Nowości

Doskonała pielęgnacja dojrzałej skóry – nowa linia Excellage

Na przestrzeni lat zdecydowanie zmieniło się podejście do starzenia się skóry oraz jej pielęgnacji. Kobiety są coraz bardziej świadome swojego wewnętrznego piękna i nie opierają swoich pragnień na nierealistycznych obietnicach. Od produktów pielęgnacyjnych wymagają dobrej jakości składników, luksusowych doznań i odpowiedzi na podstawowe potrzeby ich skóry. O nowym holistycznym podejściu do pielęgnacji skóry dojrzałej, opartej na wspieraniu komunikacji międzykomórkowej opowiada Malwina Zasada, Training Manager i ekspert marki Institut Esthederm.

Komunikacja międzykomórkowa to podstawa

U podstaw zdrowej skóry leży stała i skuteczna komunikacja międzykomórkowa. Zakłócenie i osłabienie tej komunikacji, związane z procesem starzenia się, wpływa na utratę spoistości połączenia warstw skóry właściwej i naskórka, zmniejszenie ilości kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego oraz naruszenie bariery ochronnej skóry. Wszystko to prowadzi do zmniejszenia gęstości, spadku odżywienia i nawilżenia skóry oraz utraty blasku. Dlatego tak istotne jest stymulowanie i przywracanie właściwej komunikacji międzykomórkowej.

– Nasza skóra jest ultra-dynamicznym systemem, którego komórki komunikują się nie tylko miedzy sobą, ale także ze środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Operują zwłaszcza za pomocą koneksyn lub molekuł funkcjonalnych między komórkami regulując podstawowe funkcje komórek: oddychanie, odżywianie, ochronę, odbudowę, utrzymywanie odpowiedniego poziomu pH czy magazynowanie soli mineralnych. To sprawia, że komórki są dynamiczne, adaptacyjne, interaktywne i pełne energii. Osłabienie lub izolacja może wywołać procesy autodestrukcyjne w komórce lub naruszyć jej równowagę. Zakłócenia w komunikacji wpływają na sprawność wielu podstawowych funkcji skóry, w wyniku czego następuje jej proces starzenia – tłumaczy Malwina Zasada.

Dbałość o komunikację międzykomórkową wywodzi się natomiast z ekobiologii, która stawia na wzmocnienie funkcjonalnych i adaptacyjnych mechanizmów skóry. Ekobiologia to nowe unikatowe podejście do tworzenia kosmetyków, traktujące skórę jako ekosystem, wchodzący w nieustanną reakcję ze swoim środowiskiem.

Pozytywne, holistyczne podejście do pielęgnacji skóry dojrzałej

Starzenie się jest naturalnym procesem biologicznym, związanym z czynnikami wewnętrznymi: stresem oksydacyjnym i zmianami w produkcji hormonów, zaostrzonym przez czynniki zewnętrzne, które zakłócają pracę ekosystemu skóry. Nowa linia Excellage jest odpowiedzią na dzisiejsze oczekiwania kobiet dojrzałych, bazującą na doskonałej znajomości mechanizmów funkcjonowania skóry i procesów jej starzenia, stawiająca na poprawę gęstości, rozświetlenie i odżywienie.

 Nowy trend pozytywnego podejścia do starzenia się skóry i holistycznej pielęgnacji jest w pełni zgodny z filozofią Institut Esthederm. Kobiety akceptują swój wiek, są pewne siebie i wiedzą, że ich piękno leży wewnątrz, a na zewnątrz przejawia się w postaci pełnej blasku, dobrze odżywionej skóry. Oczekują przyjemnych, wydajnych, dobrych jakościowo produktów pielęgnacyjnych, odpowiadających na potrzeby ich skóry. Dlatego Institut Esthederm skoncentrował się na składnikach, które mają przywracać komunikację międzykomórkową i wzmacniać biologiczne mechanizmy jej funkcjonowania. Chcemy za wszelką cenę unikać zanieczyszczeń, czy nieaktywnych komponentów kosmetyków, skupiając się tym samym na biomimetycznych składnikach, rozpoznawanych przez skórę, które pobudzają naturalne mechanizmy. Linia Excellage to nauka o doskonałości, bazująca na w pełni aktywnych składnikach i technologiach, inspirowanych skórą – tłumaczy Malwina Zasada.

Rytuał doskonale zadbanej skóry

Holistyczne podejście do pielęgnacji skóry w domowym zaciszu to odpowiednio dobrane kosmetyki oraz ich prawidłowa aplikacja przynosząca jednocześnie przyjemne doznania.

– Wyjątkowo delikatna okolica oka wymaga kombinacji bezpiecznych składników aktywnych i poszanowania mechanizmów jej funkcjonowania. EXCELLAGE EYE CARE przywraca gęstość, odżywia i rozświetla. Dzięki technologii przeciwdziałającej zmęczonym oczom drenuje, wzmacnia i chroni skórę, przywracając młode spojrzenie. Kofeina, ruskogenina i karnozyna, odprowadzają wodę z naczyń limfatycznych, stymulują mikrocyrkulację oraz chronią przed utlenianiem. Specjalnie zaprojektowany aplikator stanowi idealne narzędzie do wykonania masażu. Poprzez stymulowanie mikrokrążenia i efekt „krio” zwiększa skuteczność pielęgnacji – opowiada Malwina Zasada.

Kolejnym elementem pielęgnacji jest EXCELLAGE SERUM zapewniające głębokie odżywienie, odbudowę gęstości skóry, przywrócenie jej blasku i witalność. Po jego zastosowaniu skóra jest bardziej napięta. Zmarszczki i linie są mniej widoczne. Skóra jest aksamitna i nawilżona. Nawilżający składnik biomimetyczny zwiększa odbicie światła na skórze, sprawiając, że cera jest jednolita, a koloryt wyrównany. EXCELLAGE CREAM to uwieńczenie codziennego rytuału pielęgnacyjnego.  Jego aplikacja zapewnia głębokie odżywienie, odbudowę gęstości i jędrności skóry, przywrócenie jej blasku i witalności. Dzięki zawartym pigmentom powstaje efekt wygładzenia zmarszczek.

INSTITUT ESTHEDERM EXCELLAGE CREAM Głęboko odżywiający krem, przywracający gęstość i blask skórze dojrzałej. 430 zł/50 ml

INSTITUT ESTHEDERM EXCELLAGE EYE CARE Odżywiający krem pod oczy, poprawiający kontur oka –  efekt „otwartych oczu”, z wygładzającym aplikatorem. 321 zł/15 ml

INSTITUT ESTHEDERM EXCELLAGE SERUM Głęboko odżywiające serum, przywracające gęstość i blask skórze dojrzałej. 490 zł/30 ml

Możesz również polubić…