Retinol przez wielu zwany jest, co wcale nas nie dziwi, Świętym Graalem pielęgnacji anti-aging. Jego działanie idealnie opisuje słowo „kompleksowo”, ponieważ nie tylko spłyca zmarszczki czy zapobiega utracie jędrności, ale także rozjaśnia przebarwienia. Ponadto, wbrew wielu mitom, przy odpowiedniej fotoprotekcji można go stosować przez cały rok, a słynne „budowanie tolerancji” to po prostu konkretny sposób aplikacji. Moc retinolu w czystej postaci wykorzystano w nowej linii Neutrogena® Retinol Boost – pierwsze efekty są widoczne już po 7 dniach stosowania!*

Czym jest retinol? Należy on do związków zwanych retinoidami i działa wielopoziomowo. Przyspiesza proces odnowy skóry, wspomaga wzrost elastyny oraz produkcję kolagenu. W efekcie preparaty z retinolem wyraźnie zmniejszają widoczność drobnych linii i głębokich zmarszczek, niwelują przebarwienia, a także redukują objawy fotostarzenia skóry. To, jak nasza skóra na retinol zareaguje, zależy od jego stężenia – im wyższe, tym rośnie ryzyko podrażnienia, które przy kuracji z retinolem nie jest niczym niezwykłym. Można jednak je zniwelować wybierając produkty o niższym stężeniu, za to zawierające inne składniki, które jego działanie wzmacniają i uzupełniają – tak jak zrobiła to marka Neutrogena® w swojej nowej gamie Retinol Boost.

Niezwykła skuteczność produktów z nowej linii Neutrogena® Retinol Boost wynika z unikalnego składu, łączącego czysty retinol z wyciągiem z mirtu oraz kwasem hialuronowym. Ekstrakt z liści mirtu zwyczajnego to substancja pochodzenia naturalnego o właściwościach ściągających i antyoksydacycjnych. Ma udowodnione naukowo działanie polegające na pięciokrotnym zwiększaniu bioaktywności retinolu w porównaniu z samym czystym retinolem**. Ponadto wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Łagodzi podrażnienia, odżywia i koi, dając jednocześnie wrażenie bardziej jędrnej i napiętej skóry. Kwas hialuronowy to natomiast doskonały składnik nawadniający, który stanowi również istotny element macierzy międzykomórkowej, tworzonej przez włókna kolagenowe i elastynowe. To one decydują o tym, że skóra jest jędrna, elastyczna, gładka i wygląda młodo. Gliceryna wykazuje zaś silne działanie nawilżające i okluzyjne. Wzmacnia barierę ochronną i zapobiega utracie wody oraz zabezpiecza skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Taki unikalny skład sprawia, że mimo niższych stężeń, kosmetyki z linii Neutrogena® Retinol Boost wykorzystują całą moc retinolu, niwelując jednocześnie ryzyko podrażnienia skóry, w tym jej zaczerwienienia czy wysuszenia. Ich kremowa formuła doskonale się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Na uwagę zasługuje także opakowanie, które zostało skonstruowane tak, by do wnętrza nie dostawało się światło ani powietrze, co dodatkowo pomaga utrzymać stabilność retinolu, a poręczna pompka pozwala na wygodne dozowanie produktów.  

Retinol w pielęgnacji – o tym warto pamiętać!

Retinol to jeden z tych składników aktywnych, które w trakcie stosowania wymagają trzymania się odpowiedniej rutyny pielęgnacyjnej bez względu na porę roku. Warto wiedzieć, że:

• na retinol należy „zbudować tolerancję” – najczęściej zaleca się stosowanie retinolu 2-3 razy w tygodniu, następnie co drugi dzień, docelowo można stosować go codziennie,
• lekkie zaczerwienienie, swędzenie i uczucie ciepła to naturalna reakcja na retinol,
• stosując preparat z retinolem należy pamiętać o ochronie przed promieniowaniem UV i aplikacji codziennie rano preparatu z SPF 50,
• w trakcie kuracji retinolem należy dbać o prawidłowe nawilżenie skóry,
• retinolu nie należy stosować w przypadku skóry podrażnionej,
• preparaty z retinolem należy nakładać na oczyszczoną i suchą skórę,
• podczas kuracji z retinolem należy zrezygnować z wykonywania peelingów.

