Oddech śpiącego dziecka, stukanie koła podczas jazdy albo… czułe słówka szeptane prosto do ucha – aby wychwycić te dźwięki, potrzebujesz czułego słuchu! Tymczasem lekarze alarmują, że już prawie połowa Polaków ma kłopoty z prawidłowym słyszeniem. Na uciążliwe szumy uszne i niedosłuch pracujemy sami, i to codziennie, poprzez nieprawidłową higienę uszu.

Zdrowe ucho oczyszcza się samo. Stosując patyczki higieniczne, wcale mu nie pomagamy – przeciwnie: wpychamy woskowinę na powrót głęboko do przewodu słuchowego. Skutek? Mechanizm samooczyszczania się uszu zostaje zaburzony i woskowina zaczyna zalegać w uszach. Tworzą się korki woskowinowe, które mogą powodować ból i uczucie zatkania uszu a nawet tzw. niedosłuch przewodzeniowy.

Olivocap woskowina

Jak prawidłowo dbać o uszy?

1. Do czyszczenia uszu nie używaj patyczków higienicznych. Nadmiar woskowiny usuń po prysznicu mokrą chusteczką higieniczną albo za pomocą specjalnej myjki, nakładanej na palec wskazujący: Olivocap®Paluszak. Wykonana z miękkiego materiału i wygodna
w użyciu, pomoże w codziennym oczyszczaniu małżowiny usznej. Paluszak® jest przeznaczony do wielokrotnego stosowania, można go prać w pralce. Świetnie się sprawdzi też na basenie, do osuszania uszu po wyjściu z wody.

2. Jeśli woskowina nie wypływa samoistnie, spróbuj pobudzić jej wypływ poprzez… żucie gumy. Dzięki ruchom żuchwy woskowina będzie przemieszczać się w prawidłowym kierunku.

3. W razie zaburzenia mechanizmu samooczyszczania się uszu, 1-2 razy w tygodniu stosuj bezpieczny preparat, najlepiej w formie sprayu, który rozmiękczy woskowinę i ułatwi jej naturalne wypłynięcie. Olivocap® Spray usuwający woskowinę szybko rozmiękcza wosk, a do tego nawilża przewody słuchowe i zapobiega dalszemu gromadzeniu się w nich woskowinowych złogów. Działa nie tylko nawilżająco, lecz także przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie, a co ważne: nie zawiera wody (mokra woskowina stanowiłaby dobrą pożywkę dla bakterii). Spray warto stosować nie tylko w domowej higienie uszu lecz także profilaktycznie np. przed basenem – dzięki właściwościom ochronnym, zmniejsza ryzyko infekcji ucha zewnętrznego (tzw. „ucha pływaka”).

OLIVOCAP®spray usuwający woskowinę uszną to w 100% naturalny wyrób medyczny bez zawartości wody. Poza usuwaniem woskowiny dodatkowo nawilża kanał słuchowy zabezpieczając uszy przed infekcjami podczas kontaktu uszu z wodą, np. na basenie.

Olivocap® spray usuwający woskowiną uszną:

Oczyszcza z woskowiny

 • ułatwia usuwanie korków woskowinowych,
 • pomaga zapobiegać ponownemu powstawaniu korków woskowinowych – wspomaga naturalny proces samooczyszczania ucha z woskowiny.

Chroni przed infekcjami

 • Olivocap® posiada właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne,
 • Olivocap® pomaga chronić przed infekcjami podczas kontaktu z wodą, np.: „uchem pływaka”,
 • Olivocap® tworzy barierę chroniącą przed dostaniem się wody do wnętrza ucha.

Pielęgnuje

 • łagodzi podrażnienia,
 • nawilża wysuszoną skórę przewodu słuchowego.

Rekomendowany dla dorosłych i dzieci powyżej 3. miesiąca życia z nadprodukcją woskowiny usznej. Olivocap®  nie zawiera konserwantów.

Olivocap® spray dostępny w aptekach bez recepty i drogeriach Rossmann.

Cena ok. 16,00 pln/opakowanie 15 ml

www.olivocap.com

OLIVOCAP PALUSZAK to myjka wielokrotnego użycia przeznaczona do codziennych czynności pielęgnacyjnych małżowiny usznej i kanału słuchowego zewnętrznego. Wygodna forma myjki, zakładanej na palec wskazujący, wspomaga dokładną pielęgnację trudno dostępnych miejsc, oczyszczanie ich z zanieczyszczeń zapobiegając pojawianiu się infekcji uszu.

Polecana od 1. dnia życia dziecka.

Cena opakowania: 4 sztuki/ ok. 7,00 pln.
Produkt dostępny w aptekach internetowych.

www.olivocap.com

Olivocap gardło

W linii preparatów Olivocap® znajduje się także OLIVOCAP® GARDŁO spray nawilżający z witaminami A+E 20 ml.  To w 100% naturalny spray kompleksowo nawilżający wysuszoną śluzówkę gardła oraz łagodzący jej podrażnienia.

Witaminy A i E wspierają proces nawilżania jak również chronią przed wysychaniem, zapobiegając uczuciu pieczenia w gardle.

 • długotrwałe nawilżenie błon śluzowych ust
  i gardła,
 • ochrona błon śluzowych zmniejszająca podatność na infekcje,
 • wzmacnianie ścian naczyń krwionośnych,
 • odświeżanie oddechu.

Olivocap® GARDŁO posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Możliwość nanoszenia na język odpowiednim aplikatorem eliminuje odruch wymiotny. Szczególnie istotne w stosowaniu u małych dzieci od 12. miesiąca życia. Rekomendowany dla osób pracujących głosem, przyjmujących leki sterydowe wziewne.

Produkt dostępny w aptekach i drogeriach Rossmann.
Cena ok. 16,00 pln/ opakowanie 20ml

www.olivocap.com