Nowości

Dzień Ziemii 22 kwietnia 2020

„Oddać Ziemi część tego, co od niej codziennie dostajemy” Mathilde i Bertrand Thomas

Cieszymy się wspólnie, że już od  poniedziałku możemy odwiedzać parki i lasy. Aktualna sytuacja pokazała nam jak przykry i  bolesny jest brak kontaktu z przyrodą, doceńmy jej wartość teraz jeszcze bardziej. 

Marka Caudalie jest mocno zaangażowana w inicjatywy wspierające ochronę środowiska. Finansując organizacje non-profit działające na rzecz ponownego zalesiania. Mathilde i Bertrand Thomas są przekonani, że jako przedsiębiorcy muszą zrównoważyć swój ślad węglowy poprzez konkretne działania na rzecz planety. Sadząc drzewa na całym świecie, przyczyniają się na swoim poziomie do przywrócenia delikatnego ekosystemu. Od 2012 r. Przekazują 1% swoich obrotów stowarzyszeniu 1% na planetę. Caudalie jest największym na świecie współpracownikiem branży kosmetycznej w tej dziedzinie i ma nadzieję zainspirować inne firmy do zaangażowania się w podobne działania na rzecz środowiska. Do chwili obecnej przelała na rzecz organizacji walczących z wylesieniem ponad 10 mln euro.

W 2019 r. Caudalie wspólnie z organizacją Coral Guardian realizuje program transplantacji i odtworzenia ponad 3 000 korali, a także akcje ochrony ekosystemu morskiego i uświadamiania jego znaczenia we współpracy z Reef World i Surfrider Foundation.

PONAD 8  MLN DRZEW ZASADZONYCH I PLANOWANYCH DO ZASADZENIA

Dzień Ziemii z Caudalie

Możesz również polubić…