Dla mam

Bawełna organiczna PIMA – dlaczego warto wybrać ją kupując ubranka dla dziecka

Każda mama troszczy się o skórę swojego maluszka, skrupulatnie wybierając dla niego najlepsze ubranka i produkty do pielęgnacji skóry. Aby jeszcze lepiej zadbać o jej jedwabistość i delikatność warto postawić na najlepszy gatunkowo materiał, z którego wykonane są dziecięce ciuszki. Najzdrowszą tkaniną jest bawełna organiczna PIMA, produkowana w Peru – wolna od pestycydów i GMO. Zapoznajcie się z nią bliżej.

Dlaczego PIMA?

Bawełna organiczna PIMA (łac. Gossypium barbadense) to odmiana bawełny, która dzięki swoim długim włoskom (tzw. Extra Long Staple Cotton) jest bardzo miękka w dotyku, ma wspaniały zapach i pięknie wygląda. Materiał ten jest bardzo wytrzymały, co jest istotne zwłaszcza przy wielokrotnym praniu dziecięcych ubranek. Co ciekawe włókno PIMY występuje w kolorach naturalnie stworzonych przez naturę, począwszy od beżu poprzez jasny brąz i zieleń, dzięki temu ubranka produkowane są w naturalnym kolorze bez zbędnych, chemicznych barwników. Ta wieloletnia, tropikalna roślina do pełnego rozkwitu potrzebuje dużo słońca, opadów i wilgoci – właśnie te warunki zapewnia jej naturalne środowisko, jakim są peruwiańskie góry. Od momentu wysiewu do chwili produkcji gotowego wyrobu wszystko podlega ścisłej kontroli jakości. Wzrost bawełny odbywa się zgodnie z procesami zachodzącymi w przyrodzie, bez użycia środków chemicznych ani sztucznych nawozów stymulujących wzrost. Dodatkowo bawełna organiczna jest zbierana ręcznie, bez użycia maszyn. Myta jest przy pomocy łagodnych, naturalnych środków, dzięki czemu jej włókna są trwalsze. Jej najdawniejsza historia sięga czasów około 3000 p.n.e. Z czasem uprawa tej bawełny rozszerzała się w Ameryce Południowej, a w erze Kolumba dotarła do Indii Zachodnich. Jednak ta najbardziej oryginalna pochodzi z Peru.

Jennifer Bohan, założycielka marki Dear Eco, specjalizującej się w produkcji dziecięcych ubranek i akcesoriów podkreśla zalety tej tkaniny – Jakość bawełny organicznej PIMA, na którą w stu procentach postawiłyśmy i tylko z niej produkujemy nasze ubranka, gwarantuje pełne bezpieczeństwo dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Tylko bawełna, która pochodzi z kontrolowanych upraw ekologicznych i nie jest poddawana obróbce chemicznej – począwszy od hodowli nasion, poprzez uprawę, aż po gotowe produkty może to zapewnić. Poza tym PIMA jest certyfikowana standardem GOTS (Global Organic Textil Standard). Gwarantuje on między innymi wysoki standard pracy dla osób zatrudnionych, sprawiedliwy handel, i ochronę środowiska – tłumaczy specjalistka.

 

Korzyści dla dziecka

To bardzo ważne, aby od pierwszych dni zadbać o zdrowie skóry dziecka. Każdy rodzic, który o to się  stara sięga po bawełniane pajacyki czy bodziaki. Warto podkreślić, że te wyprodukowane z bawełny organicznej PIMA ochronią ciało dziecka we właściwy sposób. Dzięki naturalnemu wzrostowi bawełny i pozbawionemu chemicznych dodatków procesowi jej obróbki nie uczulają skóry niemowlaka. Poza tym dzięki naturalnym odcieniom rośliny ubranka te nie muszą być sztucznie barwione i te są najzdrowsze. – „Wiele mam boryka się z problemem alergii skóry dziecka, ponieważ są nieświadome, że to właśnie kolorowe ciuszki, czy ich zdobienia są źródłem alergii ich pociech” – podkreśla Jennifer Bohan z Dear Eco. Dodatkowo bawełna organiczna PIMA nie posiada nieprzyjemnego, chemicznego zapachu, a także dzięki długiemu włosiu, wchłania dziecięcy pot, regulując ciepłotę ciała maluszka.

Przy wyborze ubranek dla dzieci, pamiętajmy więc, że przyciągający napis 100% bawełny nie zawsze jest gwarancją bezpieczeństwa. Zapewnia je dopiero bawełna organiczna będąca alternatywą dla tej konwencjonalnej.

Dear Eco (www.deareco.com) – producent naturalnych ubranek i akcesoriów dla najmłodszych dzieci – od momentu narodzin do 18-ego miesiąca życia. Ubranka Dear Eco wykonane są ze zbieranej ręcznie, najwyższej jakości bawełny organicznej PIMA, pochodzącej z kontrolowanych upraw ekologicznych w Peru, która nie jest poddawana obróbce chemicznej – począwszy od hodowli nasion, poprzez uprawę, aż po gotowe produkty, dzięki czemu są one wolne od pestycydów, metali ciężkich, sztucznych nawozów i GMO. Marka w swojej ofercie posiada również produkty wykonane z reluganu – wyjątkowo miękkiej i delikatnej skóry jagnięcej o ciepłej, żółtej barwie, która posiada właściwości termoregulacyjne ,sprawiające, że dziecko nie poci się ani nie marznie, dlatego materiał sprawdza się zarówno w lecie, jak i w zimie. Poza tym relugan ma działanie antybakteryjne i właściwości samoczyszczące. Dear Eco przyświecają dwie idee – troska o dzieci oraz o środowisko, w którym żyją. Dbałość marki o wygodę najmłodszych została doceniona w plebiscycie Kid’s Biz Awards 2015, w kategorii „Wygodnie i modnie”.

Możesz również polubić…