Neutrogena® Retinol Boost to rozbudowane seria z czystym retinolem, o różnych poziomach stężenia, działania, aplikacji i opakowania.

RETINOL BOOST PRZECIWSTARZENIOWY KREM NA DZIEŃ SPF 15 0,1% czystego retinolu
Pozostawia skórę nawilżoną, odżywioną i bardziej jędrną, a także skutecznie zabezpieczoną przed promieniowaniem UVA/UVB.

NATYCHMIAST wygładza i nawilża skórę
W 1 TYDZIEŃ wyrównuje koloryt o 24%***
W 4 TYGODNIE zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek o 22%***
W 8 TYGODNI zmniejsza widoczność przebarwień o 33%***

RETINOL BOOST PRZECIWSTARZENIOWY KREM NA NOC 0,1% czystego retinolu
Skutecznie niweluje widoczności zmarszczek i wypełnia je od wewnątrz.

NATYCHMIAST wygładza i nawilża skórę
W 1 TYDZIEŃ wyrównuje koloryt o 29%***
W 4 TYGODNIE zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek o 37%***
W 8 TYGODNI zmniejsza widoczność przebarwień o 48%***

RETINOL BOOST SERUM PRZECIWSTARZENIOWE 0,05% czystego retinolu
Natychmiast wygładza skórę, redukując widoczność zmarszczek i wyrównując nierówności. Idealne do stosowania samodzielnie przy wprowadzaniu retinolu do rutyny pielęgnacyjnej albo pod krem na noc z linii Retinol Boost, by wzmocnić jego działanie.

NATYCHMIAST wygładza i nawilża skórę
W 1 TYDZIEŃ wygładza drobne zmarszczki o 22%* i poprawia strukturę skóry o 24%***
W 4 TYGODNIE zmniejsza widoczność zmarszczek wokół oczu, na czole i policzkach o 21%***
W 8 TYGODNI zmniejsza widoczność przebarwień o 40%***

RETINOL BOOST KREM POD OCZY 0,02% czystego retinolu
Bezzapachowy lekki krem sprawia, że kurze łapki stają się mniej widoczne, a skóra staje się bardziej napięta.

  • Odżywia i wygładza skórę.
  • Zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i kurzych łapek.
  • Rozświetla i rozjaśnia skórę pod oczami nadając spojrzeniu blasku.

* Ocena naukowa przeprowadzona przez dermatologów, przy udziale 38 uczestników i zastosowaniu produktu raz dziennie. Ocena naukowa przeprowadzona przez dermatologów, przy udziale 36 uczestników przez 8 tygodni i zastosowaniu produktu raz dziennie.
**Johnson & Johnson Consumer Companies Study with 60 testers published in Journal of American Academy of Dermatology, article „Myrtus communis extract enhances the tolerability and efficacy of high retinol facial moisturizer”.
*** średni % poprawy.

W drogeriach Hebe dostępne są dwa produkty z formułą o wyższych stężeniach retinolu
Retinol Boost+:

RETINOL BOOST+ INTENSYWNY KREM ODMŁADZAJĄCY 0,125% czystego retinolu
Bezzapachowy krem do pielęgnacji twarzy o bogatej konsystencji nawilża i jednocześnie zwalcza widoczne oznaki starzenia się skóry, także głębokie zmarszczki.

NATYCHMIAST – nawilża i wygładza skórę
W 1 TYDZIEŃ – zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i przebarwień*
W 4 TYGODNIE – redukuje widoczność głębokich zmarszczek*

RETINOL BOOST+ INTESYWNE SERUM OLEJKOWE NA NOC 0,23% czystego retinolu
Skoncentrowane, szybko wchłaniające się serum olejkowe na noc skutecznie działa na widoczne oznaki starzenia się skóry, także zmniejszając widoczność głębokich zmarszczek. Z najwyższą koncentracją czystego retinolu wśród produktów z linii Neutrogena® Retinol Boost.

  • Zmniejsza widoczność nawet głębokich zmarszczek oraz uporczywych przebawień.
  • Skutecznie odżywia i regeneruje skórę w ciągu nocy.

*Badanie naukowe na 31 uczestnikach przez 8 tygodni, przy stosowaniu 1x dziennie.