Dla mam

A ja rosnę i rosnę i rosnę…

Często mówi się, że upływający czas widać po tym jak szybko rosną nasze dzieci. Jest w tym wiele prawdy, gdyż niejednokrotnie sami rodzice są zaskoczeni, że ich pociecha wyrosła już z ubrań lub przestała się bawić ulubionym misiem, bo taka zabawa jest dla „małych dzieci”. Upływający czas widać także po tym jak zmienia się wygląd dziecięcego pokoju. Zmieniają się w nim zabawki, a z czasem plakaty ulubionych gwiazd muzyki, bądź filmu.

Naklejka miarka wzrostu koala TucTucWiele osób chce uchwycić niezwykle ulotne chwile, które pokazują jak bardzo urosło dziecko, na różne sposoby. Ciekawym pomysłem jest stworzenie dla malucha pudełka ze wspomnieniami. Można do niego włożyć dosłownie wszystko co kojarzy się nam z miłą chwilą, ale przede wszystkim to, co będzie świadczyć, że nasze dziecko rośnie i rozwija się prawidłowo. Najczęściej w takich pudełkach rodzice umieszczają pierwsze śpioszki, bądź buciki dziecka, bądź pierwsze fotografie. Z czasem w pudełku można zostawić świadectwa szkolne, dyplomy, wyróżnienia itp.

Naklejka miarka wzrostu koala TucTucSame dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym lubią „sprawdzać” jak bardzo urosły w ciągu dnia lub nocy. Dlatego też w wielu domach można zobaczyć miarki na ścianie, które rodzice wykonują sami odmierzając po prostu wysokość dziecka, które staje przy ścianie za pomocą miarki. Takie prowizoryczne miarki często jednak nie wyglądają zbyt estetycznie. Dlatego warto zainteresować się gotowymi miarkami dla dzieci, które z reguły mają postać naklejek naściennych w arkuszach i posiadają nadrukowane sympatyczne, dziecięce motywy. Przykładem takiej miarki jest naklejka miarka wzrostu Koala TucTuc, dostępna w sklepie www.babymama.pl. Przedstawia ona misie koala harcujące na drzewie.

Nietypową pamiątką dla dziecka i rodziców może być okresowe wykonywanie zdjęć przy miarce, na przykład raz w tygodniu. Pozwoli to uwiecznić proces rozwoju dziecka i przyniesie wiele radości zarówno rodzicom jak i dzieciom oraz da gotową odpowiedź na jedno z odwiecznych dziecięcych pytań – mamo, tato czy ja już urosłem/urosłam?

Naklejka miarka wzrostu Koala TucTuc – cena 165 PLN, www.babymama.pl

Możesz również polubić…