Coraz częściej widząc dojrzałą kobietę dalibyśmy jej 10 lat mniej niż faktycznie ma. Aksamitna, jędrna i zadbana skóra twarzy, blask w oku. Dopiero patrząc na dłonie zauważamy pewną krępującą dysproporcję. Skóra na dłoniach jest delikatna, ma niewielką tkankę podskórną, co sprawia, że łatwo się przesusza, traci elastyczność, jest podatna na wczesne pojawienie się zmarszczek oraz wiotkości. Jest bardziej eksponowana na działanie zewnętrznych czynników uszkadzających (detergenty, promieniowanie UV, zmiany temperatur itp.). Leczenie dłoni mające na celu ich odmłodzenie nie jest łatwe. Dlatego tak ważna jest dbałość o tę delikatną część ciała, stanowiącą niejako naszą wizytówkę.

Obecnie nowoczesna medycyna przeciwstarzeniowa oferuje  indywidualnie dobrane do potrzeb skóry zabiegi pozwalające na zrewitalizowanie i odbudowanie struktury skóry na dłoniach, zniwelowanie wiotkości i przebarwień słonecznych. Zatem, co zrobić, aby skóra dłoni miała tę samą „metrykę”, co inne partie ciała? Naturalną, małoinwazyjną metodą, bezpieczną dla skóry jest terapia kolagenowa Linerase.

Kolagen na straży młodości

Kolagen to najważniejsze włókno podporowe skóry, które sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Można porównać go do rusztowania. U młodych osób taka podpora jest trwała i mocna, jednak wraz z upływem czasu staje się coraz słabsza i mniej stabilna. Dzieje się tak dlatego, że po 25 roku życia rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu, polegający na zmniejszaniu jego produkcji, a zwiększaniu degradacji. W ten sposób zostaje zachwiana równowaga kolagenowa w organizmie człowieka, gdyż więcej kolagenu ulega zniszczeniu, niż organizm jest w stanie odbudować. Tak delikatna, pozbawiona sprężystości i gęstości skóra dłoni z wiekiem staje się wiotka, mało sprężysta. Najlepszym sposobem w walce z utratą kolagenu jest profilaktyczne utrzymywanie jego prawidłowego poziomu lub uzupełnianie jego niedoborów.

Terapia Linerase – przełom w odmładzaniu skóry

Zabiegiem, który jest szczególnie zalecany do odmładzania powierzchni grzbietowej rąk jest terapia atelokolagenem Linerase. Co ważne, terapia może być wykonywana wyłącznie przez lekarza, który indywidualnie ocenia stan skóry i decyduje o częstotliwości zabiegu. Preparat aplikuje się śródskórnie na powierzchnię grzbietową rąk, na którą tuż przed zabiegiem nakładane jest znieczulenie. Zabieg w naturalny i małoinwazyjny sposób utrzyma skórę w dobrej kondycji, przywracając jej utraconą gęstość, świeżość i elastyczność. Linerase zaliczany jest do grupy stymulatorów tkankowych, które w naturalny sposób pobudzają produkcję kolagenu – włókien podporowych skóry, odpowiedzialnych za napięcie i jędrność. Został wyróżniony przez dermatologów nagrodą Perła Dermatologii Estetycznej.

Kiedy widoczne są pierwsze efekty terapii? Rezultaty ujędrnienia, uelastycznienia i wygładzenia powierzchni grzbietowej rąk jakie daje nam Linerase są widoczne już po kilku dniach. Skóra staje się bardziej elastyczna, wygładzają się drobne zmarszczki, odbudowuje się jej struktura. Ostateczny efekt regeneracji, ujędrnienia i zagęszczenia osiągamy po wykonaniu pełnej terapii. Kuracja obejmuje zazwyczaj 2 do 4 zabiegów w odstępach 14 – 21 dni, jednakże o ich ilości i częstotliwości decyduje lekarz.