Nowości

Delikatne i ekstremalnie efektywne Pasty do zębów Enzycal od Curaprox

Czy istnieje idealna pasta do zębów? Jaka powinna być? Czy wszystkie składniki zawarte w przeciętnej paście są rzeczywiście niezbędne i nieszkodliwe dla zdrowia? Marka Curaprox znalazła odpowiedź na te pytania i opracowała produkty, które mają w swoim składzie tylko to, co naprawdę potrzebne. Mowa tu o łagodnych pastach Enzycal, które nie posiadają żadnej szkodliwej chemii, nie podrażniają błony śluzowej jamy ustnej i nie szczypią w język. Za to w ich składzie znajdziemy enzymy, które pomagają uzupełnić utracone minerały i wapń w szkliwie zębów, a jednocześnie stanowią turbodoładowanie dla naturalnej mocy śliny, dzięki której zwalczane są bakterie.

Zapomnij o agresywnych składnikach. Stosowane enzymy w pastach są delikatne i zapewniają wzmocnienie. Co więcej Enzycal – w przeciwieństwie do innych past do zębów – nie powoduje ścierania szkliwa. Wartości w skali ścieralności RDA mieszczą się w przedziale ~30 – ~60, dlatego nie trzeba się niczym przejmować. Produkty są również wolne od Triclosanu, mikrogranulek z tworzywa sztucznego i SLS, który atakuje komórki śluzówki wyściełającej jamę ustną, prowadząc do podrażnień i urazów. A co z zaburzeniami smakowymi, które tak często odczuwamy po umyciu zębów? Z tego powodu pasty zawierają jedynie niewielką ilość mentolu, dzięki czemu espresso i sok pomarańczowy smakują tak, jak powinny. Z pastami Enzycal od Curaprox można tylko zyskać!

W ofercie CURAPROX dostępne są 3 pasty Enzycal zróżnicowane pod względem smaku
i obecności fluoru:

Enzycal zero to pasta nie zawierająca fluoru oraz SLS odpowiedzialnego za nadmierne pienienie. Dzięki temu, idealnie sprawdza się podczas stosowania szczoteczek sonicznych. Enzymy stymulują naturalne mechanizmy obronne zawarte w ślinie i chronią przed próchnicą. Współczynnik RDA wynosi 60 i oznacza ścieralność na średnim poziomie. Pasta nie zawiera olejków miętowych i doskonale sprawdzi się przy leczeniu homeopatycznym.

Enzycal 950 to łagodna, przeciwpróchnicza pasta do zębów, zawierająca 950 ppm fluorku sodu. Współczynnik RDA wynosi 30, dlatego też jest ona niezwykle delikatna i może być stosowana przez całą rodzinę i osoby powyżej 6 roku życia. Przyjemny, miętowy smak oraz formuła niezawierająca SLS i niepowodująca aft. Enzycal 950 zawiera enzymy już znajdujące się w ślinie, które wzmacniają szkliwo i przeciwdziałają odkładaniu się płytki nazębnej. 

Enzycal 1450 zawiera 1450 ppm fluoru, dlatego też jest to idealny produkt dla fanów mentolowego orzeźwienia. Pasta zapewnia podwójną ochronę przed próchnicą, dzięki fluorkom sodu i systemie laktoperoksydazy. Współczynnik RDA wynosi 60, co oznacza ścieralność na średnim poziomie. To sprawia, że jest bezpieczna dla szkliwa i idealna dla osób z problemem nadwrażliwości. Nadaje się dla osób powyżej 12 roku życia.

  • Pasta do zębów Curaprox zero: 28 zł/ 75 ml
  • Pasta do zębów Curaprox 950: 28 zł/ 75 ml
  • Pasta do zębów Curaprox 1450: 28 zł/ 75 ml

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: www.curaprox.pl/shop

Możesz również polubić…