Zwiewne sukienki, szorty, spódniczki mini – to obowiązkowe elementy wakacyjnej garderoby. W upalne dni takie części stroju są zbawienne. Jednak, żeby móc pozwolić  sobie na ten rarytas, nie możemy zapomnieć o gładkich nogach.  

Laser Aleksandrowy

Sposoby na niechciane włoski

Każdy rodzaj depilacji ma swoje mocne i słabe strony. Należy pamiętać, że metody usuwania zbędnego owłosienia są różne, a efekty w większości przypadków tymczasowe. Przyjrzyjmy się zatem popularnym metodom depilacji. Najbardziej znanym sposobem jest golenie włosów maszynką. Dużym atutem tego zabiegu jest szybkość i łatwość z jaką się go wykonuje. Jednak włosy usuwane maszynką odrastają już po kilku dniach. Owłosienie staje się ciemniejsze, mocniejsze, często pojawiają się podrażnienia skóry i mikrourazy. Kolejna popularna metoda to usuwanie włosów za pomocą depilatora. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet miesiąc. Jednak jest to bolesna metoda, podrażniająca skórę. Ponadto włosy często wrastają w skórę. Woskowanie podobnie do depilacji depilatorem jest zabiegiem przynoszącym efekt na dłużej, niestety równie bolesnym. Metody tej nie można stosować, w przypadku żylaków i stanów zapalnych skóry.

Czy można zapomnieć o niechcianym owłosieniu na długie lata? Tak, najnowsza technologia epilacji laserowej daje nam taką możliwość. Na czym polega epilacja laserem? Światło lasera jest selektywnie pochłaniane przez melaninę zawartą w strukturach włosa, gdzie zmienia się w ciepło i niszczy włos na zasadzie termicznej. Melanina zlokalizowana jest w obrębie dolnej części korzenia włosa, (tylko w okresie jego wzrostu). Ciepło powstałe w czasie naświetlenia rozprzestrzenia się i dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego. Dlatego też, aby uszkodzić mieszek włosowy światłem lasera, włos musi znajdować się w fazie wzrostu. Jak podkreśla dr n. med. Paweł Rujna właściciel kliniki Murano – „Najskuteczniejsze zatem lasery do usuwania owłosienia to te, których światło jest wychwytywane przez melaninę i penetruje odpowiednio głęboko w skórę, a jednocześnie czas trwania impulsu jest bardzo krótki” .

W klinice Murano dr n. med. Pawła Rujna stosowany jest laser aleksandrytowy, spełniający najwyższe standardy, jeśli chodzi o skuteczne, bezbolesne i bezpieczne usuwanie owłosienia.

Laser Aleksandrowy emituje fale o długości 755 nm, gdzie absorbcja światła przez melaninę jest wyższa, niż przez hemoglobinę i wodę. Dzięki temu światło lasera może przenikać odpowiednio głęboko do tkanek, aby dotrzeć do dolnych struktur korzenia włosa. Laser wyposażony jest w największą dostępną plamkę zabiegową dzięki, czemu penetracja światła jest większa a przez to wzrasta skuteczność zabiegu. Pozwala to również na szybsze wykonanie zabiegu na dużych obszarach. Laser posiada duży wybór długości impulsu umożliwiając tym samym dostosowanie go do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Klinika Murano

Skoro inne metody depilacji zawodzą, warto zainwestować w laser. Taka forma depilacji pozwoli na długo zapomnieć o niechcianym owłosieniu. Zapewnia komfort gładkich nóg nie tylko latem.

Miejsce: Klinika Murano

dr n. med. Paweł Rujna

ul. Pokorna 2 lok. 8, Warszawa

tel.: 22 252 82 82