Na zdrowie

Dlaczego warto suplementować chlorofil?

Czy kiedykolwiek czuliście, że brakuje Wam energii? A może czujecie, że do waszego ciała trafiło zbyt dużo toksyn? Dzieje się tak, ponieważ nasz nie do końca dobry styl życia oraz złe nawyki żywieniowe dają o sobie znać. Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom swoich przyzwyczajeń warto do swojej diety wprowadzić chlorofil. Dlaczego? Jaki wybrać? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Chlorofil – nie tylko barwnik

Zdecydowana większość ludzi kojarzy chlorofil z lekcji biologii – jako barwnik w roślinach, który umożliwia fotosyntezę. Jak się jednak okazuje można go też znaleźć w algach i o dziwo niektórych bakteriach. Co bardziej zaskakujące budowa tych związków, podobna do hemoglobiny, pozwala na poprawę funkcjonowania naszego organizmu. Jedyną różnicę stanowią atomy, dookoła których krążą pierścienie. Dla chlorofilu będzie to atom magnezu, a dla hemoglobiny – żelaza. Pozwala to na idealne przyswojenie tego związku w organizmie.

Jak chlorofil dba o nasze zdrowie?

Właściwości chlorofilu jest wiele. Jedną z najważniejszych jest działanie detoksykujące. Związek ten nie tylko dezaktywuje szkodliwe toksyny, które już dostały się do naszego organizmu, ale również pozwala na bezpieczne oczyszczenie układu krwionośnego oraz pokarmowego z nagromadzonych z nagromadzonych szkodliwych elementów. Ponadto doskonale sprawdzi się jako wsparcie w leczeniu cukrzycy, ponieważ obniża zapotrzebowanie na insulinę. Dodatkowo pomaga walczyć z anemią, w związku z korzystnym działaniem detoksykującym na krew oraz zwiększeniem transportu tlenu w naszym ciele. Jest to też jeden z powodów, dla których osoby suplementujące chlorofil mogą też się pochwalić większą niż zazwyczaj ilością energii.

Co suplementować?

Oczywiście jak w przypadku większości produktów, bardzo ważny jest skład. Ważne jest postawienie na chlorofil jak najlepiej skomponowanymi składnikami, by uzyskać największe efekty. DuoLife Chlorofil w aż 70% składa się z chlorofilu, a dokładniej dwóch jego rodzajów – chlorofilu sodowo-miedziowego i chlorelli standaryzowanej. Pierwszy jest jednym z najpopularniejszych substancji tego typu ze względu na wysoką przyswajalność, a drugi, pozyskiwany z roślin wodnych, dostarcza dodatkowo wysoko skoncentrowane witaminy, minerały i aminokwasy. Ponadto wśród składników znajdziemy jeszcze ekstrakt z jęczmienia, który jest idealnym źródłem błonnika pokarmowego i nadaje produktowi pyszny smak, dzięki czemu suplementacja będzie prawdziwą przyjemnością oraz pozwoli na znaczną poprawę funkcjonowania organizmu.Odpowiednia suplementacja jest jednym z głównych czynników wpływających na nasze długie i zdrowe życie. Dlatego nie czekaj i już dzisiaj zacznij dbać o siebie! Wybierz najlepszy suplement dla siebie i ciesz się dobrym samopoczuciem przez cały rok.

Możesz również polubić…