Nowości

Intensywna regeneracja z kwasami AHA

Jesienią skóra wymaga intensywnej regeneracji, obejmującej złuszczanie i rozjaśnianie. W tym przypadku doskonale sprawdzają się kwasy AHA, do których stosowania właśnie nadszedł najlepszy czas.

Portrait of a woman during her morning beauty routinehttp://195.154.178.81/DATA/i_collage/pi/shoots/783405.jpg

W jesienne chłody często wkraczamy z cerą suchą, przebarwioną i nieodporną na nadchodzące temperatury. Aby przywrócić jej dobrą formę i rozjaśnić posłoneczne plamki, ważne jest intensywne działanie regeneracyjne. Konieczne będzie złuszczenie martwego naskórka, odżywienie i wyrównanie kolorytu.

Złuszczanie i rozjaśnianie, czyli siła kwasów AHA

Sucha, miejscami zrogowaciała skóra często ma tendencję do tworzenia zaskórników i drobnych niedoskonałości. Regularnie wykonywane peelingi nie tylko złuszczą martwy naskórek, ale pozwolą też odżywić cerę i przygotować ją na dalszą  pielęgnację. Warto wykorzystać do tego kwasy AHA, które wykazują szereg dodatkowych właściwości, w tym rozjaśnianie. Kwasy AHA, czyli alfa-hydroksykwasy, pozyskiwane są w większości z naturalnych i roślinnych źródeł. Są bezpieczne dla skóry, choć ich intensywne działanie może wywołać podrażnienia. Kwasy AHA są fotouczulające i właśnie dlatego jesień – ze względu na mniejsze nasłonecznienie – jest najlepszym okresem do ich wypróbowania. Do najczęściej stosowanych i najskuteczniejszych kwasów należą: złuszczający i antybakteryjny kwas mlekowy, rozjaśniający kwas cytrynowy i pobudzający odnowę komórkową kwas glikolowy. Dużą skuteczność w kosmetyce wykazuje również kwas salicylowy, należący do innej grupy kwasów hydroksylowych – BHA (beta-hydroksykwasy). Najczęściej wykorzystywany do zabiegów przeciwtrądzikowych, wykazuje silne działanie złuszczające i antybakteryjne.

Jak korzystać z kwasów AHA?

Najsilniejsze działanie mają peelingi nakładane w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Zwykle wykonywane w serii pozwalają silnie odżywić skórę i poprawić jej wygląd. Aby cieszyć się zadowalającym rezultatem, trzeba jednak przygotować się na kilkutygodniowe złuszczanie skóry, które może utrudnić nałożenie makijażu i codzienne funkcjonowanie. Dużo łagodniejsze działanie mają kwasy zawarte w kremach pielęgnacyjnych. Aby przyniosły jak najlepszy efekt należy je stosować przez dłuższy czas. Na rynku są dostępne profesjonalne kosmetyki łączące intensywne działanie z bezpieczeństwem dla skóry. Intensive AHA Peel Serum francuskiej marki Institut Esthederm działa jak regenerujący skórę peeling. Koncentrat na bazie Wody Komórkowej oraz kwasu cytrynowego, mlekowego i salicylowego wyrównuje powierzchnię skóry, rozjaśnia przebarwienia i zwęża rozszerzone pory. Z kolei zawartość kompleksu kwasu glikolowego i argininy wzmacnia działanie, pobudzając syntezę kolagenu. Wysoki próg tolerancji dla skóry sprawia, że serum może być stosowane codziennie, bez ryzyka podrażnienia. Rezultatem jest gładka, zregenerowana skóra bez przebarwień.

 

Institut Esthederm Intensive AHA Peel
Zaawansowane serum z kwasami AHA, intensywnie regenerujące skórę,

30ml/319 zł, www.esthederm.pl
Szukaj w aptekach i gabinetach kosmetycznych.

Możesz również polubić…