Na zdrowie

Czy wiesz, że twoje zdrowie zależy nie tylko od Ciebie? Zadbaj o swojego partnera!

Pieczenie, świąd pochwy, upławy o nieprzyjemnym zapachu to typowe objawy infekcji intymnej. Dolegliwość ta dotyka wiele kobiet – nawet tych, które dbają o zdrowie i właściwą higienę. Jeśli często i bez żadnego racjonalnego powodu masz nawracające infekcje intymne, możesz być regularnie zarażana przez swojego mężczyznę. Sprawdź, jak uchronić siebie i partnera przed wystąpieniem przykrych dolegliwości.

Chroń florę bakteryjną

Właściwa higiena miejsc intymnych znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się podrażnień oraz infekcji, dodatkowo zapewnia komfort i poczucie świeżości. Ta wrażliwa strefa naszego ciała wymaga szczególnej ochrony – dotyczy to zarówno sposobu mycia się, środków kosmetycznych, oraz osuszania po kąpieli.  Coraz więcej kobiet ma świadomość tego, że kolorowe żele oraz mydła są nieodpowiednie do pielęgnacji. Pamiętaj, żeby wybierać preparaty specjalnie dedykowane do tych partii ciała, a do ich osuszania przeznacz osobny ręcznik. Takie same zasady obowiązują mężczyzn.   Unikajcie także noszenia obcisłej bielizny oraz używania gąbek i myjek (są siedliskiem bakterii).

Uważaj na seks

Życie seksualne  wiąże się nie tylko z odczuwaniem przyjemności, pamiętaj, że każdy bliższy kontakt bez  odpowiedniego zabezpieczenia niesie ze sobą ryzyko infekcji. Podczas stosunku, zasadowy odczyn nasienia partnera zobojętnia, kwaśnie środowisko pochwy. Flora bakteryjna przekazywana w tym czasie może mieć wpływ na powstawanie różnego rodzaju dolegliwości. Podrażnienia dróg rodnych oraz okolic intymnych występują częściej u kobiet, dla których infekcja nie jest pojedynczym zdarzeniem, lecz ma tendencje do nawrotu. Dlatego tak ważna jest właściwa higiena zarówno przed, jak i po seksie. Po każdym stosunku seksualnym należy wziąć prysznic – najlepiej w letniej wodzie, zaleca się również skorzystanie z toalety, w celu wypłukania cewki moczowej, aby zapobiec rozwojowi bakterii.

Szczera rozmowa z partnerem

Tematy związane ze sferą seksualną oraz intymną cały czas wzbudzają u większości osób zakłopotanie, a wręcz niechęć do podejmowania konwersacji w tym obszarze. Jeszcze trudniej jest się przyznać,  do krępujących dolegliwości występujących w tych miejscach. Oprócz wymiaru zdrowotnego, tego typu schorzenia mają także wpływ na nasze samopoczucie, pewność siebie oraz poczucie atrakcyjności. Nie od dziś wiadomo, że dobry nastrój, zadowolenie z siebie to czynniki, które ułatwiają relacje międzyludzkie, sprzyjają komunikacji oraz zapobiegają konfliktom. Dlatego nie warto ukrywać przed swoim partnerem problemów związanych ze zdrowiem. Otwartość i szczerość to podstawa do budowania wzajemnego zaufania, dodatkowo możemy uzyskać cenne wsparcie i pomoc od partnera.

Profilaktyka kobiet

Infekcje intymne nie powinny być powodem do wstydu, zdarzają się przynajmniej raz w życiu prawie każdej kobiecie. Czasami wystarczy zachwianie gospodarki hormonalnej lub osłabienie organizmu. Oprócz odpowiedniego dbania o higienę, warto sięgnąć po sprawdzony lek Tantum  Rosa, który załagodzi nieprzyjemne dolegliwości choroby.

Tantum Rosa roztwór dopochwowy z NOWOCZESNYM APLIKATOREM!

Gotowy do natychmiastowego użycia!

szybka aplikacja – higiena stosowania – komfort podania

Tantum Rosa roztwór dopochwowy to lek OTC, dostępny w higienicznych jednorazowych butelkach do natychmiastowego użycia. Opakowanie zawiera 5 butelek. Zawarty w butelce roztwór dopochwowy jest gotowy do zastosowania. Możliwe jest podniesienie jego temperatury, poprzez zanurzenie butelki na kilka minut w ciepłej wodzie.

  • roztwór o przyjemnym różanym zapachu
  • pięć jednorazowych butelek
  • irygator jest z miękkiego, delikatnego plastiku
  • aplikator o regulowanej długości
  • pojemność – 140 ml

Tantum Rosa  roztwór dopochwowy  wskazania do stosowania:

Lek zaleca stosować się w przebiegu: zapalenia sromu i pochwy, zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia (np. zakażenia, podrażnienia mechaniczne), również po chemio- i radioterapii. Lek stosuje się również w profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii. Stosowanie leku wpływa na zmniejszenie intensywności  dolegliwości i objawów, które towarzyszą stanom zapalnym okolic intymnych takich jak: ból,  pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy.

Tantum Rosa  roztwór dopochwowy, zalecany sposób dawkowania:

Lek należy stosować od 1 do 2 płukań w ciągu doby.

W przypadku samodzielnego rozpoczęcia leczenia nie należy, nieprzerwanie, stosować leku dłużej  niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz.

Celem uzyskania poprawy, leczenie nie powinno trwać krócej niż 3 dni.

TANTUM ROSA (roztwór dopochwowy) Cena: 1 opakowanie 5 butelek 140 ml
ok. 35,00 zł.

 

TANTUM ROSA saszetki (proszek do sporządzania roztworu dopochwowego)

Lek Tantum Rosa dostępny jest również w poręcznych saszetkach (opakowanie 10 saszetek). Substancją aktywną leku Tantum Rosa jest chlorowodorek benzydaminy, który ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające  i odkażające. Lek szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy i sromu.

Tantum Rosa  można stosować na dwa sposoby:

  • wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
  • zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

Wskazania do stosowania

Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w:

  • przebiegu zapalenia sromu i pochwy, przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia,
  • również po chemio- i radioterapii,
  • w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii, w połogu.

TANTUM ROSA ( SASZETKI) Cena 1 opakowanie : 10 saszetek ok. 25 zł

OTC – Produkt leczniczy wydawany bez recepty

Możesz również polubić…