Nowości

Cera naczynkowa nie lubi zimy

Zima nie jest sojusznikiem cery naczynkowej. Skóra wystawiona na duże różnice temperatur, wyziębiona na dworze, nadmiernie rozgrzana w klimatyzowanych pomieszczeniach, staje się bardziej podatna na powstawanie nowych zmian. Jak przejść przez zimę bez szwanku?

 

Skóra naczyniowa jest cienka i  najczęściej sucha. Jest też nadreaktywna, co oznacza, że nie lubi tego, co przynoszą zimowe miesiące: wiatru, mrozu, dużych różnic temperatur, gorących potraw i napojów oraz ostrych przypraw, które zimą dodajemy do jedzenia dla dodania mu rozgrzewających właściwości.

Zimą skórze naczynkowej szkodzi nie tylko mroźne powietrze, ale przede wszystkim duże wahania temperatur. Ta nieustanna zimowa “zabawa w ciepło–zimno” dla słabych naczyń włosowatych jest prawdziwym wyzwaniem: zmuszone  do nieustannego kurczenia się i rozszerzania, w końcu ulegają nadmiernemu i utrwalonemu poszerzeniu, tworząc teleangiektazje, czyli widoczne gołym okiem pajączki naczyniowe.

Dlatego zimą należy szczególnie starannie chronić twarz przez zimnem, używając przed wyjściem z domu kremu ochronnego, a jednocześnie w mieszkaniu wyregulować ogrzewanie, tak by temperatura w pomieszczeniu nie przekraczała 21˚C. Chodzi o to, by zminimalizować szok termiczny po powrocie do domu. Niestety, trzeba też zrezygnować z długich, gorących kąpieli, mycia twarzy w zbyt ciepłej wodzie oraz wizyt w saunie. Mając cerę naczynkową nie można stosować kosmetyków z cynamomem i imbirem (bo nadmiernie rozgrzewają skórę), a zamiast nich  należy postawić na preparaty pielęgnujące z diosminą i hesperydyną (uszczelniają naczynia) oraz alantoiną i lanoliną (łagodzą). Cera naczyniowa jest zawsze cerą wrażliwą, więc trzeba ją traktować wyjątkowo delikatnie, a do codziennej pielęgnacji najlepiej używać specjalnie dedykowanych jej dermokosmetyków.

Zimowe “must have” dla cery naczynkowej


Oczyszczanie

  • Żel kojący zaczerwienienia do mycia twarzy i oczu, PURI-CAPILIUM; 26,90 zł/190 ml.

Pielęgnacja na dzień

  • Specjalny krem kojąco-wzmacniający do twarzy, ACTIVE-CAPILARIL FORTE; 42,90 zł/30 ml.
  • Krem z witaminą K uszczelniającą naczynka, CAPINON K 1%; 52,90 zł/30 ml.

Pielęgnacja na noc

  • Intensywny krem odżywczy do twarzy, NUTRI-CAPILARIL. 41,90 zł/50 ml.

Możesz również polubić…