Nowości

Ecocert dla fabryki Oceanic

Firma OCEANIC SA od 38 lat z wielką pasją i starannością tworzy i produkuje kosmetyki, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających konsumentów. Strategiczna marka AA jest ekspertem w pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do alergii. Wszystkie kosmetyki ze znakiem AA posiadają hipoalergiczne receptury, a ich bezpieczeństwo i skuteczność potwierdza się w klinicznych badaniach u alergików. Na początku roku 2020 OCEANIC SA wprowadził pod marką AA nowe serie kosmetyków naturalnego pochodzenia, które uzyskały certyfikat ECOCERT. Wszystkie zostały wytworzone w fabryce OCEANIC w Trąbkach Małych pod Gdańskiem, która również otrzymała zgodę z ramienia ECOCERT na produkcję kosmetyków naturalnego pochodzenia.

Cosmetics Organic Standard (COSMOS) to wytyczne dotyczące produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych, które postanowiliśmy wdrożyć w naszej fabryce – z dumąwyjaśnia Dorota Soszyńska, współwłaścicielka firmy OCEANIC i L’biotica. Spełniliśmy wszystkie surowe wymogi najwyższych standardów w procesie produkcji. A wszystko to w trosce o zdrowie i potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. W skali krajowej wyróżnia nas fakt, że w OCEANIC czuwamy nad całym procesem produkcji  kosmetyków z ECOCERT, ponieważ  wytwarzamy je sami w naszej fabryce. Kosmetyki są produkowane zgodnie ze standardami wymaganymi przez organizację ECOCERT, ale receptury spełniają także nasze unikalne standardy bezpieczeństwa dla cery wrażliwej i alergicznej. To połączenie czyni nasze produkty wyjątkowymi i jedynymi w swoim rodzaju.

ECOCERT Greenlife S.A.S. jest międzynarodową organizacją powstałą w 1991 roku, z siedzibą główną we Francji. Certyfikuje ekologiczne i naturalne surowce, wyroby gotowe, ich opakowania oraz procesy produkcyjne i logistyczne. Obecnie ECOCERT wykonuje usługi w zakresie kontrolowania i wystawiania świadectw w około 80 krajach na całym świecie.

Czy kosmetyk naturalny i kosmetyk z certyfikatem Ecocert to to samo?

Otóż nie! W przypadku produkcji kosmetyków naturalnych, surowce mogą pochodzić z różnych źródeł – wyjaśnia Katarzyna Grużewska, Kierownik Laboratorium Badawczo-Wdrożeniowego w OCEANIC. W przypadku kosmetyków, które posiadają Ecocert można korzystać wyłącznie z określonej bazy surowców, które są weryfikowane i zatwierdzone przez Ecocert. Poza tym proces produkcji jest także starannie monitorowany – począwszy od urządzeń, środków myjących aż po sposób przechowywania kosmetyków. Produkujemy je na wyodrębnionej linii produkcyjnej – ani surowce, ani urządzenia nie mają kontaktu z konwencjonalnymi składnikami i produktami, bo takie są wymogi Ecocert – dodaje Pani Katarzyna.
Mimo, że certyfikat ECOCERT otrzymać mogą produkty zawierające minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, to receptury kosmetyków AA mają ich aż 99-100%.

Certyfikat ECOCERT oznacza:

  • WIARYGODNOŚĆ –skład i deklaracje na opakowaniu są zweryfikowane i zaakceptowane przez zewnętrzną, prestiżową instytucję certyfikującą.
  • TRANSPARENTNOŚĆ – każdy składnik receptury ma podane źródło pochodzenia, a w wybranych przypadkach (jeśli pozwala powierzchnia opakowania) źródło to jest uszczegółowione, np. wskazana jest roślina, będąca źródłem dla danego surowca.
  • BEZPIECZEŃSTWO – fabryka OCEANIC, przed uzyskaniem certyfikacji, przeszła pozytywnie audyt dotyczący pełnego procesu produkcyjno-logistycznego.

Kupując kosmetyki AA z certyfikatem ECOCERT wspierasz ekologiczny proces produkcji o kontrolowanym wpływie na środowisko.

Certyfikat ECOCERT COSMOS uzyskały dwie serie kosmetyków: AA Go Green oraz AA Fresh Fruits jak również wybrane produkty z linii AA Super Fruits&Herbs.

Możesz również polubić…