Nowości

Ikonicznie piękne włosy prosto z wybiegu 

Lśniące i gładkie włosy jak z okładki – to marzenie wielu z nas, które teraz może stać się rzeczywistością. Modelki, które możemy podziwiać na pokazach znanych projektantów czy w reklamach telewizyjnych zachwycają, prezentując swoje niezwykle promieniejące blaskiem i zdrowiem włosy. Piękne, zdrowe i zadbane włosy nie muszą pozostawać domeną wyłącznie modelek, my wszystkie , doceniamy znaczenie pięknie ułożonych włosów jako naszej „wizytówki”. Jak mimo częstego stylizowania i eksperymentowania z ich strukturą, utrzymać nasze włosy w doskonałej kondycji? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł! 

Jak częsta stylizacja wpływa na nasze włosy? 

Codzienne używanie suszarki, prostownicy czy lokówki może powodować wysuszenie włosów, uszkodzenie struktury oraz utratę naturalnego blasku. 

Dodatkowo, częste eksperymentowanie z kolorami, rozjaśnianie czy używanie silnie inwazyjnych produktów do stylizacji, takich jak, np. lakier, czy mocne żele modelujące mogą prowadzić do ich osłabienia, powodować łamliwość oraz rozdwajanie końcówek. Jeśli nie chcesz rezygnować z ikonicznego looku zastosuj poniższe rady w swoim codziennym życiu. 

Ograniczenie częstotliwości korzystania z urządzeń do stylizacji stosujących wysokie temperatury, będzie mieć pozytywny wpływ na kondycję naszych włosów. Gorące powietrze może prowadzić do zmiany struktury włosa, nawet jeśli był on wcześniej w dobrej formie – te wysokoporowate wymagają szczególnej uwagi. Choć włosy wysokoporowate chłoną wilgoć, to woda szybko z nich odparowuje, co prowadzi do ich przesuszania. Mają bardziej otwarte łuski, przez co trudno im utrzymać nawilżenie i są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, z powodu przesuszenia szybciej tracą kolor i blask. Dlatego ważne jest stosowanie odpowiednich (delikatnych i naturalnych) produktów oraz unikanie czynników, które mogą negatywnie wpłynąć na ich budowę.  

Keratyna – SOS dla osłabionych pasm? 

To właśnie ta naturalna substancja odgrywa kluczową rolę w procesie regeneracji zniszczonych włosów. Keratyna, będąca głównym składnikiem włosa, pomaga w odbudowie i wzmocnieniu osłabionych pasm, przywracając im elastyczność. 

Dla włosów wysokoporowatych, a także tych narażonych na częstą stylizację jest ona prawdziwym wybawieniem. Jej działanie polega na wypełnianiu ubytków w strukturze włosa, wzmacniając go i zapobiegając dalszym uszkodzeniom. Dodatkowo dociąża delikatnie pasma sprawiając, że stają się one gładkie jak tafla – sypkie i błyszczące. Dzięki regularnemu stosowaniu produktów zawierających keratynę, włosy odzyskują zdrowy wygląd i siłę, tym samym są bardziej odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. To nie tylko zabieg kosmetyczny, a prawdziwa terapia dla podatnych na uszkodzenia, zniszczonych kosmyków, przywracająca im ich naturalną moc i piękno. Nie musisz już obawiać się stylizacji oraz eksperymentowania z nowymi fryzurami, czy kolorami na swojej głowie! Dzięki temu składnikowi Twoje włosy są chronione. 

Trzy w jednym!  

Marka ICONIQUE Professional wychodzi naprzeciw pragnieniom uzyskania wymarzonego efektu w trzech prostych krokach. Dzięki zestawowi, składającemu się z trzech produktów zapewnisz widoczną poprawę kondycji swoich włosów. Do uzyskania olśniewającego efektu istotne jest stosowanie ich jednocześnie, gdyż wykazują działanie synergiczne.  

https://www.notino.pl/iconique/keratin-repair-3-steps-for-strong-and-shiny-hair-zestaw-upominkowydo-wlosow-slabych

Zestaw zawiera: 

Szampon ICONIQUE Keratin repair – wyjątkowa formuła, zamknięta w postaci pianki. Działa delikatnie oczyszczająco na włosy, jednocześnie poprawiając ich stan. Wzmacnia również osłabione pasma, przywracając im naturalną świetlistość. Dzięki temu włosy są doskonale nawilżone i bardziej odporne na wypadanie oraz łamliwość, a to znacznie ułatwia ich stylizację. 

Odżywkę ICONIQUE Keratin repair – unikalna mieszanka bogata w proteinę jedwabiu – serycynę oraz hydrolizowaną keratynę o kremowej konsystencji. Przywraca moc, gładkość i promienny blask włosom, szybko reperując uszkodzenia w ich strukturze. W efekcie włosy nabierają jedwabistego połysku, stają się bardziej miękkie i łatwe w rozczesywaniu. 

Maskę ICONIQUE Keratin repair – produkt, który stanowi doskonałą ochronę dla Twoich włosów, izolując je przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi i termicznymi. Dodatkowo skutecznie neutralizuje negatywne działanie czynników środowiskowych, przywracając włosom ich naturalny blask, energię oraz redukując skłonność do łamliwości. 

Wspomniana w tym artykule keratyna to motyw przewodni tego zestawu. Jest to kompletna i świadoma pielęgnacja w jednym miejscu!  

Bądź ikoną sama w sobie. 

Gdy już wiesz od czego zacząć, marzenie o ikonicznie pięknych włosach staje się łatwe i osiągalne. Teraz każda z nas może poczuć się, jak gwiazda wybiegu każdego dnia. 

Możesz również polubić…