Nowości

Advanced Night Repair Eye Serum Infusion – wywiad z dr Nadine Pernodet

ESTĒE LAUDER
NOWE SERUM POD OCZY NA NOC – ADVANCED NIGHT REPAIR EYE SERUM INFUSION

Wywiad z dr Nadine Pernodet,
Dyrektor Wykonawczą ds. Biologii Skóry, Badań i Rozwoju
Estée Lauder CompaniesAdvanced Night Repair Eye Serum Infusion - wywiad z dr Nadine Pernodet

1. Czym jest ozon?

Ozon (O3) powstaje w wyniku reakcji tlenków azotu i lotnych związków organicznych, w obecności światła słonecznego. Związki organiczne są emitowane w wyniku działalności człowieka, w tym w wyniku emisji spalin przez pojazdy mechaniczne, emisji spalin z instalacji przemysłowych, oparów benzyny i rozpuszczalników chemicznych. Gorąca pogoda i słońce przyspieszają proces powstawania ozonu, który z tego powodu określany jest również jako „letnia substancja zanieczyszczająca powietrze”.

2.Gdzie poziom ozonu jest najwyższy?

Ozon występuje wszędzie, jednak jego stężenie jest różne w różnych miejscach na całym świecie. Chociaż ozon chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym UV, gdy występuje w stratosferze, to gdy znajduje się on na poziomie gruntu, może osiągnąć stężenie toksyczne i działać szkodliwe dla skóry. Zwykle na terenach przemysłowych lub obszarach miejskich zawartość ozonu przy powierzchni ziemi jest wyższa niż na obszarach wiejskich, jednak wiatr może przenosić szkodliwy ozon setki kilometrów od ich źródła.

3. O ozonie wiemy od lat. Dlaczego jest on szczególnie ważny obecnie?

Ozon to narastający problem dla środowiska na całym świecie. Na przykład, standardowy poziom stężenia ozonu ustalony przez United States Environmental Protection Agency (Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska) wynosi obecnie średnio 0,075 części na milion (ppm) dla ośmiu godzin. Jednak ozon może osiągać stężenie toksyczne nawet do 0,8 ppm, zwłaszcza w okresie letnim oraz w niektórych obszarach miejskich. Badania dotyczące temperatur w miastach na najbliższe 70 lat przewidują, że temperatury mogą wzrosnąć powyżej obecnego poziomu, co może powodować jeszcze bardziej radykalny wzrost zanieczyszczenia ozonem. Biorąc pod uwagę, że znaczna część ludności żyje na obszarach miejskich, istnieje wyraźna potrzeba podjęcia działań mających na celu zwalczanie skutków wpływu, jaki zanieczyszczenia oraz ozon znajdujący się przy powierzchni ziemi mogą wywierać na wygląd skóry.

4. Jaki wpływ na skórę może mieć narażenie na działanie ozonu?

Ozon ma ogromny negatywny wpływ na nasze komórki skóry i może zwiększyć stężenie wolnych rodników, powodować uszkodzenie DNA i wywoływać stan zapalny. Może to prowadzić do pojawienia się widocznych oznak przedwczesnego starzenia się, takich jak drobne linie, zmarszczki, obrzęki, cienie pod oczami, przesuszenie skóry i nierówny koloryt. Ponadto skóra wokół oczu jest o 40% cieńsza niż skóra na pozostałej części twarzy, co sprawia, że jest ona szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, które powodują uszkodzenie DNA. Aby zrozumieć, co to znaczy, przeprowadziliśmy pionierskie badanie fizjologii oczu i stwierdziliśmy, że cienka skóra wokół oczu ma pięć razy więcej porów niż skóra na pozostałej części twarzy. Unikalna fizjologia bardzo cienkiej i porowatej skóry wokół oczu sprawia, że wiele codziennych negatywnych czynników, takich jak ozon, może przez nią z łatwością przenikać. Zainspirowani tymi ustaleniami opracowaliśmy nowe serum naprawcze na noc na okolice oczu – Advanced Night Repair Eye Serum Infusion, które dzięki swojej konsystencji szybko przenika w głąb skóry.

5. Czy możesz szczegółowo wyjaśnić, czym jest komora O3?

Komora O3 jest to nowoczesna metoda badań, która została opracowana we współpracy z uniwersytetem. Komora posiada różne kabiny, w których można ustawiać dowolne kontrolowane poziomy stężenia ozonu, odpowiadające poziomom stężenia ozonu zmierzonym w dużych miastach na całym świecie. Badaliśmy komórki skóry narażone na działanie średniego i wysokiego stężenia ozonu przez okres dwudziestu minut (co odpowiada spacerowi po dowolnym z większych miast na świecie). Zaobserwowaliśmy 165% wzrost uszkodzenia DNA komórek skóry narażonej na działanie umiarkowanego stężenia ozonu (0,4 ppm) i wzrost o 272% po ekspozycji na wysokie stężenie ozonu (0,7 – 0,8 ppm). Jednak testy in vitro wykazały, że zastosowanie opatentowanej technologii naprawczej zawartej w Advanced Night Repair Eye Serum Infusion pozwoliło zahamować do 100% uszkodzeń komórek skóry wywołanych przez ozon po dwóch godzinach.

6. Co jest nowością w konsystencji serum?

Advanced Night Repair Eye Serum Infusion to pierwsze serum Estée Lauder na skórę wokół oczu. Przy jego opracowywaniu specjalnie wykorzystano lekką konsystencję serum naprawczego, która jest bardzo orzeźwiająca i szybko przenika w głąb skóry. Serum zapewnia natychmiastowe nawilżenie i może być stosowane samodzielnie lub, ze względu na lekką, łatwo wnikającą w głąb skóry konsystencję, z Twoim kremem pod oczy Estée Lauder, zapewniając dodatkowe korzyści.

7. W jaki sposób najlepiej nakładać serum pod oczy?

Stosuj serum na okolice oczu rano i wieczorem, nakładając je palcem serdecznym. Delikatnie wklepuj serum w skórę pod oczami od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Wklepywać należy delikatnie, zawsze do zewnątrz w kierunku skroni.

8. Czy mogę używać serum na okolice oczu wraz z innymi preparatami, tak jak w przypadku serum do twarzy?

Serum na okolice oczu zapewnia wystarczające nawilżenie, aby można je było stosować samodzielnie. Jednak może być ono również używane w połączeniu z dowolnym kremem pod oczy Estée Lauder w celu uzyskania dodatkowych korzyści. Na przykład możesz stosować Advanced Night Repair Eye Serum Infusion wraz z:

  • Kremem pod oczy Time Zone Anti-Line/Wrinkle Eye Creme, aby zredukować linie i zmarszczki
  • Kremem pod oczy Resilience Lift Extreme Firming/Sculpting Eye Creme, aby uzyskać efekt napięcia/ujędrnienia
  • Idealist Cooling Eye Illuminator, aby zredukować cienie pod oczami i opuchliznę
  • Perfectionist [CP+R] Ultra Smoothing Touch for Lines, aby znacząco zmniejszyć widoczność liniiAdvanced Night Repair Eye Serum Infusion

Możesz również polubić…