Nadzwyczajne pomysły często rodzą się wskutek komplikujących życie wydarzeń. Tak było z marką La Mer. Gdy po ciężkim wypadku laboratoryjnym fizyk Max Huber szukał sposobu na poprawę wyglądu skóry, swoją uwagę zwrócił w stronę morza. Po spędzeniu w laboratorium dwunastu lat i przeprowadzeniu ponad sześciu tysięcy eksperymentów powstała legendarna dziś formuła zwana Crème de la Mer.

1
Wiele lat później w laboratoriach badawczych Hubera pojawiło się kolejne nowatorskie odkrycie — czyste i doskonałe kryształy tworzące podstawę mieszanki Miracle Broth™. W tych wysoko stężonych drobinkach kryła się obietnica cofnięcia czasu. Powstanie nowej, przełomowej formuły zapoczątkowało lata niezliczonych eksperymentów, wszystkie z misją odtworzenia tego zjawiska. Wreszcie, narodził się Crystal Miracle Broth™, a laboratoria La Mer™ były gotowe podzielić się nim ze światem. Efektem tego odkrycia była kolekcja Genaissance de la Mer, która zadebiutowała w 2015 roku produktem The Serum Essence: luksusową, jedwabistą esencją idealnie absorbowaną przez ludzką skórę. The Serum Essence zyskało miliony wielbicieli na całym świecie. Dziś, marka La Mer proponuje swoim klientom kolejne dwa produkty uzupełniające tę niezwykłą kolekcję. Premiera The Eye and Expression Cream oraz The Infused Lotion to kolejny milowy krok przyspieszający odnowę i odmłodzenie skóry.

Nowy Genaissance de la Mer The Eye and Expression Cream
To produkt, w którym efektywność energetyczna Genaissance de la Mer zostaje skutecznie dostarczona w obszary o najbardziej wyrazistej mimice – czyli na przykład w okolice oczu i ust. Wygładzająca struktura kremu odmładza, naprawia i regeneruje delikatne partie twarzy. Odnowa zaczyna się zaledwie kilka chwil po zastosowaniu kremu — obrzęki i cienie wokół oczu zmniejszają się natychmiast. W ciągu dwóch tygodni z okolic oczu zaczynają znikać drobne linie i oznaki stresu, zmęczenia oraz starzenia. Spojrzenie staje się odmłodzone i rozjaśnione. Wypełnione zostają także zmarszczki mimiczne, skóra odzyskuje jędrność, a drobne linie zostają spłycone. Specjalnie zaprojektowane narzędzie do masażu, zainspirowane strukturą i dotykiem kamieni morskich wyrzucanych na brzeg, sprawia, że aplikacja kremu The Eye and Expression staje się zmysłowym doświadczeniem. Podczas masażu okolic oka i miejsc narażonych na silną ekspresję mimiczną, narzędzie delikatnie chłodzi skórę, sprawiając, że stosowanie The Genaissance staje się jeszcze wyjątkowe.

Sugerowana cena detaliczna: 1490 zł

Nowy The Genaissance de la Mer Infusion Lotion
La Mer przemienia lekką, płynną esencję w silnie odżywczy suplement dla skóry: Genaissance de la Mer Infused Lotion. Produkt został stworzony przez nieoczekiwane zderzenie dwóch niezwykłych formuł – Crystal Miracle Broth™ i emolientów. Powstała w ten sposób wodno-oleista formuła w zetknięciu ze skórą zamienia się w płynny silnie nawadniający krem. Tworzy w ten sposób idealną bazę pod The Serum Essence. Tuż po aplikacji, skóra odzyskuje zdrowy wygląd. Stosowany codziennie wzmacnia barierę ochronną i sprawia, że skóra staje się bardziej jędrna, niezaprzeczalnie gładsza i jedwabista. W miarę upływu czasu zmarszczki stają się mniej widoczne.

Sugerowana cena detaliczna: 1115 zł

Siła fermentu La Mer
Od początku powstania marki La Mer to właśnie fermentacja była jej sercem. Ten powolny i czasochłonny proces diametralnie zwiększa moc i skuteczność poszczególnych elementów zawartych w formułach kosmetyków. Podczas fermentacji pojedyncze składniki podlegają procesowi metabolicznemu, który przekształca je w łatwo przyswajalne mikroelementy. Każdy otrzymany ferment daje skórze dużo więcej korzyści niż jego pojedyncze składniki, dlatego zarówno The Eye and Expression Cream, jak i The Infused Lotion zostały stworzone z połączenia kilku unikalnych fermentów. Razem z legendarnym The Miracle Broth™ stymulują błyskawiczną naprawę i regenerację skóry.

The Crystal Miracle Broth: Najczystsze stężenie Miracle Broth™, powolnie tworzone, podzielone na minimalne dawki umożliwiające uwolnienie optymalnej mocy. Daje skórze dawkę energii, dzięki czemu może ona szybciej się odnawiać. Crystal Miracle Broth™ zwalcza również podrażnienia i wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry.

• The Genaissance Ferment:
Ferment zbudowany w oparciu o rzadkie, czerwone algi Pom Pom, naturalnie występujące w płytkich wodach wokół Korsyki na Morzu Śródziemnym. La Mer stosuje zrównoważoną formę tych alg, która jest uprawiana w bioreaktorze przyspieszającym tempo wzrostu i pomagającym stworzyć bardziej czystą i bogatszą formę czerwonej algi Pom Pom, niż ta pozyskiwana bezpośrednio z natury. Po zebraniu algi poddawane są działaniu światła o specjalnej długości fal oraz cząsteczek wyselekcjonowanego złota. W ten sposób powstaje niezwykle aktywny ferment, który pomaga skórze pobudzić produkcje kolagenu i elastyny, co znacząco poprawia wygląd skóry.

Dodatkowo, w każdym z tych produktów zawiera unikalne fermenty.
The Eye and Expression Cream:

• Ferment wypełniający: Kompleks glonów z Bretanii, zbieranych podczas przypływów i odpływów w Atlantyku. W połączeniu z polisacharydami kwasu hialuronowego pomaga wypełnić skórę od wewnątrz i dostarczyć wodę do warstw zewnętrznych, aby trwale nawilżyć, przyspieszyć restrukturyzację i naturalne procesy naprawcze skóry.

The Infusion Lotion:
• Ferment probiotyczny: Pierwszy taki produkt w marce La Mer. Ta wysoce aktywna substancja pomaga skórze utrzymać optymalną równowagę i wzmacnia naturalne bariery ochronne oraz podnosi komfort odczuć sensorycznych. Skóra staje się zdrowa, odżywiona, zwiększa się jej zdolności samoobronne.

Zainspirowany ciepłym kolorem Crystal Miracle Broth™, zarówno Genaissance de la Mer Eye and Expression Cream, jak i Geneissance de la Mer Infusion Lotion zostały umieszczone w luksusowych, szklanych opakowaniach utrzymanych w zmysłowych odcieniach szampana i złota.

Produkty dostępne od czerwca w wybranych perfumeriach Douglas i salonie firmowym Estee Lauder (perfumeria Instyle, Galeria Mokotów, Warszawa).