Nowości

Biustonosz do zadań specjalnych, czyli wybieramy biustonosz ciążowy i do karmienia piersią

Wybór biustonosza ciążowego i do karmienia piersią okazuje się nie być taki oczywisty. Istnieje tak wielki wybór modeli na rynku, że dobranie odpowiedniego może przysporzyć kłopotu.  Warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze – ilość. Przyszła mama potrzebuje co najmniej trzech biustonoszy. Jednego do noszenia w dzień, drugiego do spania oraz trzeciego „do zadań specjalnych”.

Biustonosz do spania

W pierwszych tygodniach karmienia piersią laktacja dopiero się normuje, co objawia się m.in. w postaci nawału mlecznego i wycieków mleka. Często w takiej sytuacji konieczne jest zakładanie na noc biustonosza oraz wkładek laktacyjnych. Biustonosz do karmienia piersią na noc powinien być wykonany z oddychającej tkaniny. Powinno się też unikać fiszbin, które mogą w czasie snu wpijać się,  powodując ból piersi i skóry wokół. Miseczka takiego biustonosza powinna uwzględniać miejsce na wkładki laktacyjne, natomiast ramiączka i obwód biustonosza powinien przylegać do skóry, ale jej nie może uciskać. Ten typ biustonosza będzie też najbardziej odpowiedni do szpitala.

Biustonosz na dzień

Rolą biustonosza do karmienia piersią na dzień jest przede wszystkim podtrzymanie piersi. W przypadku tego biustonosza, należy wybierać modele o szerokich ramiączkach i szerokim, dobrze przylegającym obwodzie biustonosza. Miseczki powinny być bardziej zabudowane i nic nie powinno z nich się „wylewać”.  Inną ważną cechą takiego biustonosza będzie wygodne zapięcie, które można obsłużyć jedną ręką. Jest to szczególnie ważne przy biustonoszach z fiszbinami.

Biustonosz do zadań specjalnych

Zdania specjalne dla każdej mamy będą oznaczały co innego. Dla jednych będzie to zachowanie sportowego trybu życia, dla innych aktywne życie zawodowe, które będą musiały lub chciały prowadzić pomimo macierzyństwa. W przypadku sportowego biustonosza do karmienia należy zrezygnować z fiszbin oraz wybrać biustonosz na szerokich ramiączkach. Również jakość tkaniny jest tu szczególnie ważna. Powinna to być tkanina oddychająca i antybakteryjna. Należy unikać  biustonoszy, które w swojej konstrukcji mają szwy w pobliżu brodawek i sutków, dzięki temu unikniemy bolesnych otarć i podrażnionej skóry. Wybierając natomiast biustonosz do karmienia piersią, który ma zapewnić komfort w czasie wykonywania obowiązków zawodowych, należy wybierać modele wykonane z grubszych tkanin lub kilku warstw. Ładny wygląd piersi pod bluzką zapewni biustonosz zabudowany.

Biustonosze marki Bravado dostępne są w sklepie www.babymama.pl .
Na zdjęciach prezentowany jest biustonosz marki Bravado
Silk Seamless.

Możesz również polubić…