logo_claim_cmyk

Skóra pełni bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu całego naszego organizmu. Skóra twarzy, w przeciwieństwie do innych naszych części ciała, wystawiona jest bez przerwy na działania szkodliwych czynników zewnętrznych. Warto o nią w sposób szczególny zadbać.

Naturalne jest, że regularnie oczyszczamy i natłuszczamy skórę, jednak o wiele rzadziej złuszczamy naskórek. Dlaczego? W pierwszym odruchu może się wydawać, iż zabieg ten wysusza skórę, jednak nic bardziej mylnego! Naskórek złuszcza się naturalnie, wobec tego zabiegi eksfoliacji twarzy przede wszystkim pomagają uzyskać piękną i gładką cerę. Regularne złuszczanie skóry twarzy normalizuje pracę gruczołów łojowych, zapobiega powstawaniu zaskórników, a także redukuje przebarwienia. Zabieg ten powinno się wykonywać głównie jesienią lub wiosną, gdyż po eksfoliacji skóra jest w większym stopniu narażona na promieniowanie słoneczne i mróz.

Na nadchodzące jesienne dni Clarena przygotowała Acid Line – progresywną eksfoliację kwasami. Jest to innowacyjne podejście do złuszczania naskórka. Firma przygotowała terapie złuszczające do użytku domowego, które przygotują naszą skórę w domu do profesjonalnego zabiegu w gabinecie. Ważne jest bowiem zaadaptowanie skóry do przyjęcia wyżej stężonych kwasów na których bazują stosowane w gabinecie kosmetycznym silniejsze produkty złuszczające.

Kuracja zaproponowana przez Clarenę składa się z trzech etapów:

Pierwszy – before peel – to siedmiodniowa domowa kuracja w ampułce przygotowująca skórę do eksfoliacji. Stoswany jest w tej kuracji jeden specyfik – 7 days Ferulac Acid Therapy pH 3,5 lub 7 days Shicimic Acid Therapy pH 3,5. 7 days Ferulac Acid Therapy pH 3,5 przeznaczony jest dla skór dojrzałych, szarych lub wymagających stymulacji. Delikatnie złuszcza naskórek, a także stymuluje keratynizację, syntezę i dojrzewanie składników macierzy międzykomórkowej. 7 days Shicimic Acid Therapy pH 3,5 stosuje się w przypadku skór suchych, odwodnionych, łuszczących się, na które produkt działa delikatnie złuszczająco, absorbuje wilgoć z otoczenia, jak również tworzy warstwę ochronną zapobiegającą TEWL.

Drugim etapem jest profesjonalny zabieg eksfoliacji w gabinecie. Tu Clarena przygotowała prawdziwy hit – proszkową formułę kwasów. By efekt pięknej i gładkiej cery utrzymywał się dłużej zalecane jest wykonać pięć zabiegów – jeden  tygodniu.

Po zabiegu złuszczenia u kosmetyczki następuje trzeci etap – after peel – pielęgnacja domowa w kremie. Jest to bardzo ważny etap, gdyż zastosowanie kremów z kwasami utrwala efekt zabiegu. Clarena proponuje krem Retinol & Mandelic Acid Cream przeznaczony dla skór dojrzałych, z wiotkością skóry czy widocznymi zmarszczkami. Retinol zamknięty w liposomie wygładza skórę jednocześnie ją rozjaśniając, a także poprawia jędrność, elastyczność i sprężystość naskórka. Dla osób posiadających skórę tłustą czy łojotokową Clarena sugeruje Liposome Salycilic & Pyruvic Acid Cream. W tym wypadku eksperci Clareny zamknęli kwas w liposomach, który matowi skórę, normalizuje pracę gruczołów łojowych, likwiduje zaskórniki, jak również wzmacnia naczynia krwionośne. Natomiast  Shicimic & Lactic Acid Cream jest idealny dla osób mających suchą, odwodnioną, łuszczącą się skórę. Krem głęboko nawilża i regeneruje skórę. Chroni ją również przed TEWL.

Zabieg eksfoliacji jest bardzo ważny. Dzięki niemu nasza wystawiona na wszelkiego rodzaju działania atmosferyczne skóra zyskuje na świeżości, sprężystości a także pozbywa się różnego rodzaju przebarwień. Jednak warto wcześniej sprawdzić czy nie mamy problemów skórnych, które wykluczają nas z możliwości skorzystania z zabiegu. Przeciwwskazaniem są aktywne infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze,  dermatozy zapalne skóry, skłonność do bliznowacenia, ciąża lub laktacja, fototyp V i VI, brak fotoprotekcji,  przerwana ciągłość naskórka lub leczenie retinoidami (do 6 miesięcy odstępu od terapii).