Nowości

Dermosuplementy Carein – pielęgnacja skóry problematycznej od środka

Carein to pierwsza marka profesjonalnych suplementów dermatologicznych, będących skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych, ekstraktów roślinnych, aminokwasów i wyselekcjonowanych szczepów bakterii probiotycznych, które wykazują działanie ukierunkowane na poprawę stanu skóry. Formuły każdego preparatu zostały skomponowane na podstawie badań naukowych, aby dobrać kompozycje trafiające w rzeczywiste przyczyny problemów skórnych. Trądzik pospolity, trądzik hormonalny i różowaty, rumień, rozszerzone naczynka, atopia (AZS), odwodnienie czy zmarszczki to procesy mające swoje głębokie przyczyny wewnętrzne, których terapię wesprą dermosuplementy Carein. Skomponowane przez dietetyczkę kliniczną, dr nauk medycznych i kosmetolożkę, zastępują nawet kilkanaście mono suplementów diety. To najskuteczniejsza, bo działająca od wewnątrz, pielęgnacja skóry.  

Skóra stanowi wyzwanie dla przenikania produktów pielęgnacyjnych. Wchłanianie przez skórę odbywa się na wielu etapach: rozpuszczenie i uwolnienie substancji z kosmetyku, działanie substancji na warstwę rogową, dyfuzja przez warstwę rogową, przejście przez kolejne warstwy naskórka, dyfuzja przez naskórek do skóry właściwej, wchłanianie przez naczynia włosowate, krążenie ogólnoustrojowe. Daleka podróż z wieloma przeszkodami po drodze – utrudnione wchłanianie spowodowane jest właściwościami barierowymi i wodoodpornością naskórka, a podstawową barierą dla składników aktywnych zawartych w kosmetykach jest warstwa rogowa naskórka. Wiele składników nie jest też w stanie dotrzeć w głąb skóry ze względu na swoją wielkość lub strukturę. W zależności od kondycji skóry, jej nawilżenia, grubości warstwy rogowej czy wielkości cząsteczki zastosowanej substancji aktywnej, przenikanie określa się na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu procent.

Przykładem cząsteczki, która ma bardzo małe możliwości penetrowania przez naskórek jest kolagen. Ze względu na swoją wysoką masę cząsteczkową, kolagen dostarczany w postaci kosmetyków ogranicza swoje działanie tylko do powierzchni skóry. Oczywiście, w takiej formie również będzie działał ochronnie i zmniejszy transepidermalną utratę wody, jednak nie dotrze do warstwy skóry właściwej i nie uzupełni naturalnego kolagenu skóry. Aby uzyskać taki efekt, potrzebne są zabiegi z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej lub zastosowanie kolagenu w formie dermosuplementacji. Podobnie wygląda to w przypadku kwasu hialuronowego. Badania wskazują, że podanie kwasu hialuronowego w formie kremu nie ma wpływu na jego zawartość we krwi. Taki efekt uzyskano dopiero w przypadku podania preparatu w mezoterapii oraz suplementacji.

Jeśli więc chcemy realnie i efektywnie zadbać o skórę – szczególnie problematyczną, ale i suchą, z utratą jędrności, poszarzałą czy zmęczoną, nie wystarczy pielęgnacja zewnętrzna. Potrzebujemy zadbać o nią od środka.

Wsparcie skóry od wewnątrz widoczne na zewnątrz

W przeszłości obie mierzyłyśmy się z problemami skórnymi. Każdego dnia nasze myśli i emocje koncentrowały się na wyglądzie skóry twarzy, a nastroje, jakie temu towarzyszyły, wpływały na inne obszary naszego życia. Na drodze poszukiwań najlepszych dla siebie rozwiązań, zrozumiałyśmy znaczenie tego, co dzieje się wewnątrz nas. Nasze emocje i procesy, które zachodzą w ciele, wypisane są na skórze. Mając tę wiedzę, postanowiłyśmy zadbać o świadomą pielęgnację „po obu stronach” – na zewnątrz i od środka. Wykorzystując z kolei wiedzę z dziedziny dietetyki klinicznej, kosmetologii i psychodermatologii, uczymy słuchać potrzeb skóry i zamiast z nią walczyć – wspierać ją. – powiedziały Katarzyna Matusiak i Emilia Dąbrowska, założycielki marki Carein.

Wprowadzając na rynek nową kategorię dermosuplementów, twórczynie marki Carein – Katarzyna Matusiak i Emilia Dąbrowska, bazując na własnym, wieloletnim zmaganiu się z problemami dermatologicznymi, zaprosiły do współpracy dr nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dietetyczkę kliniczną i mgr kosmetologii, dr Maję Czerwińską.

