Dla mam,Na zdrowie

Aktywna, ale czy zdrowa?

Fitness, pływanie, trening na siłowni to najczęstsze aktywności wybierane przez kobiety. Z jednaj strony dbasz o kondycję i zdrowie uprawiając sport,  z drugiej możesz sobie zaszkodzić i złapać infekcję. Niewiele z nas pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że do rozwoju chorób okolic intymnych dochodzi również w miejscach, które odwiedzamy po to, by zadbać o siebie. Infekcje intymne są bardzo uciążliwym problemem wielu kobiet.  Świąd, pieczenie, obrzęk w miejscach intymnych to pierwsze objawy, na które trzeba szybko zareagować.

Sport to zdrowie, ale….

Treningi na siłowni lub wizyty na basenie mają pozytywny wpływ na nasze ciało jak i kondycję psychiczną. Zapominamy jednak, że, często stanowią zagrożenie dla wrażliwych miejsc intymnych. Mokre płytki, ławki, wilgotne ręczniki, czy nie do końca wysuszony strój kąpielowy tworzą idealne warunki do namnażania się grzybów w okolicach intymnych. Jeżeli swój wolny czas spędzasz na basenie, po kąpieli w wodzie zmień mokry kostium na suche ubranie, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju grzybicy pochwy. Jeśli korzystasz ze sprzętów oraz akcesoriów sportowych na siłowni, lub klubie fitness, a zapomnisz o prysznicu tuż po treningu, jesteś w grupie ryzyka kobiet narażonych na infekcje.

Postaw na naturalne materiały

Chcesz, czuć się komfortowo podczas treningu, bez żadnych niemiłych niespodzianek? Postaw na bieliznę wykonaną z przewiewnych oraz naturalnych materiałów, które są w stanie zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i pozwolą miejscom intymnym oddychać. Idealnie sprawdzi się bawełna lub mikrofibra. Syntetyczna oraz obcisła bielizna, sprzyja namnażaniu się groźnych bakterii, powstawaniu nieprzyjemnych infekcji oraz może prowadzić do otarć delikatnego naskórka. Istotną rolę pełni także krój majtek. W trakcie intensywnego wysiłku fizycznego lepiej sprawdzą się klasyczne figi niż stringi, które przenoszą bakterie z okolic odbytu w stronę pochwy.

 

Profilaktyka –  dbaj o nią każdego dnia!

Zdrowie intymne wymaga nie tylko codziennej kąpieli lub prysznica, ale przede wszystkim kompleksowego podejścia, wieloetapowej pielęgnacji oraz systematycznej kontroli.  Jeśli jednak już dojdzie do infekcji, nie dopuść do rozwoju poważnego zakażenia. Wystarczy właściwa szybka reakcja na niepokojące objawy, aby skutecznie zwalczyć problem.  Nie czekaj, zastosuj lek Tantum Rosa, który pozwoli zmniejszyć intensywność uciążliwych dolegliwości. Tantum Rosa pomoże przetrwać ten trudny okres redukując: ból, świąd, pieczenie okolic intymnych!

Pamiętaj jednak, aby wszystkie wątpliwości związane ze stanem zdrowia wyjaśnić u Twojego ginekologa. Większość infekcji ginekologicznych wymaga odpowiedniego leczenia z zastosowaniem leków przyczynowych, które dostępne są na receptę. Tylko ginekolog po dokładnym badaniu może zalecić  odpowiedni schemat leczenia.

Tantum Rosa roztwór dopochwowy z NOWOCZESNYM APLIKATOREM!

Gotowy do natychmiastowego użycia!

szybka aplikacja – higiena stosowania – komfort podania

Tantum Rosa roztwór dopochwowy to lek OTC, dostępny w higienicznych jednorazowych butelkach do natychmiastowego użycia. Opakowanie zawiera 5 butelek. Zawarty w butelce roztwór dopochwowyjest gotowy do zastosowania. Możliwe jest podniesienie jego temperatury, poprzez zanurzenie butelki na kilka minut w ciepłej wodzie.

  • roztwór o przyjemnym różanym zapachu
  • pięć jednorazowych butelek
  • irygator jest z miękkiego, delikatnego plastiku
  • aplikator o regulowanej długości
  • pojemność – 140 ml

Tantum Rosa  roztwór dopochwowy  wskazania do stosowania:

Lek zaleca stosować się w przebiegu: zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia (np. zakażenia, podrażnienia mechaniczne), również po chemio- i radioterapii. Lek stosuje się również w profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii. Stosowanie leku wpływa na zmniejszenie intensywności  dolegliwości i objawów, które towarzyszą stanom zapalnym okolic intymnych takich jak: ból,  pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy.

Tantum Rosa  roztwór dopochwowy, zalecany sposób dawkowania:

Lek należy stosować od 1 do 2 płukań w ciągu doby.

W przypadku samodzielnego rozpoczęcia leczenia nie należy, nieprzerwanie, stosować leku dłużej  niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.

Celem uzyskania poprawy, leczenie nie powinno trwać krócej niż 3 dni.

TANTUM ROSA (roztwór dopochwowy) Cena: 1 opakowanie 5 butelek 140 ml
ok. 35,00 zł.

 

TANTUM ROSA saszetki (proszek do sporządzania roztworu dopochwowego)

Lek Tantum Rosa dostępny jest również w poręcznych saszetkach (opakowanie 10 saszetek). Substancją aktywną leku Tantum Rosa jest chlorowodorek benzydaminy, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające  i odkażające. Lek szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.

Tantum Rosa  można stosować na dwa sposoby:

  • wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
  • zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

Wskazania do stosowania

Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w:

  • przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia,
  • również po chemio- i radioterapii,
  • w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, w połogu.

TANTUM ROSA ( SASZETKI) Cena 1 opakowanie : 10 saszetek ok. 25 zł

OTC – Produkt leczniczy wydawany bez recepty

Możesz również polubić…