Na zdrowie

Dobre nawyki dla pięknej sylwetki

NOWY ROK, NOWA JA! Z TAKIM POSTANOWIENIEM WIELE Z NAS BUDZI SIĘ PIERWSZEGO STYCZNIA, BY PO KILKU DNIACH… SKAPITULOWAĆ. CHCESZ ODNIEŚĆ SUKCES? ZMIEŃ NAWYKI. JAK W WIELU INNYCH DZIEDZINACH, KLUCZEM DO SUKCESU JEST ZDROWY ROZSĄDEK I PROGRAM MAŁYCH KROKÓW.

ODCHUDZANIE OD ŚWIĘTA

Kiedy jest najlepszy moment by zacząć? Każdy! Jednak wiele z nas odkłada decyzję o zmianę nawyków na tzw. po świętach. Spotkania przy stole to prawdziwa uczta kulinarna, z której
nie chcemy rezygnować. I słusznie! Bo jedzenie ma być przyjemnością i nawet jeśli
już od jakiegoś czasu starasz się jeść zdrowo i dbasz o swoją formę, te dwa czy trzy dni nic nie zmienią. Nadprogramowe kilogramy to zazwyczaj efekt dużej ilości spotkań i tzw. przedświątecznych śledzików, które często zaczynamy w pierwszej połowie grudnia, a czasami kończymy… 6 stycznia. Dwa dni przy suto zastawionym stole nie odbiją się na Twojej sylwetce, pod warunkiem, że świętowanie ograniczysz tylko do dni świątecznych.

BEZ WYRZUTÓW SUMIENIA

Nie siadaj do świątecznego stołu z aplikacją liczącą kalorię i nie waż się… ważyć zaraz
po odejściu od niego. Dlaczego? Żeby przytyć 2 kilogramy tłuszczu trzeba zjeść 15 tys. kcal ponad swoje zapotrzebowanie, czyli około 19-21 tys. kcal przez dwa dni świąt. I nawet jeśli
po świętach zobaczysz wyższą wartością na wadze, liczba ta to nie dodatkowa tkanka tłuszczowa, a nagromadzona woda, glikogen czy też niewydalone resztki jedzenia.

DOBRE NAWYKI W POZOSTAŁE DNI

Już wiesz, że w święta trudno przytyć. Więc jeden kawałek ciasta czy dwa pierogi nie odbiją się na centymetrach w talii. Większy wpływ na naszą sylwetkę i samopoczucie mają stałe nawyki żywieniowe i regularna aktywność fizyczna, takie jak:

  • Śniadanie. Tak, tak. Słyszysz to zapewne od podstawówki, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Jednak czy wiesz, jak je odpowiednio skomponować? Dbaj o to, by było bogate w białko, które da poczucie sytości na wiele godzin, zapewni więcej energii i spowolni wchłanianie węglowodanów dzięki czemu poziom cukru we krwi utrzyma się na stałym poziomie.
  • Śpij dobrze! Jeśli będziesz niewyspana, to raczej więcej niż pewne jest, że będziesz sięgać po słodkie przekąski.
  • Zasada 80/20. Staraj się, by w Twoim menu znalazło się 80% zdrowych i wartościowych produktów, 20% mogą stanowić te, które nie uchodzą za najzdrowsze czy najbardziej fit. Gdy wiesz, że możesz zjeść np. coś słodkiego, łatwiej będzie ci utrzymać zdrowe nawyki żywieniowe.
  • Ćwicz z głową. Jeśli do tej pory siłownia kojarzyła ci się z przykrym obowiązkiem, to szanse na to, że nagle staniesz się fitwoman są mało realne. Spacer, schody zamiast windy, jazda rowerem nie wymagają karnetu, a z pewnością pomogą zachować formę.
  • Powoli do celu. Nie zakładaj, że do następnego miesiąca schudniesz 8 kilogramów. Chyba, że chcesz za trzy przytyć 10? Wyznaczaj realne cele i realizuj je małymi krokami.
  • Wyklucz wykluczenia. Jeśli nie masz wskazań medycznych do wyłączenia jakiejś grupy produktów ze swojej diety, to nie rezygnuj z nich. Pozbawienie się czegoś, co lubisz, może negatywnie wpłynąć na metabolizm lub przyczynić się do silnego pragnienia.
  • (Po)moc suplementów. Odpowiednio skomponowane formuły będą skutecznym wsparciem w drodze do celu, jak np. Medilâge métabolisme 390 zł/90 kapsułek, który bazuje na Sinetrol® Xpure C1 – opatentowanym składniku wytwarzanym z soku, skórki i nasion pomarańczy, grejpfrutów oraz guarany. Jego działanie przestawia nasz metabolizm na pozyskiwanie energii ze zgromadzonego zapasu tłuszczów, co przekłada się na spadek masy ciała i redukcję wagi. Sinetrol® Xpure C1 posiada również unikalny mechanizm rozdrabniania tłuszczu FatShredding Technology™, skutkujący zmniejszeniem objętości adipocytów. Zgodnie z opublikowanymi wynikami badań suplementacja 2 kapsułkami Sinetrol® Xpure C1 dziennie pozwala w ciągu 12 tygodni poprawić sylwetkę poprzez redukcję obwodu talii i bioder. Sinetrol® Xpure C1 jest składnikiem ekologicznym, niezawierającym GMO i przyjaznym dla wegan. W formule tego preparatu znalazły się również: chrom (w formie związku helatowego, czyli najlepiej przyswajalny), który przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych, a także jod pomagający zachować zdrową skórę, mimo utraty podpory z tkanki tłuszczowej, oraz selen (w formie organicznej) pomagający w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy.

Możesz również polubić…