Dla mam

Idealny materac dla niemowlaka

Materac LifeNest

Jaki materac dla niemowlęcia?

Dobry materacyk do łóżeczka niemowlęcego to podstawa. Pozostaje tylko jedno pytanie- jak wybrać najlepszy? Czym się kierować? Na co zwracać uwagę? Oto porady ekspertów.

Miękki czy twardy?

Czy materac dla niemowlęcia powinien być twardy czy miękki? Zdania specjalistów, pediatrów i fizjoterapeutów są w tej kwestii bardzo podzielone. W czasie, gdy część z nich twierdzi, że materac powinien być miękki, dopasowujący się naturalnie do kształtu ciała niemowlęcia, druga grupa ma wprost przeciwną opinię i rekomenduje materace twarde, uważając, że przy miękkim twarz dziecka (w przypadku obrócenia na brzuszek) zapadnie się w materac, zostanie zahamowany dopływ powietrza i możliwość oddychania.

Jak to więc zwykle w takich przypadkach bywa, najlepszy jest kompromis. Średnio twardy materac, w którym nie tworzą się żadne wgłębienia, to najzdrowsze i najlepsze rozwiązanie dla małego kręgosłupa.

Materac LifeNest

Bezpieczny

Materac dla niemowlęcia powinien być bezpieczny. I to pod każdym względem. Hipoalergiczne, przewiewne materiały zapobiegające przegrzewaniu się i poceniu niemowlęcia, materace zaprojektowane z myślą o specjalnych potrzebach noworodków i chroniące m.in. przez tzw. śmiercią łóżeczkową czy ryzykiem spłaszczenia główki (np. Oddychający Materac LifeNest™ Sleeping system ze sklepu www.babymama.pl) gwarantują dziecku pełne bezpieczeństwo, a prawdopodobieństwo poważnych zagrożeń czy dyskomfortu zostaje całkowicie wyeliminowane.

Ważny dobry wybór

Dlaczego wybór materaca dla dziecka jest tak istotny?  Pierwsze miesiące życia dziecka są bardzo ważne dla jego prawidłowego rozwoju. Odpowiedni materac  jest niezwykle istotny, ponieważ większość pierwszych miesięcy życia niemowlę spędza w łóżeczku, śpiąc lub odpoczywając. Materac powinien zatem wspierać rozwijający się kręgosłup, jednocześnie go nie uciskając. Ponieważ dziecko nie jest samodzielne, materac choć trochę powinien „pomagać” maluszkowi w podstawowych czynnościach, takich jak np. oddychanie (oddychające, przewiewne materiały), czy problemy z ulewaniem (specjalny klin lub materac nachylony w celu zapewnienia prawidłowego trawienia.) Aby materac mógł spełniać tak wiele ważnych funkcji, musi być odpowiedniej jakości. Niewygodny i źle dobrany nie tylko źle wpływa na kształtujący się kręgosłup, ale również na samopoczucie naszej pociechy, która może zwyczajnie stać się marudna z powodu źle przespanych nocy.

Więcej informacji o materacu LifeNest™ Sleeping system rodzice znajdą na stronie www.babymama.pl

Materac LifeNestMaterac LifeNest Sleeping system cena: 249 pln

Możesz również polubić…