Nowości

Allerco® Żel Myjący

TO ODKRYCIE POLSKICH NAUKOWCÓW

Molekuła Regen7 to odkrycie będące efektem kilkunastoletnich prac badawczych prowadzonych przy współpracy polskich naukowców z Politechniki Łódzkiej i z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Okazało się, że wybrane 3-podstawione sole 1-metylopirydyniowe wykazują niezwykle ciekawe właściwości. Szczególną uwagę naukowców zwróciło działanie metabolitu witaminy PP (obecnie znanego jako Molekuła Regen7). Ostatecznie wspólne wysiłki badaczy doprowadziły do powstania firmy PHARMENA oraz opracowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnych produktów, opartych o Molekułę Regen7. Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna, chroniona przez firmę PHARMENA SA prawem patentowym (P-330768; EP 1147086). Obecna jest jedynie w produktach PHARMENY.

TO UNIKALNA SUBSTANCJA

Molekuła Regen7 to unikalna substancja czynna o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstawaniem podrażnień i korzystnie wpływająca na naskórek (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Działa regenerująco i utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Molekuła Regen7 poprawia mikrokrążenie skóry i wzmacnia mieszek włosowy wpływając na jego odżywienie. Wydłuża cykl życia włosa w fazie anagenu, powodując odwrócenie procesu miniaturyzacji mieszka włosowego i zahamowanie utraty włosów. Przyspiesza fazę anagenu i stymuluje proces odrastania włosów. Molekuła Regen7 reguluje pracę gruczołów łojowych. Nie powoduje podrażnień i jest dobrze tolerowana przez skórę.

Molekuła Regen7 to:

  • substancja pochodzenia witaminowego– jeden z dwóch podstawowych metabolitów witaminy PP (B3)
  • substancja fizjologiczna– wytwarzana w organizmie człowieka
  • substancja naturalna– obecna w wyciągu z algi brunatnej Undaria Pinnatifida– Wakame

WŁAŚCIWOŚCI

Ze względu na swoje właściwości Molekuła Regen7 ma szeroki potencjał zastosowań w preparatach kierowanych do pielęgnacji skóry wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jej połączenie z emolientami i starannie dobranymi, najwyższej jakości składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi pozwoliło stworzyć unikalną linię preparatów emolientowych allerco®. Preparaty allerco® oferują kompleksową i wielopłaszczyznową pielęgnację w zakresie ochrony skóry i utrzymania jej fizjologicznej równowagi.

Allerco® ŻEL MYJĄCY

Skóra sucha, wrażliwa, atopowa, skłonna do podrażnień i alergii

Allerco® ŻEL MYJĄCY posiada bardzo dobre właściwości myjące, delikatnie nawilża skórę i nie powoduje jej przesuszenia. Jest produktem hipoalergicznym, nie zawiera substancji zapachowych i barwników.  Zapewnia utrzymanie właściwego pH skóry Allerco® ŻEL MYJĄCY stanowi unikalne połączenie molekuły Regen7 z łagodnymi substancjami myjącymi i składnikami pielęgnacyjno-ochronnymi. Wyciąg z lnu odżywia i nawilża skórę. Zastosowany biolin (naturalny prebiotyk) utrzymuje prawidłową równowagę flory bakteryjnej skóry. Molekuła Regen7 chroni przed powstawaniem podrażnień. Dodatek gliceryny podwyższa zdolność do utrzymania prawidłowej wilgotności skóry.

Allerco® ŻEL MYJĄCY

  • delikatnie nawilża skórę i zapobiega nadmiernemu jej wysuszeniu
  • działa łagodząco i zmniejsza podatność skóry na podrażnienia
  • utrzymuje prawidłową wilgotność skóry
  • działa ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka
  • zmiękcza i uelastycznia naskórek
  • zapewnia skórze odpowiednie pH
  • nie narusza naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka

Sposób stosowania:

Żel przeznaczony jest do mycia twarzy i ciała. Stosować codziennie rano i wieczorem. Niewielką ilość żelu nanieść na zwilżoną skórę i delikatnie masować, wytwarzając pianę. Spłukać wodą.

Wskazania do stosowania:

Pielęgnacja skóry suchej, wrażliwej, atopowej, skłonnej do podrażnień i alergii. Polecany do stosowania od 1. dnia życia.
Cena: 24 zł (200 ml)

Produkty allerco® dostępne są wyłącznie w aptekach.

Możesz również polubić…