Dla mam

Bezsenność w ciąży

Zaburzenia snu to rzeczywistość wielu przyszłych mam. Trudności z zasypianiem w trzecim trymestrze ciąży ma nawet co druga kobieta. Jakie są najczęstsze przyczyny bezsenności? Co nie pozwala przyszłym mamom spać beztrosko?

poduszka do snu Poofi

Powody bezsenności

Choć bezsenność w ciąży w żaden sposób nie zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu rozwijającego się w Tobie dziecka, to jedno jest pewne – ta dolegliwość jest wyjątkowo uciążliwa. Jak sobie z nią radzić? Od czego zacząć? Przede wszystkim od znalezienia odpowiedniej pozycji do snu. Spanie na brzuchu oraz na wznak jest wykluczone – jest niewygodne i niedobre dla zdrowia przyszłej mamy i malucha. Co więc pozostaje? Spanie na boku, najlepiej na lewym. Im szybciej kobieta przyzwyczai się do spania na boku, tym prędzej odczuje ulgę, poprawi komfort swojego wypoczynku i wreszcie zacznie się wysypiać, a wszystkie dotychczasowe dolegliwości znikną. Spanie na boku będzie łatwiejsze, jeśli zaopatrzysz się w specjalną poduszkę dla przyszłych mam (np. Poofi Pure). Spanie z poduszką ma wiele zalet – chroni kręgosłup przyszłej mamy, redukuje dolegliwości bólowe, poprawia przepływ krwi, dzięki czemu do płodu przedostaje się więcej składników odżywczych. Poduszka pozwala także zredukować do minimum ryzyko wystąpienia żylaków i obrzęków, korzystnie wpływa na ciśnienie i pozwala dobrze radzić sobie z rosnącym brzuszkiem.

poduszka do snu Poofi

Bezsenność wiele ma przyczyn

Trudności ze spaniem dotykają wiele kobiet w ciąży. Czasem zdarza się i tak, że nawet znalezienie odpowiedniej pozycji do snu nie rozwiązuje problemów. Mamy budzą się nie tylko z powodu bolącego kręgosłupa, ale też m.in. z powodu ucisku na pęcherz i wzmożonej potrzeby oddawania moczu, bolesnych ruchów maluszka w brzuszku i strachu związanego z porodem czy leków o zdrowie pociechy.

poduszka do snu Poofi

Jak sobie radzić?

Zakup specjalnej poduszki dla przyszłych mam to antidotum na ciążową bezsenność wywołaną m.in. bólami czy próbą znalezienia wygodnej pozycji do snu.  Warto jednak pamiętać, że komfort wypoczynku zwiększy się, jeśli odpowiednio przygotujemy pokój do spania. Nie wolno także zapominać o tym, że styl życia przyszłej mamy (jej dieta, aktywność fizyczna, sposoby walki ze stresem, odpowiednia porcja relaksu) mają tutaj kolosalne znaczenie.

poduszka do snu Poofi

Więcej informacji o produktach z serii Poofi Pure można znaleźć na stronie www.poofi.pl
Poduszka dla kobiet w ciąży Poofi Pure – cena 269,00 PLN www.poofi.pl

Możesz również polubić…