Nowości

Czysty i pachnący dom jak zadbać o zapach i higienę pomieszczeń przez cały rok

To, jak pachnie nasz dom dużo mówi o nas samych. Woń kurzu czy stęchlizny nie są  najlepszą wizytówką – świadczą jedynie o niedbalstwie i mogą odstraszać gości. Miły zapach to podstawa, dlatego warto o niego dbać przez cały rok.

Kurzu precz!

Aby w Twoim domu zawsze było czysto i świeżo przynajmniej raz w tygodniu porządnie odkurz dywany i przetrzyj kurze. Do sprzątania z pewnością przydadzą Ci się sprytne gadżety, dzięki którym zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii. Koniecznie wypróbuj zmiotkę do kurzu Duster XL marki Leifheit. Przyciąga ona brud jak magnes, dzięki czemu sprzątanie trwa dosłownie kilka sekund. Antystatyczne, bardzo gęste mikrowłókna wiążą kurz, dzięki czemu nie wzbija się on w powietrze i nie opada ponownie w innym miejscu. Czyści niezwykle delikatne nawet ekrany komputerów, telewizorów czy rośliny domowe.

Przyda Ci się również rękawica do ścierania kurzu Leifheit. Wystarczy raz przetrzeć ręką, by zniknął cały kurz i pyłki. Kształt rękawicy pozwala dotrzeć do każdego zakamarka. Wyjątkowo praktyczna: dzięki dwóm kciukom rękawicy do kurzu możesz jej używać z obydwu stron, zarówno jeżeli jesteś osobą prawo- jak i leworęczną.

Pamiętaj, że mniej rzeczy oznacza mniej sprzątania, dlatego pozbądź się ze swojego otoczenia bibelotów, które jedynie zbierają brud. Dzięki temu sprzątanie będzie zdecydowanie szybsze i prostsze!

Moc zapachu

Czy wiedziałeś, że zapach ma ogromny wpływ na to jak odbieramy nowopoznaną osobę czy miejsce? To, jakie wonie preferujemy ukierunkowane jest przez nasz mózg. Osoby pachnące przyjemnie automatycznie odbieramy jako miłe i atrakcyjne. Słodkie aromaty kojarzą się z dzieciństwem i przyjemnością, wodne oraz owocowe orzeźwiają, a orientalne dodają seksapilu.

Podobnie jest z zapachem panującym w domu. Ten przyjemny przyciąga i sprawia, że mamy ochotę  zostać na dłużej. W mieszkaniu najlepiej sprawdzają się aromaty kwiatowe, cytrusowe lub wodne, gdyż świetnie odświeżają i maskują nieprzyjemne wonie. Dodatkowym ich atutem jest to, że podobają się większości osób – są lekkie, świeże i delikatnie wyczuwalne. Powodzeniem cieszą się także zapachy wanilii, czekolady czy słodkich przypraw. Kojarzą się ze świeżymi wypiekami, bliskością oraz ciepłem rodzinnego ogniska.

Świeczki, kadzidełka i dyfuzory zapachowe
W sklepach do wyboru mamy wiele akcesoriów, które pomogą zachować w domu ładny zapach. Wiosną i latem świetnie sprawdzą się świeże kwiaty, jesienią i zimą natomiast świece i kadzidełka. Warto wypróbować również różnego rodzaju odświeżacze powietrza: w spary’u, żelu czy płynie. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak dyfuzor zapachowy taki jak np. Venezia firmy Soehnle. To nie tylko przydatny, ale również bardzo stylowy gadżet! Harmonijna gra kolorów i delikatne zapachy tworzą przestrzeń wręcz idealną do relaksu. Dzięki nowoczesnej technologii ultradźwiękowej aromat rozchodzi się wyjątkowo równomiernie, co daje niepowtarzalny efekt. Duży zintegrowany zbiornik na wodę o pojemności 100 ml umożliwia uwalnianie zapachu do 4 godzin. Dyfuzor zapachowy Venezia, jak i wszystkie pozostałe dyfuzory Soehnle, jest idealnie przystosowany do użytku z olejkami zapachowymi firmy Soehnle, które dostępne są w wielu ciekawych wariantach zapachowych. Do wyboru masz m.in. bez, trawę cytrynową, wanilię, lawendę, pomarańczę czy różę. Olejki dostępne są w buteleczkach o pojemności 10 ml, wyposażonych w bezpieczne zamknięcie ograniczające dzieciom dostęp do zawartości.
www.leifheitsklep.pl

 

Możesz również polubić…