Nowości

Hemoroidy. Zmora rowerzysty i kajakarza.

Lato. Za oknami zaczyna robić się naprawdę gorąco. Najwyższy czas, aby wyjść na świeże powietrze i dać się porwać wakacyjnym przyjemnościom. W końcu możemy wsiąść na rowery i zorganizować sobie wycieczkę poza miasto. Wyjechać na weekend i spłynąć kajakiem po rzece, pojeździć konno nad brzegiem morza. Jednak te atrakcje mogą wśród niektórych wywoływać strach i niechęć. No, bo jak tu korzystać z uroków lata mając hemoroidy? Sport to zdrowie, ale w pozycji siedzącej dla osób z chorobą hemoroidalną może być bolesnym doświadczeniem.

rowerzysta

Guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy – już same te nazwy budzą lęk i niepokój. A gdy dodamy do tego jeszcze ból, pieczenie i dyskomfort podczas siedzenia to na takie aktywności nie mamy już ochoty. Dlatego chcąc się wybrać na wycieczkę rowerową czy spływ kajakiem musimy się odpowiednio przygotować.  Wykluczone jest siedzenie na twardym. Zainwestuj w miękkie siodełko lub żelowy pokrowiec. Złagodzą dyskomfort długiej jazdy oraz zamortyzują niedogodności podczas wyboistej trasy. Odpowiednia pozycja może być dodatkowym wsparciem. Najlepiej pochylona. W kajaku sprawdzi się wyściełana poduszka. Na rynku dostępne są z otworem. Dzięki niej ból podczas długiego siedzenia będzie mniej odczuwalny. Warto również postawić na profilaktykę a w przypadku zaawansowanej choroby hemoroidalnej na skuteczne leczenie i sięgnąć po specjalne maści i czopki, które są dostępne bez recepty. Wystarczy posmarować zmienione chorobowo miejsca lub zaaplikować sobie czopek np. Ruskorex. Lek nie tylko złagodzi stan zapalny, ale też zmniejszy dolegliwości bólowe i ochroni okolice odbytu.

Hemoroidy nie muszą być już Twoją zmorą! Objawy  choroby można i trzeba leczyć, by cieszyć się każdą letnią aktywnością.

kajakarz

Do grupy leków wydawanych bez recepty, stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy Ruskorex, firmy Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie dwóch substancji czynnych: ruskogeniny (działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne) i chlorowodorku tetrakainy (działanie znieczulające). Dzięki takim składnikom Ruskorex leczy objawy choroby hemoroidalnej.

Substancje czynne:

Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco  na śródbłonek naczyń krwionośnych , przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja otrzymywana z rośliny śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.

Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy o bardzo silnym działaniu znieczulającym, przynoszącym ulgę trwającą nawet do 2 godzin. Substancja ta nie podrażnia tkanek. Ruskorex jest lekiem dostosowanym do potrzeb pacjenta, występuje w postaci czopków oraz maści.

ruskorex_masc 2

RUSKOREX:

  • Silne miejscowe znieczulenie;
  • Nie podrażnia tkanek;
  • Działa do 2 godzin;
  • W postaci czopków i maści;

Sugerowana cena ok.: Ruskorex czopki 10 sztuk – 32,50 zł; Ruskorex maść 40g – 32,40 zł

Podmiot odpowiedzialny: Angelini Pharma Polska

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC

Możesz również polubić…

1 komentarz

  1. anetaa says:

    ważne jeśli już się hemoroidy wyleczy żeby nie dopuszczać do zaparć, ja stosuję dicopeg i jak dotąd nie wróciły, o diecie chyba nie muszę wspominać, chociaż czasem tylko wystarczy unikać zakazanych produktów, jak czekolada i te wysokoprzepworzone.

Możliwość komentowania została wyłączona.