Na zdrowie,Nowości

Curaprox kids  – mały wielki uśmiech

Nie ma nic piękniejszego dla rodzica niż uśmiech dziecka, szczególnie gdy jest on wielki, promienny… i zdrowy! Dlatego, jeśli zastanawiasz się nad podarunkiem dla małego szkraba z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, postaw na sprawdzony sposób od marki Curaprox, z którym nie tylko wywołasz prawdziwy okrzyk radości, ale przede wszystkim odpowiednio zadbasz o higienę jamy ustnej i mleczne ząbki swojej pociechy.

Kolorowe szczoteczki, smakowite pasty, skuteczna pielęgnacja

Dlaczego odpowiednia pielęgnacja zębów mlecznych jest tak ważna? Otóż, nie tylko umożliwiają dziecku żucie pokarmów, ale przede wszystkim zapewniają prawidłowy rozwój szczęki i pełnią rolę przygotowawczą pod zęby stałe. Ponadto, jeśli w „mleczakach” powstają ubytki, bakterie które je spowodowały, mogą zainfekować również zęby stałe. Musimy wiedzieć, że ich szkliwo jest bardzo cienkie, a struktura – mniej zmineralizowana, przez co próchnica znacznie szybciej się rozwija. Aby temu zapobiegać, niezbędna jest odpowiednia higiena jamy ustnej.


Co więc zrobić, aby szczotkowanie ząbków nie było tylko przykrym obowiązkiem? Marka Curaprox doskonale wie, że dzieci uwielbiają kolorowe akcesoria. A jeśli sami mogą je wybrać – to jeszcze lepiej! Dzięki temu, bardziej się angażują i chętniej wykonują tę czynność. Postaw na produkty do higieny jamy ustnej z linii kidsi w ramach prezentu na Dzień Dziecka pozwól stworzyć mu swój idealny zestaw do mycia ząbków, w skład którego będzie wchodzić szczoteczka w wymarzony m kolorze i pasta o pysznym smaku.

Szczoteczki Curaprox kids

Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Mają fantastyczny design i dostępne są aż w sześciu żywych kolorach, w których dzieci się zakochają! Każda szczoteczka posiada 5500 niezwykle cienkich włókien Curen® o średnicy 0,09 mm, co zapewnia moc niezawodnego i wyjątkowo delikatnego czyszczenia. Co jeszcze je wyróżnia? Kompaktowa lekko pochylona główka, która dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc, nie raniąc delikatnej buzi dziecka. Do tego ośmiokątna rączka została specjalnie zaprojektowana dla małych rączek, dzięki czemu ułatwi trzymanie szczoteczki i czyszczenie pod odpowiednim kątem.

Pasty do zębów Curaprox kids

Są pełne dobroczynnych składników. Enzymy wspomagają naturalną funkcję ochronną śliny. Ksylitol ma łagodne działanie antybakteryjne i wprowadza do pasty nutę naturalnej słodyczy. A dzięki zróżnicowaniu zawartości fluoru (950 ppm, 1450 ppm oraz bez zawartości fluoru), są odpowiednie dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Nie znajdziemy tu wywołujących ból chemikaliów, SLS, triklosanu ani mikroplastiku. Do wyboru mamy aż trzy wystrzałowe smaki – owocowa truskawka, soczysty arbuz lub łagodna mięta – pozwól swojemu szkrabowi wybrać ten ulubiony.

Szczoteczka do zębów Curaprox kids: 28,80 zł/ szt.

Pasta do zębów Curaprox kids: 32,40 zł/ 60 ml

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki Curaprox dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: www.curaprox.pl.

Możesz również polubić…