Nowości

Idea zdrowej pielęgnacji włosów

Linia Jantar Medica to intensywna kuracja do włosów zniszczonych i wymagających regeneracji z wyciągiem z bursztynu dostępna wyłącznie w aptekach. Wysokie stężenie składników aktywnych oraz rezultaty działania potwierdzone w badaniach konsumenckich to gwarancja skuteczności od pierwszego zastosowania.

Człowiek ma średnio 100-150 tysięcy mieszków włosowych żyjących od 2 do 8 lat. Te, które wykazują prawidłową budowę, przechodzą trzy fazy rozwoju: anagen, katagen i telogen (odpowiednio okres wzrostu, przejściowy i spoczynku/wypadania). Na głowie zazwyczaj znajduje się 80% włosów, które są w stanie wzrostu oraz 20% będących w stanie spoczynku. Z każdego mieszka w ciągu całego życia może wyrosnąć od 20 do 30 kosmyków, ponieważ na tyle właśnie cykli mieszki są genetycznie zaprogramowane. Sam włos składa się z trzech podstawowych warstw: zewnętrznej, która ma postać cienkiej osłonki, środkowej, czyli kory oraz wewnętrznej, zwanej rdzeniem. Istnieje wiele czynników, które mogą zaburzyć proces prawidłowego wzrostu i życia włosa, przez co ten może wymagać intensywnej regeneracji i odbudowy. W takim wypadku należy sięgnąć po specjalistyczne produkty, których zaawansowane formuły oparto na wyselekcjonowanych składnikach aktywnych. Linia Jantar Medica to seria do mycia i pielęgnacji oparta na unikalnych właściwościach bursztynu, zapewniająca intensywną pielęgnację nawet bardzo zniszczonych, osłabionych i matowych pasm.

Akcja: regeneracja!

Każde kosmyki powinny być pielęgnowane zgodnie z ich potrzebami, ale w przypadku tych zniszczonych nie ma miejsca na metodę prób i błędów. Należy postawić na produkty, których formuły oparto na składnikach i substancjach o udowodnionym pozytywnym działaniu, jak biotyna, która współodpowiada za prawidłowe funkcjonowanie skóry, regeneruje włosy i zmniejsza ich wypadanie, keratyna, będąca głównym budulcem łodygi włosa, wzmacniająca spoiwo międzykomórkowe papaina, wygładzająca inulina, odżywiający aloes czy wzmacniające włosy witaminy A, E i F.

Linia Jantar Medica zawiera również jeden z najcenniejszych, naturalnych składników w kosmetologii – mowa oczywiście o bursztynie. Jest on bogatym źródłem mikroelementów i  pierwiastków, dzięki czemu kosmetyki te doskonale nawilżają, wzmacniają, odżywiają i regenerują mocno zniszczone włosy. Będąc naturalnym filtrem UV, bursztyn chroni także przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Linia Jantar Medica to między innymi:

Jantar Medica Szampon z wyciągiem z bursztynu jest wskazany w przypadku włosów zniszczonych, osłabionych i wymagających intensywnej regeneracji. Składniki aktywne w nim zawarte to bursztyn, biotyna, arginina, niacynamid i keratyna, dzięki czemu szampon odżywia, wzmacnia, pobudza wzrost, ogranicza wypadanie i odbudowuje strukturę̨ włosa. Skuteczność została potwierdzona przez konsumentów: włosy gładkie i miękkie – 96%, sprężyste i podatne na układanie – 92%, łatwe do rozczesania – 88%, mocne i zregenerowane – 92%.

Jantar Medica Szampon enzymatyczny z wyciągiem z bursztynu i peelingiem papainowym sprawdzi się w przypadku włosów przetłuszczających się. Zawarte w nim bursztyn, papaina, cynk PCA, witamina PP i mocznik bezpiecznie i efektywnie (enzymatycznie) oczyszczają skórę głowy. Skuteczność została potwierdzona przez konsumentów: nawilżenie i poprawa kondycji skóry głowy – 96%, wzmocnienie i regeneracja włosów – 92%, włosy lśniące i podatne na stylizację – 88%*.

Jantar Medica Mgiełka z wyciągiem z bursztynu dedykowana jest włosom bardzo zniszczonym, matowym i wymagającym regeneracji. Jej skład oparto na bursztynie, biotynie, argininie, niacynamidzie, proteinach i keratynie. Mgiełka nie obciąża i można ją stosować zarówno na mokre, jak i suche włosy. Skuteczność została potwierdzona przez konsumentów: mocne od nasady aż po końce – 88%, bardziej odporne na wypadanie – 84%, dogłębnie nawilżone i odśwież̇one – 88%, pełne witalności, blasku, zdrowo wyglądające – 96%.

*ocena satysfakcji przeprowadzona na grupie 25 osób

  • Jantar Medica Szampon z wyciągiem z bursztynu: 12,00 zł/ 330 ml
  • Jantar Medica Szampon enzymatyczny z wyciągiem z bursztynu i peelingiem papainowym: 11,00 zł/ 330 ml
  • Jantar Medica Mgiełka z wyciągiem z bursztynu: 9,00 zł/ 200 ml

Kosmetyki dostępne wyłącznie w aptekach.

Możesz również polubić…