Tak powstały pierwsze na rynku dermosuplementy, będące skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych, ekstraktów roślinnych, aminokwasów i wyselekcjonowanych szczepów bakterii probiotycznych, które wykazują działanie ukierunkowane na poprawę stanu skóry w konkretnych jej problemach. Formuły każdego preparatu zostały wyselekcjonowane na podstawie bogatego dorobku badań naukowych i wiedzy z obszaru dietetyki, dermatologii i kosmetologii, aby dobrać kompozycje trafiające w rzeczywiste przyczyny problemów skórnych. Te wewnętrzne, dotyczące całego organizmu, a nie tylko ich zewnętrzną manifestację.

Dzięki sprawnemu procesowi bezpośredniej absorpcji w jelitach, składniki aktywne dermosuplementów mogą nie tylko poprawiać homeostazę organizmu, ale też stymulować zmiany na poziomie skóry właściwej. Holistyczne terapie powinny obejmować zarówno działania od zewnątrz, takie jak stosowanie kosmetyków, pielęgnacja domowa, zabiegi wykonywane pod okiem specjalisty, jak również działania od wewnątrz, uzupełniające niedobory oraz dostarczające niezbędne składniki odżywcze do głębszych warstw skóry. – powiedziała autorka składów, dr nauk med. i nauk o zdrowiu, dietetyczka kliniczna i mgr kosmetologii, dr Maja Czerwińska.

Transparentność, bezpieczeństwo i skuteczność

W przypadku Carein, na deklaracjach się nie kończy. Składniki zastosowane w dermosuplementach Carein mają udowodnione działanie w PUB MED, gdzie analizowane są substancje aktywne pod kątem ich działania i spodziewanych efektów[1]. Składy dermosuplementów są przebadane pod kątem czystości (formuły wolne od metali ciężkich, rtęci czy innych zanieczyszczeń). Badania takie nie są obligatoryjne, jednak twórczynie marki chciały uzyskać pełną transparentność i bezpieczeństwo swoich preparatów.

Marka ponadto sama bada skuteczność swoich produktów badaniami jakościowymi obrazowymi. Ciekawe case study skóry z trądzikiem różowatym, odnoszące się do skuteczności dermosuplementów Carein z wykorzystaniem profesjonalnej aparatury – skanera skóry twarzy Observ520, dostępne jest pod linkiem: https://carein.pl/efekty-terapii-skory-z-tradzikiem-rozowatym-case-study/

Carein, mimo że istnieje na rynku od roku, zdążyło już zebrać branżowe nagrody i zostać docenione w środowisku kosmetologów. Jako marka, otrzymało nagrodę innowacji w kategorii suplementów, a preparat Acne Skin otrzymał pierwsze miejsce w konkursie Kongres LNE – największym wydarzeniu kosmetologicznym w Polsce. Laureatów Konkursu wybrało Jury, w którego skład wchodzi grono ekspertów z zakresu chemii surowców, biotechnologii oraz wykorzystania w praktyce nowoczesnej aparatury.

Edukacja – klucz bezpiecznej i skutecznej suplementacji

Twórczynie Carein, świadome szerokiej dostępności suplementów na polskim rynku, mają ambicje edukowania swoich odbiorców w obszarze odpowiedzialnego stosowania dermosuplementacji. Zalecają przede wszystkim skonsultowanie planu suplementacji ze specjalistą, na podstawie aktualnych badań diagnostycznych. Kuracja trwać może 3 i 6 miesięcy, z uwzględnieniem przerwy w stosowaniu, jak w każdej suplementacji. Carein zachęca także do holistycznego podejścia do zdrowia, które nie powinno być tylko modnym sloganem, a codzienną praktyką. Dzięki temu nie tylko czujemy się dobrze, ale i suplementacja przynosi najlepsze efekty.

Dermosuplementy Carein zapakowane są w piękne, minimalistyczne, szklane opakowania wielokrotnego użytku, które następnie można uzupełnić refillem. Szkło fioletowe, zastosowane w opakowaniach Carein, ma unikalne właściwości odfiltrowujące szkodliwe promienie spektrum światła widzialnego, ale przepuszcza zabijające bakterie promienie UVA i UVB. Dzięki temu dermosuplementy możemy trzymać w widocznym miejscu na półce w kuchni czy sypialni, aby już nigdy nie pominąć codziennej dawki zdrowia dla skóry i całego organizmu.


[1] Prezentacja z linkami do konkretnych badań możliwa do udostępnienia.

Możesz również polubić…