Nowości

Cudo na „C”, czyli moc witaminy C

JEST JEDNĄ Z ULUBIONYCH WITAMIN WŚRÓD KOSMETOLOGÓW I KOBIET. A TO ZE WZGLĘDU
NA JEJ WYJĄTKOWE WŁAŚCIWOŚCI PIELĘGNACYJNE. JAK ŻADNA INNA PRZYWRACA SKÓRZE BLASK, WYGŁADZA I POMAGA POZBYĆ SIĘ PRZEBARWIEŃ.

Bywa nazywana witaminą młodości lub królową pielęgnacji. Produkty z witaminą C są pierwszym wyborem w walce z przebarwieniami. Regularnie stosowana dzień po dniu zmniejsza ich widoczność. A jak wiadomo przebarwienia potrafią dodać nam lat i mogą konkurować ze zmarszczkami w temacie profilaktyki przeciwstarzeniowej. Siłą witaminy C jest silne działanie antyoksydacyjne. Oznacza to, że zwalcza jedną z najważniejszych przyczyn starzenia się skóry – wolne rodniki. Kiedy też witamina C powinna być włączona do pielęgnacji? Gdy wydaje ci się, że skóra traci blask, jest poszarzała, pojawiają się drobne naczynka czy zaczerwienienia oraz traci elastyczność.

Jednak musimy pamiętać, że witamina witaminie może być nierówna. Jej rodzaj ma znaczenie! Jedna z najstabilniejszych jej form to 3-0-etylowy kwas askorbinowy, który jest mniej podatny na rozkład pod wpływem wysokiej temperatury i utleniania. Jeśli w formule kosmetyku jest 3-0-etylowy kwas askorbinowy, możemy mieć pewność, że jej działanie i właściwości będą tak samo skutecznie przez cały okres stosowania. Ważne jest też jej stężenie.

W Garnier Vitamin C Super Serum obok silnie skoncentrowanej 3,5% witaminy C (w formie 3-0-etylowego kwasu askorbinowego) znajdziemy niacynamid i kwas salicylowy, czyli trio, które pomaga redukować przebarwienia już w 6 dni i pozwala uwolnić naturalny blask. Jak poszczególne składniki wpływają na kondycję i wygląd naszej skóry?

WITAMINA C – zapewnia skuteczność produkty przez cały okres stosowania. Oprócz właściwości redukującej przebarwienia działa przeciwzmarszczkowo.

NIACYNAMID, czyli witamina B3 – wygładza cerę, przywraca skórze balans i wzmacnia jej naturalną barierę ochronną.

KWAS SALICYLOWY – to przyjaciel skóry problemowej. Redukuje świecenie się cery, ma działanie wygładzające i ujednolicające koloryt.

Po 3 dniach: skóra wygląda na bardziej jednolitą i gładszą.

Po 6 dniach: widoczność przebarwień jest zredukowana.

Po 56 dniach: -43% widocznych przebarwień*.

Produkt jest odpowiedni dla każdego rodzaju i koloru skóry.

Testowany dermatologicznie.

GARNIER VITAMIN C SUPER SERUM NA PRZEBARWIENIA, 44,99 ZŁ/30 ML

Marka Garnier została oficjalnie zatwierdzona przez Cruelty Free International w ramach programu Leaping Bunny.

* Test kliniczny, 74 ochotników, średni wynik dla przebarwień potrądzikowych; wyniki mogą się różnić.

Możesz również polubić…