Nowości

Domowe sposoby na przebarwienia po lecie

Jeśli z wakacji, pomimo stosowania kremów z filtrem, wróciłaś z pamiątkami w postaci przebarwień – teraz jest dobry moment na walkę z nimi.

Przyczyn powstawania przebarwień skórnych jest wiele. Mogą one wynikać z nieprawidłowej pracy melanocytów, które produkują melaninę. Mogą być również spowodowane czynnikami genetycznymi czy skutkiem zaburzeń hormonalnych lub wynikiem stosowania leków, a nawet reakcją na składniki kosmetyków. Przebarwienia mogą również powstać w wyniku chorób skóry takich jak trądzik. Najczęściej jednak są wynikiem nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Aby pozbyć się tych niechcianych pamiątek po lecie musisz wykazać się cierpliwością i systematycznością.

Jak sobie radzić z przebarwieniami?

Złuszczaj naskórek!

Jeśli twoja skóra dobrze znosi mocniejsze złuszczanie postaw na peelingi mechaniczne, które usuną martwe komórki naskórka, jednocześnie wspomogą procesy regeneracji skóry. W przypadku cery wrażliwej – wybierz preparaty bazujące na działaniu kwasów owocowych, w odpowiednio dobranych stężeniach- gwarantują one skuteczność, a przy tym bezpieczeństwo stosowania w domowych warunkach. Szukaj w składzie kwasów AHA, np. glikolowego, migdałowego czy mlekowego, lub  działających wolnej, ale intensywniej, jednocześnie nie powodując podrażnień kwasów PHA. Do grupy kwasów poli-hydroksylowych zaliczamy m.in. glukonolakton i kwas laktobinowy.

Stosuj specjalistyczne kosmetyki na przebarwienia

Środki do pielęgnacji skóry z przebarwieniami powinny zawierać substancje aktywne, które działają zarówno na syntezę melaniny, jak i przeciwdziałają powstawaniu nowych zmian przebarwieniowych. Wybieraj kosmetyki zawierające przede wszystkim witaminę C, kwas kojowy i arbutynę, które blokują aktywność tyrozynazy, odpowiedzialnej za rozpoczęcie procesu syntezy melaniny. Silne działanie rozjaśniające wykazuje także kwas azelainowy, polecany przede wszystkim do cery trądzikowej oraz kwas fitowy.

Krem na noc THIOSPOT INTENSIVE, Synchroline, cena: 70 zł/30 ml, www.dermakrem.pl

Skoncentrowany kosmetyk o działaniu rozjaśniającym, przeznaczony do leczenia intensywnych zmian przebarwieniowych. Krem bazuje na połączeniu 3 składników aktywnych: fenyloetylu rezorcynolu, acetyloglukozaminy i linolanu etylu, które wieloetapowo hamują syntezę melaniny, prowadząc do wyrównania kolorytu skóry oraz przeciwdziałają powstawaniu nowych zmian przebarwieniowych. Zawarty w nim kwas ferulowy opóźnia procesy starzenia się skóry i zmniejsza tendencję do powstawania nowych przebarwień.

THIOSPOT SR SKIN ROLLER, Synchroline, cena 35 zł/5ml, www.dermakrem.pl

Ten skoncentrowany preparat depigmentacyjny przeznaczony jest do stosowania punktowego na intensywne przebarwienia w obszarze skóry twarzy i ciała. Podobnie jak wszystkie kosmetyki z linii Thiospot bazuje na synergii działania 3 składników aktywnych, które hamują syntezę melaniny i przeciwdziałają powstawaniu nowych zmian pigmentacyjnych.

Zalecane stosowanie: 2 razy dziennie, na zmiany pigmentacyjne.

Stosując regularnie kosmetyki na przebarwienia możesz liczyć na zmniejszenie widoczności płytko położonych zmian pigmentacyjnych. Większe, położone głębiej mogą wymagać bardziej inwazyjnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych lub lekarskich. Jednak nawet w tym przypadku, jeden zabieg może nie przynieść oczekiwanych rezultatów i może wymagać powtórzenia. I najważniejsze – wychodząc z domu pamiętaj o zabezpieczeniu skóry przed promieniami UV.

Możesz również polubić…