Nowości

Opryszczka – nie daj się jej zaskoczyć!

Wakacje to sezon, który sprzyja ujawnieniu się opryszczki. Zimne napoje czy gorące słońce to czynniki, które mogą spowodować pojawienie się tej przykrej dolegliwości. 

Nosicielem wirusa wywołującego opryszczkę – Herpes simplex – jest większość z nas. Kiedy wirus ten dostanie się do naszego organizmu, pozostaje w nim już na zawsze. Drobnoustrój opryszczki przebywa w uśpieniu w komórkach układu nerwowego, aż do momentu osłabienia naszego układu immunologicznego – na przykład na skutek silnego stresu lub przegrzania, albo nagłego ochłodzenia ciała, a także wskutek zmęczenia. Wówczas następuje uaktywnienie wirusa, który wywołuje znane nam dobrze przykre objawy: swędzenie, bolesność i zaczerwienie, pojawiające się najczęściej
w okolicy ust. W ciągu jednej doby od tych pierwszych objawów na powierzchni naskórka tworzą się pęcherzyki z płynem, które po kilku dniach zaczynają pękać i powstają strupki. Opryszczka utrzymuje się do 10 dni. Niestety, nie wynaleziono jeszcze leku, który potrafi poradzić sobie z wirusem drzemiącym w naszych komórkach nerwowych, a do zakażenia opryszczką dochodzi bardzo łatwo – na przykład przez pocałunek czy używanie tych samych naczyń. Możemy natomiast obniżyć częstotliwość uaktywniania się wirusa, unikając czynników osłabiających nasz organizm oraz wzmacniając skórę naszych ust.

OpryszczkaOpryszczka

Jak leczyć opryszczkę?

Jak wspomniano wcześniej, nie ma leku, który całkowicie zwalczy wirusa HSV w naszym organizmie. Jeżeli jesteśmy jego nosicielami, a opryszczka zaczyna się „ujawniać”, to pozostaje nam stosowanie preparatów, które złagodzą jej przebieg i wzmocnią na przyszłość skórę naszych ust. Takim kojącym produktem jest Blistex® Intensive Lip Relief – unikalny kosmetyk, który zapewnia natychmiastową ulgę i regenerację.

Balsam o konsystencji kremu szybko uśmierzy ból i pieczenie ust spowodowane opryszczką. Jego wyjątkowa, lekka konsystencja ułatwia aplikację, nie powodując dodatkowego podrażnienia popękanych i bolących ust. Przyspiesza gojenie oraz intensywnie nawilża i regeneruje, sprawiając, że usta szybko odzyskają swój zdrowy wygląd. Balsam zawiera filtr SPF 10, który chroni przed szkodliwymi promieniami UVB – jedną z przyczyn pojawiania się opryszczki.

Blistex® Intensive Lip Relief, cena ok: 10,99 Blistex Intensive Lip Relief

Czy wiesz że…

… opryszczka to jedna z najbardziej powszechnych chorób zakaźnych? Szacuje się, że chorobą dotkniętych jest 29 milionów osób w Polsce.

… na całym świecie zarażonych wirusem opryszczki jest aż 80% populacji, a u połowy z tych osób wirus ten ujawnił się przynajmniej raz w życiu.

 

Możesz również polubić…