Dla mam,Nowości

Sen nocy letniej

Latem niemowlę wymaga specjalnego traktowania. I to zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Jak właściwie zadbać o pociechę? Jak zapewnić jej komfort wypoczynku? O czym my – rodzice powinniśmy szczególnie pamiętać?

Kocyk Slim mozaika  Kalamati

Nie przegrzewać

Komu z nas nie zdarzyło się ubrać malucha zbyt ciepło? No właśnie! Przegrzewanie dziecka to jeden z grzechów głównych młodych rodziców. Z dobrych intencji, w trosce o komfort pociechy, popełniamy błąd, który może mieć niekorzystny wpływ na kondycję dziecka i rozwijającą się odporność. Ubierając malucha zbyt ciepło, możemy bowiem doprowadzić do zaburzenia rozwoju układu immunologicznego niemowlęcia i upośledzać mechanizmy termoregulacji małego organizmu. W efekcie dziecko nie będzie potrafiło odpowiednio reagować na zmiany temperatury i będzie mniej odporne na choroby i infekcje. Ale to nie wszystko. W skrajnych przypadkach, spotykanych zwłaszcza latem, efektem przegrzania może być udar cieplny. Nic więc dziwnego, że lekarze biją na alarm i przestrzegają – ubierajmy dziecko adekwatnie do warunków. I pamiętajmy, że przegrzanie dziecka jest groźniejsze niż wychłodzenie.

Kocyk-Slim-kalejdoskop-Kalamati

W ciągu dnia

Lato sprzyja spędzaniu czasu poza domem. Wypoczynek na łonie przyrody sprzyja maluchom, to oczywiste. Zwłaszcza, gdy odpowiednio zadbamy o ich komfort i bezpieczeństwo. Jak? Po pierwsze, na miejsce spacerów z bobasem wybierajmy ocienione miejsca. Unikanie słońca to najlepsze, co możemy zrobić dla malucha. Okoliczne parki i lasy sprawdzą się tutaj doskonale. Nie dość, że pozwalają ochronić pociechę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, to dodatkowo stwarzają przyjemne warunki do odpoczynku. Po drugie – chroń dziecko przed owadami. Moskitiera i specjalne środki odstraszające insekty to absolutna podstawa. Po trzecie – odpowiednio przygotuj się do wyjścia z domu. Nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem, woda dla ciebie i dla dziecka. Bez tego ani rusz.

Kocyk-Slim-kolorowe-grochy-Kalamati

W nocy

Wielu młodych rodziców ma z tym problem. Czym przykryć dziecko w ciepłą, letnią noc? Najlepiej czymś lekkim, delikatnym i przyjemnym w dotyku. Czymś, co zapewni komfort wypoczynku, nie ograniczy ruchów i sprawi, że dziecko ani nie zmarznie, ani się nie przegrzeje. Dwustronne kocyki Slim ze sklepu www.babymama.pl sprawdzą się tutaj doskonale. Połączenie wysokogatunkowej bawełny z materiałem minky zapewnia wygodę nieporównywalną z niczym innym. A brak wypełnienia sprawia, że kocyk Slim jest najlepszym rozwiązaniem na letni wypoczynek o każdej porze dnia i nocy.

Kocyk Slim Kalamati – cena 145,00 pln www.babymama.pl

Wzory do wyboru:

Kocyk Slim kolorowe grochy 75×100 Kalamati
Kocyk Slim kalejdoskop 75×100 Kalamati
Kocyk Slim mozaika 75×100 Kalamati

Możesz również polubić…