Mer i morze

Twórca marki La Mer, dr Max Huber, rozumiał wartość żywych oceanów, zapoczątkowując wykorzystanie alg morskich do produkcji kremu, który odnowił jego skórę i przywrócił jej zdrowy wygląd. Obecnie, w hołdzie jego dziedzictwu, La Mer nadal pomaga chronić naturalne siedliska tych wyjątkowych roślin morskich wykorzystując jedynie algi, które zostały zebrane ręcznie w zrównoważony sposób.

Dostępność Oceans Day Crème de la Mer: maj – czerwiec 2013, salony Estèe Lauder w Galerii Mokotów w Warszawie i Galerii Stary Browar w Poznaniu

Pojemność: 100 ml
Cena: 1 470 PLN

Aby uzyskać więcej informacji na temat kampanii La Mer Światowy Dzień Oceanów, można odwiedzić stronę: www.lamer.com/worldoceansdayOceans Day Crème de la Mer

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. says:

    Fajna strona, nawet ciekawy wpis, dodam se do ulubionych niech strace :)

Możliwość komentowania została wyłączona.