Nowości

5 faktów i mitów o cellulicie.

Pojawia się zwykle na pośladkach, udach, czasami również na brzuchu i ramionach. Dosięga zarówno osoby o pełniejszych kształtach, jak i bardzo szczupłe. Poznaj fakty i mity dotyczące cellulitu, i dowiedz się jak z nim walczyć, aby cieszyć się gładką skórą!

Pojawia się zwykle na pośladkach, udach, czasami również na brzuchu i ramionach. Dosięga zarówno osoby o pełniejszych kształtach, jak i bardzo szczupłe. Poznaj fakty i mity dotyczące cellulitu, i dowiedz się jak z nim walczyć, aby cieszyć się gładką skórą!

Cellulit dotyka jedynie osoby z nadwagą!

Mit! O ile cellulit tłuszczowy dotyka głównie osoby z nadwagą, cellulit wodny – powstaje wskutek zaburzeń gospodarki wodnej lub hormonalnej organizmu. Nadmierne gromadzenie wody i toksyn w tkankach prowadzi do nierównomiernego rozmieszczenia lipidów w tkance podskórnej, w efekcie cellulit może się pojawić nawet u bardzo szczupłych osób.

Dieta wpływa na cellulit.

Fakt! Co prawda zła dieta nie jest powodem powstania cellulitu, ale odgrywa olbrzymią rolę w jego zwalczaniu. Jeśli zmagasz się z cellulitem zrezygnuj z potraw tłustych, ogranicz spożycie słodyczy, soli i produktów wysoko przetworzonych. Cellulitowi sprzyjają również alkohol oraz palenie papierosów – zrezygnuj z nich. Pomocne w zwalczaniu cellulitu będę zaś niektóre warzywa i owoce – szparagi, brokuły, ananasy, grejpfruty czy cytryny. Pamiętaj również o odpowiedniej liczbie płynów.

Aktywność fizyczna chroni przed cellulitem.

Fałsz! Regularna aktywność nie uchroni cię przed pomarańczową skórką, zwłaszcza jeśli jego powstanie wiąże się z zaburzeniami hormonalnymi czy zburzeniami metabolizmu tłuszczów. Jednak nawet krótki, systematyczny trening poprawi krążenie krwi i limfy oraz pomoże spalić tkankę tłuszczową.

Cellulit to tylko problem estetyczny.

MIT! Wyróżniamy 3 etapy rozwoju cellulitu. O ile w przypadku 1 i 2 etapu – zmiany skóry w postaci podskórnych zagłębień i zgrubień nie stanowią jeszcze problemu zdrowotnego, o tyle, gdy dochodzi już do częściowego zwłóknienia tkanki podskórnej, mogą być odczuwalne dolegliwości bólowe – guzki zwłókniałego kolagenu uciskają na naczynia włosowate i włókna nerwowe. Dlatego walka z cellulitem to nie tylko kwestia estetyki, ale i prewencji.

Kosmetyki pomagają w walce z cellulitem.

Fakt! Peelingi, balsamy czy żele to za mało, aby pozbyć się cellulitu, ale wybierając specjalistyczne produkty wpływasz na spalanie tkanki tłuszczowej i stymulujesz mikrokrążenie, wpływając na kondycję samej skóry. Wybierz kosmetyki, które w swoim składzie zawierają substancje aktywne wspomagające spalanie tłuszczy i poprawiające mikrokrążenie, takie jak: kofeina, L-karnityna, ekstrakt z żeńszenia, wyciąg z miłorzębu japońskiego czy wąkroty azjatyckiej.

Strzałem w dziesiątkę będą peelingi kawowe, które stanowią jeden z najbardziej skutecznych kosmetyków wspomagających walkę z cellulitem.

Peeling kawowy Active Charcoal Magiczny Węgiel, cena: 25,00 zł

Zawarta w nim kofeina wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej i stymuluje do pracy naczynia krwionośne. Poprawa mikrokrążenia w tkankach oraz obecny w peelingu aktywny węgiel sprzyjają usuwaniu toksyn zalegających w organizmie. – skóra staje się jędrna, gładka, o wyrównanym kolorycie.

Oczyszczona peelingiem skóra łatwiej wchłania substancje aktywne – warto z tego skorzystać i wybrać balsamy, masła lub mleczka wzbogacone o składniki pozytywnie wpływające na mikrokrążenie, wzmacniające i uszczelniające naczynia krwionośne, zwiększające elastyczność i poprawiające jędrność skóry.

Ujędrniające masło do ciała Cellulitowy Zbawca, cena 30,00 zł

Zawiera w sobie ekstrakt z wąkroty azjatyckiej i wyciąg z żeń-szenia, które wpływają na poprawę mikrokrążenia, zwiększenie gęstości i elastyczności skóry, zmniejszając widoczność cellulitu. W jego składzie znajdziemy także bogate w tłuszcze masło kakaowe, które  przyczynia się do zwiększenia jędrności i elastyczności, wpływając na kondycję skóry i jej wygląd.

Możesz również polubić…