Dla domu

Druga odsłona akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!” – I Ty możesz odmienić swoją okolicę!

W zadbanej i estetycznie zaaranżowanej przestrzeni czujemy się szczęśliwsi oraz żyje nam się lepiej. Wiemy to niemal intuicyjnie i potwierdzają to liczne badania przeprowadzone przez psychologów i socjologów na całym świecie. Wie o tym doskonale także marka Cif, która od 50 lat troszczy się o wnętrza naszych domów. Ale marka Cif ze swoim przekonaniem i przesłaniem idzie o wiele dalej! Teraz chce zmieniać także wygląd naszych ulic, budynków, osiedlowych placyków i miejskich skwerów. Dlatego już po raz drugi ogłasza akcję Cif. Witaj, piękna Polsko! I każdy z nas, komu zależy, by jego najbliższa okolica wyglądała ładniej może wziąć w niej udział już teraz. 

Idea jest wspaniała, a nagrodą są metamorfozy wybranych miejsc, ważnych dla lokalnych społeczności w całej Polsce. Aby przystąpić do akcji wystarczy zrobić zdjęcie miejsca, które naszym zdaniem wymaga renowacji. Może to być zabrudzona fasada kamienicy, zaniedbany skwer przed budynkiem, zniszczona brama czy trakt spacerowy, z którego nikt nie chce od dawna korzystać. Potem wchodzimy na stronę www.witajpieknapolsko.pl dołączamy zdjęcie i wypełniamy krótki formularz zgłoszeniowy. Jeśli zgłoszone przez nas miejsce znajdzie się na liście półfinalistów akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!”  mobilizujemy rodzinę, sąsiadów, znajomych, by właśnie na nie zagłosowali. Jest o co powalczyć, bo miejsca, które otrzymają największą ilość głosów już wkrótce zmienią się nie do poznania. Co więcej, dla tych, których miejsca znalazły się na liście półfinalistów, marka Cif przygotowała niespodziankę – zestawy swoich środków czystości, które przydadzą się w każdym domu.

Akcję „Cif. Witaj, piękna Polsko!” po raz pierwszy marka zorganizowała w 2018 roku. Na stronę zgłoszeniową akcji  weszło wtedy 165 tysięcy Polaków, a dzięki ich aktywności udało się odmienić 12 opuszczonych miejsc w całej Polsce. W ramach ubiegłorocznej  akcji odnowiono m.in. elewację kamienicy na starym rynku w Brzezinach, widokowe miejsce nad Wisłą w Grudziądzu, zaniedbane zakątki na łódzkim osiedlu i w centrum Radomia, które stały się przyjazne dla mieszkańców. W 2019 roku organizatorzy drugiej odsłony akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!” liczą na jeszcze większy oddźwięk i jeszcze większą aktywność mieszkańców miast oraz miasteczek. Teresa Latuszewka-Syrda, prezeska fundacji Urban Forms, która jest partnerem merytorycznym akcji przekonuje, że przecież ‚‚Polska to piękny kraj, ale to piękno jest często ukryte”. Trzeba je więc wydobyć, w czym pomoże akcja marki Cif i nasze zaangażowanie.

Możesz również polubić…