Nowości

Akcja Yope i Lidl – wspólnie #wspieramyBiebrzę

Dlaczego #wspieramyBIEBRZĘ?

W YOPE nieustannie szukamy ekologicznych rozwiązań, bardzo uważnie przyglądamy się problemom naszej Planety i rozglądamy za inicjatywami, które moglibyśmy wspierać. Inicjatywami, z którymi się identyfikujemy, które są nam bliskie i jednocześnie ważne dla naszego ekosystemu.   

Obszary bagienne w Biebrzańskim Parku Narodowym to bardzo cenne przyrodniczo tereny – są objęte ochroną w największym polskim parku narodowym, w europejskiej sieci ekologicznej Natura 2000 oraz w sieci Ostoi Ramsar – mokradeł o znaczeniu globalnym. Teren jest trudno dostępny, dzięki czemu przyroda zachowała swoją unikalność. Wiosną całą Polskę poruszyły pożary wyniszczające tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego. Bez wahania zdecydowaliśmy wtedy o wsparciu dla służb ratowniczych walczących z żywiołem. W ramach akcji #wspieramyBIEBRZĘ przekazaliśmy 20% z utargu w naszym sklepie internetowym na rzecz walki z pożarem w Dolinie Biebrzy.

YOPE i Lidl Polska łączą siły!

Ostatnie wydarzenia pokazały, że pożary są szczególnie niebezpieczne dla tych bezcennych terenów, a jednostki lokalnej straży pożarnej nadal nie mają wystarczających środków, by z nim walczyć. Dlatego w naszych działaniach na rzecz Doliny Biebrzy idziemy o krok dalej, a inicjatywie #wspieramyBIEBRZĘ nadaliśmy nowy wymiar. Już 23 czerwca br. rusza wspólna akcja YOPE i Lidl Polska. Naszym celem jest skuteczna ochrona ponad 50 tysięcy hektarów tego bezcennego obszaru przyrodniczego, która będzie możliwa dzięki wyposażeniu służb ratowniczych w specjalistyczny sprzęt do gaszenia torfowisk.

„Aby pomóc skutecznie i w najbardziej przemyślany sposób, połączyliśmy siły z Fundacją dla Biebrzy, która działa na terenie rezerwatu. Ekspertyza Fundacji oraz znajomość potrzeb i problemów związanych z terenami, pomogła nam zdecydować o formie pomocy.” – mówi Karolina Kuklińska-Kosowicz, współwłaścicielka marki YOPE.

„W ostatnich latach, także tu, pogłębia się susza. Wiosną Dolinę Biebrzy powinny wypełniać rozlewiska, w tym roku zima była bezśnieżna, a wiosna bez deszczu, więc zabrakło wody. Takie warunki sprzyjają niszczycielskim pożarom. Liczymy na to, że sprzęt gaśniczy jaki zakupimy dzięki środkom otrzymanym od Yope i Lidl Polska – w razie kolejnego pożaru Biebrzańskich Bagien – pozwoli lokalnej OSP na sprawne dotarcie do zarzewia ognia w trudno dostępnym terenie i szybkie jego ugaszenie w zarzewiu” – mówi Małgorzata Górska z Fundacji dla Biebrzy. 

KUPUJĄC – POMAGASZ

Dzięki wspólnej inicjatywie YOPE i Lidl Polska: „KUPUJĄC – POMAGASZ”, zachęcamy konsumentów do przyłączenia się do naszej akcji. Od 23 czerwca każdy będzie mógł w prosty sposób wspierać akcję poprzez zakup produktów YOPE w sieci Lidl Polska. W sprzedaży znajdą się klasyki z naszej oferty, takie jak mydła w płynie, balsamy do ciała czy żele pod prysznic. Nie zabraknie także nowości – żeli pod prysznic w opakowaniach typu refill. Każde z nich wystarcza na dwa uzupełnienia oryginalnej butelki, a do tego zawiera 70% plastiku mniej niż oryginalne opakowanie.

Czy wiesz, jakie ptaki żyją na rozlewiskach Biebrzy? Jest ich prawie 300 gatunków. Te najczęściej spotykane w tym regionie z łatwością rozpoznasz w logo naszej akcji #wspieramyBiebrzę. Bociany, czaple siwe, kaczki i gęsi tworzą ten unikalny, na skalę światową, ekosystem. Razem wpierajmy jego ochronę i dbajmy o bezpieczeństwo!

Możesz również polubić…