Nowości

Akcja, reanimacja – regenerujemy włosy farbowane!

Zima to mało łaskawy czas nie tylko dla naszego organizmu, ale także dla naszych włosów. Zimowa aura, suche powietrze w pomieszczeniach, wahania temperatura oraz niewłaściwy sposób odżywania sprawiły, że Twoje włosy stały się suche, łamliwe, matowe, elektryzują się lub przetłuszczają? Dodatkowym czynnikiem osłabiającym naszą czuprynę jest farbowanie.

nowe_regeneracja

Jeśli zimą zapomniałaś o ochronie włosów farbowanych, postaw na regenerację!

Ośmielona pierwszymi promieniami słońca, marzysz o tym by zrzucić z głowy czapkę. Zanim jednak to nastąpi zadbaj o prawidłową regenerację abyś później, bez wahania mogła zaprezentować światu swoją bujną fryzurę i olśnić wszystkich pięknym kolorem!

Jeśli chcesz aby włosy wyglądały zdrowo, należy odbudować ich uszkodzoną strukturę. Z pomocą przychodzą kosmetyki, które poprawią stan włosa – zlikwidują powstałe w nim ubytki i poprawią kondycję skóry głowy. Zabiegi regeneracyjne pomogą odzyskać włosom kondycję, elastyczność, puszystość, połysk, a także wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Od czego zacząć?

Regenerację włosów najlepiej rozpocząć od kupna odpowiednich preparatów. Dobrą inwestycją będzie wybór szamponu, maski i odżywki z tej samej serii. Specyfiki będą się uzupełniać i potęgować swoje działanie.

Prawidłowe mycie

Zimą dochodzi do szybkiej utraty wilgoci przez włosy, dlatego trzeba zapewnić im odpowiednie nawilżenie. Wybieraj szampony, które zawierają w swoim składzie takie substancje jak: pantenol, proteiny jedwabiu, ceramidy. Substancje te przyczyniają się do ich wygładzenia oraz nawilżenia. Proces regeneracji przyspieszy umycie wcześniej włosów szamponem oczyszczającym, który usunie pozostałości po środkach do stylizacji. Myjąc włosy, rób to delikatnie, ponieważ najwięcej uszkodzeń włosa powstaje właśnie gdy są mokre. Umyte włosy odsącz delikatnie ręcznikiem – nie trzyj ich i….

Nałóż maskę

Po umyciu łuski włosa są otwarte, co pozwala na głębsze wniknięcie składników maski. Produkt najlepiej jest rozprowadzić, rozczesać grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, a następnie zawinąć włosy w turban i pozostawić na włosach. Spłukać obficie wodą po około 30 minutach. Kupując maskę warto zwrócić uwagę, czy w swoim składzie ma np. keratynę i naturalne wyciągi roślinne ze skrzypu polnego, pokrzywy.

Do osiągnięcia wymarzonego efektu wystarczy zastosować produkty Laboratorium Pilomax. W tak opracowanym zestawieniu stanowią kompletną kurację regeneracyjną.

Na proces regeneracji składają się trzy produkty:

  • Krok 1. – Szampon oczyszczający – myje łagodnie, lecz skutecznie, przygotowuje włosy na działanie regenerujące masek. Dzięki zawartości prowitaminy B5 nawilży i wygładzi włosy.
  • Krok 2. – Maska regenerująca z olejkami eterycznymi. Jej niezwykle skuteczne działanie, wynika z zawartości keratyny, ekstraktów ze skrzypu polnego i henny.
    Maska do włosów ciemnych dodatkowo zawiera ekstrakt z parzonej kawy, a do włosów jasnych ekstrakt rumianu rzymskiego, który nadaje włosom świetliste refleksy.
  • Krok 3. – Odżywka bez spłukiwania w sprayu o właściwościach chroniących włosy. Pantenol i witamina E w jej składzie wzmocnią i nawilżą włosy oraz ułatwią ich układanie.

Stosując serię Laboratorium Pilomax chronimy nasze włosy przed kolejnymi uszkodzeniami. Nie warto zwlekać z rozpoczęciem procesu regeneracji swoich włosów. Wspaniale będzie przywitać wiosnę z pięknymi, zdrowymi włosami i uśmiechem na twarzy.

Możesz również polubić…